Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Politikai pártot, mozgalmat...

Mozgalom kérdése:

Politikai pártot, mozgalmat akarok alapítani és úgy gondolom a megfelelő embereket nem csak a környezetemben, hanem az internet segítségével is össze lehet szedni. (csak értelmes válaszokat kérek, mert szerintem van lehetőségünk újítani). Help me?

Figyelt kérdés

Az alapvető elgondolásom az ,hogy a mostani pártok nem képviselnek engem és ezért nem is élek a szavazati jogommal. És úgy gondolom mások is így vannak ezzel. Én nem látok más alternatívát mint ,hogy az elégedetlen embereknek saját maguknak kell tenniük ,hogy a helyzet ne romoljon.


Ezért szeretném ha felvetnétek problémákat és az általatok ,helyesnek vélt megoldásokkal ide írnátok.

Ez első lépésnek elég is csak ,hogy képben legyek mik azok a dolgok amiket most fájdalmasnak és súlyosnak találtok.


Kezdem én: Magyarországon a mostani nyugdíj rendszerrel nagyon nagy problémák vannak az előzőse volt annyira jó afféle fél megoldás volt ,de még mindig jobb mint a mostani. Az állami nyugdíj jelenlegi alakulása szerint 2030 után a legmagasabb fizetésed 30% kapod meg. Ez a "felosztó-kidobó" rendszer eredménye bár Magyarország hamarabb is elérheti ezt a mutatót. A magyarázat erre az ,hogy van 2,8 millió nyugdíjas és 3,2 millió aktív dolgozó (ebből is kb. 1,5 -2 millió állami alkalmazott akik szintén az adóból kapják a fizetésüket csak tőlük is levonnak adót) és folyamatosan elöregszik a társadalom nem csak Magyarországon ,hanem Európában is ,de ott legalább van már valami ésszerű megoldás ,még ha az se teljes ,de működik.


Én úgy gondolom ,hogy a magánnyugdíj pénzári rendszer életképes ötlet volt és megfelelő szabályozással és garanciákkal működőképes is lenne. Ha sikerülne kiszervezni az állami szférából a nyugdíjakat akkor jól is működhetne ,de jelenleg az a probléma ,hogy valahonnan finanszírozni kellene a mostani nyugdíjasok nyugdíját és egy pilléres rendszer még mindig kellene . Mivel nem vagyok szakember a témában ezért olyan embernek kellene foglalkozni vele aki átlátja ezt így a téma kidolgozásra vár.



A másik téma ami viszont az én témaköröm és volt szerencsém( vagy balszerencsém) belelátni ez pedig a pályázati rendszer: ismerek egy céget ami állami pályázatokból él és a kutatásfejlesztési ágazatban van ,több nagyobb projekt van mögöttük ,mint pl. a Malév egyes rendszereinek programozása és egyéb állami telekommunikációs rendszerek vezérlésének kiépítése és stb. Ez a cég úgy működik ,hogy van 7-8 cég (azonos tulajdonosok nevén) akik mint cégtömörülés pályázatokat írnak és pályáznak meg és csinálnak meg (a állami szférába minden párt szinten ők nyerik meg a pályázatokat és nem véletlenül) a tényleges munkát 2-3 cég végzi 300-400% alkalmazotti leterheltséggel( értsétek úgy ,hogy egy ember 3-4 ember munkáját végzi 1 ember fizetéséért) és aztán hamis és pontatlan adatokkal többet pénzt vesz fel a cég az állambácsitól amiből az ott dolgozó emberek nem látnak semmit.A többi cég meg csak úgy alibiből van olyan módon használják ,hogy ha bedőlne 1 a tényleges munkát végző cégekből akkor a pénzt és egyéb erőforrásokat átmentik ide emellett még a pályázati összeg részét is képezik vagy is nekik is el kell számolni a lóvét mert ők is benne vannak a tender. végrehajtásában. Előfordult már ott olyan ,hogy programokat írattak alkalmazottakkal ami tényleges munkát nem csinált csak adatokat ontott magából.


Erre megoldást találni nagyon nehéz a céges titoktartási rendszernek amit aláíratnak az emberekkel(szerencsére függetlenül kukkanthattam bele és beszéltem emberekkel így engem még nem tudnak ilyenekkel elintézni bár mindenkit be lehet mocskolni szóval nevet nem írok)


Komoly problémák vannak ezen a téren és milliárdos lopások én erre így írásba nem tudok konkrét problémamegoldást kínálni ,de vannak elképzeléseim ,de ehhez is speciális szakemberekre van szükség. Azt kel mondjam ,hogy ezeknek a cégeknek a tulajai olyan jó kapcsolati hálóval és ez az összes pártot érinti akik ma Magyarországon vannak kivétel nélkül. A kormányváltáskor is csak annyi történt ,hogy átrakták a székhelyüket egy Fideszes támogatottságú városba ,mert ez volt az érdek.


Egyenlőre ennyi elég amit írtam ,de majd később többet írok mert ez így is sok.


2011. okt. 11. 17:02
 1/8 A kérdező kommentje:
A szövegírási hibákért elnézést kérek a gépem akadozik és néha el is gépeltem.
2011. okt. 11. 17:13
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még betoldod mellé, hogy ingyen sör, akkor nagy éljenzés lesz a kocsmában, hiszen ez oda való.
2011. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De gondolj bele ,hogy az eddigi erőfeszítések amiket más emberek eddig tettek az mennyire volt elég?

Én azt látom ,hogy aki nem tesz ellene semmit csak sodródik az árral az csak kesereg meg nyavalyog ,hogy szarabbul él évről évre én meg úgy gondolom valahol el kell kezdeni valami értelmeset csinálni. Nem azt mondom váltsuk meg a világot ,de valamivel el kell kezdeni és ehhez meg kell tenni az első lépést én így teszem meg.

Én igazából nem akarok politikával foglalkozni ,mert utálom mint a szart ,de nem látok más lehetőséget és legalább el akarok indítani egy mozgalmat. Ehhez a te tanácsodra is szükség van ,mert látod mondjuk ,hogy mi a hiba vagy ,hogy csinálhatnám jobban. Ezért a te válaszod már egy jó kezdet.

2011. okt. 11. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen igazad van. Csak előbb műveld ki magad és utána próbálj változtatni.
2011. okt. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ehhez nem igazán tudok hozzászólni, de ha szivárogtatni akarsz: [link]

Jelenleg hardverhiba miatt sajnos nem elérhetőek.

2011. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az az igazság ,hogy én nem nagyon akarok politikai szereplő lenni és ezért keresem a nálam műveltebbek és okosabbak társaságát akik észérvekkel és nem érzelmekkel próbálnak meggyőzni. Természetesen az észérvekbe is lehet hazugságot eladni ,de én inkább utánanézek és több szempontból megvizsgálom. Sajnos én már nem leszek sokkal műveltebb ,de azért mindet megteszek ,hogy segíthessek másokon. Köszönöm az eddigi válaszokat és remélem még gyarapodik ez a téma ,mert tényleg égetőszükség van olyan emberekre akik tisztán látnak. Én BAZ megyében lakom és a családommal jelenleg munkanélküli 2 szakmám van és látom az emberek szemében a kiábrándultságot. Én néztem a politikai pártok törvényjavaslatait és ötleteit és nem érzem bennük ,hogy előrébb lennénk a családommal együtt pedig 3-man dolgoznak a 4 tagú családban. Én őszintén és feltétlenül hiszek a demokrácia szentségében ,de itt nem érzem érvényesülni sőt a képviseleti demokrácia most itt eléggé behatárolt. Talán eljöhet még az idő ,hogy komoly változásokat érjünk el a béke jegyében. Én nem szeretem az erőszakos embereket és az erőszakos megoldásokat és nem szeretem azt se ha valami hazugságra épül ,ezért szeretnék egy olyan szervezetet létrehozni ami különb ezektől a mostani pártoktól. Én nem hiszek a szociális elvekben úgy gondolom ,hogy minimális szociárérzékenység kell ,de ami most itt van az túlzás. Pl én nem bírom felfogni azt az egy dolgot ,hogy mi értelme van valamit beszedni és egy kreált igazság alapján újra szétosztani igazságtalanul. Ott van a gyerekek utáni segély amit mint mindenki tisztában van vele a mi adónkból osztanak szét újra olyan embereknek akik 1. többet keresnek mint mi és jobban élnek vagy 2megélhetésből gyártják a gyerekeket 3.és van a minimális réteg aki talán megérdemelné ,de ők dolgoznak tesznek azért ,hogy fenntartsák a családjukat és magukat és ha nem vennék el adóba tőlük akkor még meg is érné. Én például egy 2 gyerekes családba születtem és most vagyok 23-éves és soha semmilyen támogatást nem kaphatott(tankönyvre értem meg a hasonló típusúakra) a családom mert csak 2 voltunk tesómmal ez szerintetek igazságos pedig a apám és anyám végig melózta az egész életét és még most is gürcölnek ,hogy fenntartsák a családot. A másik szálka a szemembe a pozitív megkülönböztetés ami tényleg zavar ,(Hogy lehet valaki nálam egyenlőbb?),persze utálom a negatív megkülönböztetést is mert én az embereket a cselekedeteik alapján ítélek meg Én úgy gondolom ,ha nem lenne pozitív jog akkor nem lennének rá negatív vagy agresszív reakciók. Én ,hiszek a szakszervezeti rendszerben és jelenleg Magyarországon nincs ilyen pedig nagyon szükség lenne rá ,mert így a dolgozó emberek kiszolgáltatottá váltak. A stratégiai területeken erős a szakszervezet pl MÁV ,taxisok meg hasonlók ,mert ott van ütőkártya a kezükbe ,de a többiek még attól ugyanúgy ki vannak szolgáltatva. Én dolgoztam magyar és külföldi vezetésű cégnél is és nagyon rosszak voltak a tapasztalataim főkép a magyar cégnél ,mert nem tartotta be az előírásokat és a végletekig sok bőrt húzott le az ott dolgozó emberekről. Dolgoztam áruházban ,építkezésen ipari szektorban szalagon ,üzletkötőként és azt tudom mondani is szomorú dolog ,de eddig a külföldi cég figyelt oda a legjobban a dolgozóira. Németországi rokonaim az t mondták ez azért is van mert a német cégeknek igen jól működő szakszervezeti rendszerük van.


Hiszek még a kemény és lélekromboló börtönökben ahol nagyon kemény és elrettentő büntetés van. Az önellátó börtönök és a börtönmunka kiváló eszközök. Sok kísérleti eljárás van az ideális börtönökre ,de sajnos egyik se kiforrott ötlet és egyik se tökéletes ,de legalább legyen elrettentő. Egy olyan embernek lopott, rabolt, gyilkolt ne legyenek addig jogai amíg a társadalom irányába tartozása van ,mert a sok börtönlegenda az enyhülő börtönrendszer csak rosszabbá teszi helyzetet. A börtön alapvető problémája az ,hogy a bűnözők ott bővítik a kapcsolati rendszereiket és még erősebben jönnek ki mint amikor bementek ezert én nem a testi ,hanem a lelki megtörés ,híve vagyok lásd Alcatraz csak sokan embertelennek vélik ezt.


A másik szálka a szemembe ,hogy a hatalmi ágak nem válnak szét ezért a végrehajtói a bírói és törvényhozói rendszer központosítottá vált a politikai alapon történő kinevezések instabilitást és végeláthatatlan munkát csinálnak. Most tegyük fel ,ha egy rendőr főkapitányt érdemei és képességei alapján kineveznek és jó munkát végez akkor mért kell leváltani a következő kormány váltáskor? Mert politikailag ez az érdek és ez az összes hivatásos szervnek szúrja a szemét évek óta. A törvényhozásnak csak költségvetési szinten és az új törvények közlése végett lehetne kapcsolata a Rendőrséggel,de sajnos ez nem így van ,hanem mélyen belenyúlnak a szerkezetébe a felsőbb pozíciókba. A mostani tüntetés is ezeknek az eseményeknek a kicsapódása ,mert még ha csak a nyugdíj lenne már az is elég önmagába ,de ez így már nem járja. A tűzoltók 40% nem éri el a nyugdíjkorhatárt. A leszázalékolt katonák és az 5 évvel korábban nyugdíjba menők fele pár éven belül meghal vagy öngyilkos lesz. Mindenhol vannak léhűtők ,de ez minden szakmára és az élet minden területére igaz mert ott is emberek vannak ,de én ismerek tisztséges rendőröket és katonákat akik olyan munkákat csinálnak amitől más embernek a bele kifordul és a többsége ilyen ,de ők alacsonyabb pozícióban vannak és sosem fogják elismerni az érdemeiket ,hanem még ráadásul mindenki lábtörlőnek használja őket. Tényleg jó ,hogy a rendőrök tekintélyét eljárási körét csorbítják ? Szerintem nem még ,ha lennének túlkapások akkor az a kisebbik rossz és több haszna lenne mint hátránya ,mert manapság a bűnözők egyre pofátlanabbak. Itt BAZ megyébe a helyzet meg kirívó.

2011. okt. 11. 22:11
 7/8 anonim válasza:
a krva anyád azt a hoszutt
2011. nov. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Orbán Viktor! Így nem fogsz elérni semmit sem!
2013. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!