Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem lehet már végre...

Miért nem lehet már végre eldönteni, hogy a 40 vagy több éve dolgozó emberek mikortól ne kapjanak nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nehéz a feladat/felelősség, de fel kellene már végre vállalnia valakinek ezt a "halálos itételet".Nagyon sokan vagyunk mi 52-53-54-ben született,aktívan dolgozó un. Ratkó-gyerekek.Már most is alig van pénz a tb.kasszában, így kiszámíthatatlan,hogy ha megindul a tömeges nyugdíjkérelem, anyagilag milyen megterhelést jelentene az államnak.Az évtizedeket tisztességgel ledolgozó embereket további dolgos évekre kárhoztat a kormány, így mire megszereznénk a nyugdíjra való jogosultságot, addigra meghalunk, ergo nem kell nyugdíjat fizetni.Nem adhatjuk át a sok munkanélküli fiatalnak a helyünket,mert mi még a tb.alapba fizetjük a járulékokat, a fiataloknak meg kötelező a magánnyd.pénztári tagság. Süketen,vakon,már egyre hülyébben kell még dolgoznunk, mert nekünk már minek a nyugdíj!
2009. máj. 5. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha az volt a nehezen kibogozható kérdésed, hogy miért emelik meg a nyugdíjkorhatárt, akkor a válaszom az, hogy ez szerintem a gazdasági indokokon felül is természetes.

Nyugaton is magasabb a nyugdíjkorhatár és ma egy ember tud is addig dolgozni.

Én is 40 fölött vagyok, eszembe nem jutna pár év múlva nyugdíjba menni. Terveim vannak az elkövetkező sok évre, tanulok, új diplomát szerzek, sportolok, megőrülnék mint nyugdíjas. Ismerőseim, akik jóval 60 felett vannak, aktívan dolgoznak, élvezik, nem akarják abbahagyni.


Tehát ez nem csak gazdasági törvényszerűség, hanem az emberek később öregszenek, tovább aktívak.

2009. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
12:56 Amit te írtál,az a saját véleményed és köszönöm. De: 40 éves korom körül nekem sem jutott eszembe a nyugdíjkorhatár, 53 évesen én is szereztem diplomát,mert fiatalnak éreztem magam.Ma 57 évesen már elfáradtam.Igen! nem vagyunk egyformák.Kíváncsi lennék kb.10 év múlva a véleményedre.Az meg,hogy külföldön mennyi a nyd.korhatár,az itthon nem vigasz,hisz egy kicsit mindig is jobban éltek,mint mi.Az sem mindegy,hogy ki, milyen munkakörben töltötte el azt a 38 évet.Nem voltam beteges,tb.kiskönyvemben még 1 lapot sem töltenek be ezek a kieső napok. Az ismerőseid,akik 60 felett is dolgoznak, aktívak,vagy nyd.mellett dolgoznak,mert az aktivitást így is értelmezhetem.Tudomásul veszem,hogy folyamatosan tolják kifelé a nyd.korhatárt, de sajna lassan elfáradok. Minél később kerül megállapításra a nyd., annál jobban szigorítják az összeg megállapítását. Neked pedig jó egészséget kívánok.57/N
2009. máj. 5. 14:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel nem értek egyet. A szüleim most 46 évesek, 25 év munkaviszony van a hátuk mögött. És fizikai munkások. Apukám a szemére már alig lát, anyukámnak az ízületei és az idegei vannak tönkre. És ez nem egyedüli eset!Nagyon sokan vannak így. Szerintem 65 éves kor nagyon későn van, főleg hogy a férfi átlagéletkor 67 év.

Sokkal előbbre kéne lenni a nyugdíjkorhatárnak, de hát ez van. És azokról még nem is beszéltem akik 40 évesen nyugdíjba mehetnek. Az az igazságtalanság csúcsa.

2009. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

"Sokkal előbbre kéne lenni a nyugdíjkorhatárnak, de hát ez van. És azokról még nem is beszéltem akik 40 évesen nyugdíjba mehetnek. Az az igazságtalanság csúcsa."


Részben egyetértek veled, az a 65 év nagyon soknak tűnik. Bár érdekes a munkahelyemen egy ember sem ment el nyugdíjba, mindenki dolgozott még tovább a nyugdíj mellett. És nem azért, mert kevés lett volna a nyugdíjuk, hanem mert a munka a lételemük.


Tudod ki mehet el 40 évesen nyugdíjba? Pl. a tűzoltók, akiknek a menetfelszerelésük van 55-60 kiló is. Hol bírná azt el 60 évesen? Pl. a rendőrök. Hogyan tudná lefutni a Cooper tesztet egy 60 éves rendőr? Igen, van ennek is igazságtalan csúcsa, amikor ugyanúgy elmehet az íróasztalnál ülő kollegina is akár 45 évesen nyugdíjba.

2009. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám a te korosztályod: a rendszerváltáskor tönkrement a cég, ahol dolgozott, és csak egy olyan helyen sikerült elhelyezkednie, ahol nagyon nehéz fizikai munkát végez. (Én az egyetem alatt minden nyáron ott dolgoztam, úgyh' tudom milyen.) Nem is értem hogy bírja. A fizikai állapota borzasztóan leromlott, alig 50 kg, olyan a munkabeosztása, h' sokszor kell éjszakáznia, 24 órában dolgoznia. Én nagyon aggódom, h' mikor lesz beteg, mert ezt képtelenség 65 éves korig csinálni. Egyébként én hivatalban dolgozom, de az én idősebb kollégáim is menekültek nyugdíjba az elmúlt egy-két évben, mert ők meg a stresszt nem bírták már elviselni, illetve sokan bevallották, h' már nem tudnak úgy lépést tartani az állandó változásokkal, szeretnének a családjukkal foglalkozni. Ezért inkább alacsonyabb nyugdíjért, de elmentek, amíg tehették. Én úgy gondolom, h' a nyugdíjkorhatár bizonyos keretek között szabadon megválasztható kéne legyen, mert ha valaki 55 évesen szeretne unokázni, akkor ezt lehetővé kéne tenni. Aki dolgozni akar, az dolgozzon. A fiataloknak szükségük van a munkára és a nagyszülőkre. Ez az egész pont abba az irányba hat, h' nincs munka, nem mernek szülni, drasztikusan csökken az aktívak száma... nem sorolom. Más országokkal a miénket tényleg nem lehet összehasonlítani: nálunk a nyugdíjas párizsit eszik, mondjuk egy német meg a Dunán hajókázik hetekig. Az egy más világ.
2009. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én maximálisan pofátlanságnak tartom hogy olyanok döntenek a nyugdíj korhatárról akik fizikai munkát soha életükben nem végeztek vagy az író asztalnál nyalták a tintát.A nyugdíjat nem korhatárhoz kell kötni hanem ledolgozott évekhez.Ahogy a rendőröket nézem némelyik olyan kövér hogy a semmilyen norma tesztet nem valószínű hogy teljesíteni tudna.A tűzoltók sem a 80 kilós védő felszerelésben vannak állandóan.Akiknek 1-2 év munkaviszonya van, azokat hajtani, közmunkára mert nem igaz hogy 60 éven keresztül nem talált.A nyugatot ne hozzuk fel példának ,mert nem csak 65 éves korhatár van hanem olyan összegű nyugdíj is amiből meglehet élni.A kettőt illene együtt emlegetni.
2009. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

15:35!

A 14:24-es válaszoló szerintem nem a tűzoltókra gondolt. Anyukám élelmiszer eladó a város olyan részén, ahol sok a nyugdíjas. Szokott velük beszélgetni és a kérdésekre ilyen válaszok érkeznek:

-Hány éves?

-80.

-Mennyi nyugdíjat kap?

-100000Ft-ot.

-Mióta van nyugdíjban?

-40 éve, vagyis 40 éves koromtól.

-Én 52 vagok és 75000Ft-ért dolgozok még 65 éves koromig. Ön leélte fél életét nyugdíjban én meg a munkából halok meg majd. Ez igazság?

2009. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is ez lenne a véleményed, ha ötvenévesen havi 220-250 órát kellene dolgoznod, csak mert létszámhiány van? Lassan már haza is csak aludni járunk. És még dolgozzunk 15 évet? Én sem vagyok lógós és tanultam is mindig. Egy kilátástalan helyzetben lévő
2009. máj. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

15:35-ös válaszoló azt írta,hogy a munkahelyén több olyan nyugdíjas is van, akit éltet a munka és nyd.mellett is dolgoznak. Minden bántás nélkül írom,de pont ez a baj. Nagyon sok nyugdíjas dolgozik, ezt a statisztikákból is meg lehet állapítani. Pont ezért mondja a kormány,ha nyugdíjasként is tud dolgozni,szükség van a munkájára, akkor dolgozzon,de ne kapjon nyugdíjat.Ezt én is helyeslem.Van aki többet keres,mint aktív korában. Ezért is kell nekünk már 65 éves korig dolgozni.

2009. máj. 6. 07:34
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Akkor lehet, hogy én értelmeztem félre a dolgokat, mert nem múlt időben írta azt, hogy 40 évesen megy el nyugdíjba.

De szerintem ez törvényszerű, hogy 40 éve még 40 évesen mentek nyugdíjba az emberek. Hol tehették/tették meg a munkáltatók azt, hogy nem jelentették be a munkást? Hol tehette meg a dolgozni tudó ember, hogy nem dolgozott, hogy pár ezer forintért leszázalékoltatja magát? Édesanyám egészségügyis, évekig benne volt egy olyan bizottságban, ahol azt hivatottak vizsgálni, hogy a leszázalékolt embereknek fennáll-e még az a rokkantsági százalék, ami után kapja a pénzt. Havonta egyszer ült össze a bizottság, havonta egyszer jött haza lila fejjel.


Persze, hogy mind feljebb és feljebb kell emelni a nyudíjkorhatárt, mert nincs miből fizetni a nyugdíjakat.



Egy gondolat erejéig azért visszatérnék a rendőrök, tűzoltók témakörhöz. Igen, elég sok rendőr puhány, ezen nincs mit vitatkozni, sajnos nem kötelező a heti x óra testedzés nekik. A tűzoltók: valóban nem a teljes szolgálat alatt kell viselniük a menetfelszerelést, de bárki próbálja ki, hogy milyen stresszes az, hogy 24 órán keresztül úgy ülsz a parancsnokságon, hogy (már bocsánat) a nagydolgát nem tudja elvégezni közben, mert bármikor megszólalhat a sziréna és akkor nincs kec-mec, fél percen belül össze kell kapnia magát és tiszta fejjel indulni kell hol tüzet oltani, hol emberroncsot kivágni az autóból... Nem egy leányálom. Igen, nem volt kötelező oda mennie. Én tőlük abszolút nem sajnálom, hogy korán mehetnek nyugdíjba.


A nyugdíjas kollégáim: igen, a lételemük a munka. Ők még abban a korban nőttek fel, ahol felelősséget vállaltak egymásért, lojálisak a munkáltatójuk felé. A legtöbb egyébként azért sem ment véglegesen nyugdíjba, mert egyszerűen nem volt kinek átadni a munkáját. A mai fiatalok (beleértve magamat is) már nem úgy gondolkodnak, ahogyan ők. Ha valami nem tetszik nekik, akkor fogják magukat és odébbállnak. Valahol nekünk ez a természetes, de a "régi bútordarabok" kitartanak a végsőkig. Egyébként érdekes statisztika, azok a nyugdíjas kollégák, akik aztán mégis elmentek nyugdíjba egy éven belül meghaltak, nem volt már meg az a mozgatóerő, ami életben tartotta őket.

15:35-ös

2009. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!