Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a jócskán leadózott fizetés...

Ha a jócskán leadózott fizetésemből veszek egy lakást és befizetem utána az illetéket, akkor miért kell majd utána évente ingatlanadót fizetnem?

Figyelt kérdés
Akinek nem lesz pénze az ingatlan adóra, akkor az évek alatt úgy felhalmozódik, hogy előbb utóbb lenyúlhatja a kormány a lakását ahol a családjával lakik? Vagy nem kell hozzá több év, elég 1-2 rész elmaradás is ( ha lehet egyáltalán majd részletben megfizetni), mint a lakáshiteleseknek?
2009. ápr. 27. 08:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
mert van egy csomó ember, aki nem a "jócskán leadózott fizetéséből" veszi a lakást, hanem fekete pénzből és őket akarják megfogni. hosszútávon az a terv, hogy visszaszorítják a fizetéshez kapcsolódó adókat és fogyasztási jellegű adók lesznek a meghatározóak, mint az áfa, ingatlanadó, jövedéki adó stb.
2009. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó amit kérdeztél.. :-)


anno a szüleim 85-ben építkeztek. Állambácsi megmondta milyen házat akarnak építeni...felvették a hitelt amire aztán adót tettek (kamatadó). A mostani rendszer semmit nem adott a házunba, mégis kér belőle...és ha nem fizetem be?Össze kellene fogni mindenkinek....sok nyugdíjasnak az a havi ötezer is sok....feltéve ha "csak" ennyi lesz.

2009. ápr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

De jövőre még nem fogják ezeket nagyon lecsökkenteni akkor a söpredékek miatt én szívok és más aki tisztességesen él és nem csal,lop, hazudik, kerülget....

Ez olyan, mint a gyes lerövidítése. Se részmunkaidős foglalkoztatás, így ha 6-ig dolgozom, nem fogok tudni fél 4re a gyerekért menni, még ha lenne is hova...se bölcsi.....de azért csináljuk, hogy egy újabb hülyesébe hasonuljunk...igenám, csak ott megvan az infrastruktúra is hozzá


azt a pénzt, amit hagytak ellopni és nem befizetni, azt miért én térítsem meg? fizessen az, aki nem tudja leigazolni, hogy milyen adózott jövedelméből vette a lakását

2009. ápr. 27. 09:30
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az országban az utóbbi években megszámlálhatatlan olyan intézkedés volt, ami a kollektív bűnösség elvére épül. Mivel szándékosan kijátszható, ellenőrizhetetlen törvényeket hoznak, szabad a rablás. Aztán amikor a megfelelő emberek összelopták magukat, kijelentik, h' na most aztán össze kell fogni, és mindenkinek fizetni. Jó példa erre az adóamnesztiák sora (pár éve egy sima önellenőrzéssel legalizálhatták a fekete pénzüket, akik addig "elfelejtettek" adót fizetni utána, vagy hazahozhatják a külföldre mentett lóvét mindenfajta büntetés nélkül, és minderről a kormány azt tartja, h' micsoda fantasztikus intézkedés). Az államilag támogatott lakáshiteleket is meg lehet nézni: hány befektetési célú lakásvásárlás történt ahelyett, h' csak az első ingatlant támogatták volna. És még sorolhatnám...Én a magam részéről nem vagyok hajlandó ingatlanadót fizetni a saját, adózott filléreimből és zsíroskenyerezésből összekuporgatott 1 db 50 mn-es panel lakásom után, amit 47 éves koromra fogok kifizetni (persze, ha hagyják). Inkább leülöm napi 5000,-Ft-jával.
2009. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mind mind bicskanyitogató törvénykezés, melyek a bérből és fizetésből élőket, nyigdíjasokat, gyermekeseket érinték leginkább...a nagyhalakat meg félnek ellenőrizni!


Mindezeket te szívod meg, meg én...meg oly sok tisztességes ember....kíváncsi vagyok, vajon a kedvespolitikusok mit kezdenének havi nettó 70-80ezerrel? még egy öltönyük sem jönne ki belőle!!!!!!

2009. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
10:05-ös kibérelem a melletted lévő cellát...én is leülöm a szüleim helyett!!! Bár ők meg nyugdíjasok, így legalább nem otthon ülnek....nem kell fizetni a rezsit, a kaját...:-)
2009. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ez a leülős dí tetszik....úgyis lehet venni tiszta erkölcsit.... jó lenne, ha télre esne a buli :)
2009. ápr. 27. 10:10
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit gondoltok a betelepülők hol fognak lakni?
2009. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
:-)) elviccelődünk itt a leülésen...de komolyan kérdem:mi van ha nem fizeti be az ember?jelzálogot tesznek a házra? szerintetek mennyi az esélye annak hogy mindneki befizeti? szerintem rengetegen nem fogják...mi sem....mennyi adót akarnak még lenyúzni rólunk? Adózott fizuból lakást építünk, amire jön a kamatadóü meg a vagyonosodási adó...adózott pénzből autót vezsünk amire szintán vagyonosodási illeték jön....kicsit bosszantó már...élni meg nem hagynak!
2009. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%

"azt a pénzt, amit hagytak ellopni és nem befizetni, azt miért én térítsem meg? fizessen az, aki nem tudja leigazolni, hogy milyen adózott jövedelméből vette a lakását"


azért, mert megszavazta az ország pl. amikor bedőlt a fidesz szociális népszavazásának.

az egész gyurcsány program arról szólt, hogy ne kevés ember rendesen befizetett adójából fizessék sok ember passzióját. az oszág meg úgy döntött, hogy de. ez van.

2009. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!