Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha nem sikerül az IMF-el...

Ha nem sikerül az IMF-el megállapodni (ne legyen igazam), akkor már 2012 tavaszán is bekövetkezhet az államcsőd?

Figyelt kérdés
Nyugdíjak,közalkalmazotti bérek elmaradása,sorbanállás a bankoknál,stresszes hangulat,bizonytalanság mindenfelé
2011. dec. 29. 18:29
1 2
 1/16 anonim válasza:
65%
a kormány nem fogja hagyni, mert egy esetleges államcsőd esetén biztosan kormányváltás lenne
2011. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Tavasszal még biztosan nem lesz államcsőd. Hamarosan (a MANYUP 3000 milliárd Ft megtakarítás lenyúlása után) "megvédik" majd a 35 milliárd EUR devizatartalékot is, ebből majd kifizetik a korábbi IMF hitel első részletét, illetve herdálnak majd más célokra is belőle. A forintot könnyűszerrel be fogják dönteni külföldről, és a jegybank még csak be se tud majd avatkozni, vagyis könnyű préda lesz a valutánk. Az Euró árfolyam elszáll a 350 irányába, a jegybanki alapkamat hónapokon belül két számjegyű lesz, de az államcsőd veszélye csak a jövő év második felében lesz reális.


Szvsz egyébként meg fognak állapodni az IMF-fel. Orbán csak a hazai nacionalista szavazóinak akar megfelelni, illetve próbálja zsarolni a nyugatot, igaz, közben az egész országgal tol ki.

2011. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha Görögország,mint a demokrácia bölcsője,ott sikerült akkor nekünk is fog.Miért maradnánk ki?
2011. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én azt se tudom pontosan, mi az az államcsőd, és azt se, hogy mikor következik be. Én csak azt tudom, hogy ebben az országban előbb-utóbb kő kövön nem marad.


Convenanttal ellentétben én úgy látom, Orbán mindenre el van szánva annak érdekében, hogy kiépítse a totális hatalmát. Ennek első fázisa a jogállami intézmények felszámolása, kiüresítése volt (AB, bíróságok, médiahatóság stb.), ez tökéletes sikerrel befejeződött. Hátravan még a totális gazdasági hatalom kiépítése, a külföldi multik elűzése, valamint a külföldi politikai függés, azaz a jelenlegi szövetségi rendszerünk felszámolása. Orbán arra törekszik a gazdaságban, hogy minden fontos területet 1-2 általa kijelölt és irányított cég fedjen le, mint a szocializmusban volt. Azaz, újra csak egy bank lesz (OTP), egy benzinkúthálózat (MOL), egy biztosító, egy-két élelmiszerbolt-hálózat (CBA) stb. A többiket elűzi, kiszorítja, ellehetetleníti, agyonadóztatja, a kedvenceket meg állami előnyökben részesíti. Nyilván ez a dolog sose lesz 100 %-os, de megindult a folyamat.


És igen, Orbán mindenféle formális és informális együttműködést megtagad a Nyugattal, így általában, ami persze kivált ellenreakciókat, és ez különösen jól látszik a leminősítésekben, a hitelkamatok emelkedésében, az forintárfolyam zuhanásában, a lassan már naponta érkező, egyre elkeseredettebb hangú tiltakozólevelekben. De szerintem mindez Orbánt nem fogja meghatni, és az ország bedöntése, teljes tönkretétele, a nyomor előidézése árán is megy tovább ezen az őrült úton. Még nem fejezte be a küldetését...

2011. dec. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem az államcsőd a privatizáció után már bekövetkezett, és azóta gazdasági hullák vagyunk. Szocializmus kell.
2011. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha az IMF-fel meg is állapodunk, de már az is a vég. Sok afrikai országot tett már tönkre, és Európában sem lesz másként. Sajnos ez egy ilyen szervezet, és inkább akadályozza a fejlődést, mint segíti. Erről tanulmányt is írtak (nem kurucinfos náci hülyeséget, hanem komoly tanulmányt) - kérésre előkeresem persze.

Az viszont elgondolkodtató, ha valaki inkább kiáll egy nemzetközi kapzsi szervezet mellett, mint a saját miniszterelnöke mellett. Én is utálom Orbánt, de az IMF-hez képest ez csak egy "kis kutya", az igazi "nagy kutyák" ott ülnek. És a nagy hal megeszi a kishalat, ugyebár...

2011. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Sok afrikai országot tett már tönkre, és Európában sem lesz másként."


[link]

2011. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
6-os! Akkor azt kérdezném, hogy nekünk, magyaroknak konkrétan mi hasznunk van Orbán hepciáskodásából? Te tényleg azt hiszed, hogy ő most értünk küzd a nagy gonosz Nyugattal és IMF-fel szemben? Nem lehet, hogy ő inkább a saját egyszemélyes szabadságharcát vívja önmagáért, a saját korlátlan uralmáért? Mi meg megfizetjük a borzalmas árat. Vagy nyerünk/nyertünk/nyerhetünk valamit, csak én nem veszem észre, hogy mit?
2011. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez jó!



Minek nekünk az IMF hitel?

2011. dec. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Covenant figyelmébe:

"A valutaalap pedig szigorú feltételek szabott: Bukarest 25 százalékkal megvágta a magyarországihoz viszonyítva amúgy is alacsony béreket a közszférában, elbocsátott több mint 85 ezer közalkalmazottat, valamelyest csökkentette a szociális segélyeket is. Az általános nyugdíjcsökkentést elmeszelte ugyan az Alkotmánybíróság, ám végül a kormány egy újabb törvénnyel differenciált nyugdíjcsökkentést végre tudott hajtani. Az elmaradt nyugdíjcsökkentést pótlandó a kabinet 19-ről 24 százalékra emelte az áfát."

2011. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!