Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Bezárhatnak az Arany Alkony...

Bezárhatnak az Arany Alkony idősotthonok?

Figyelt kérdés

[link]

...és akkor mi lesz az 1300 idős emberrel?

"A másodfokon eljáró Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal január 31-ig adott határidőt a fenntartónak a megállapodás megkötésére, de nem született egyezség."

Ilyenkor miért nem keresne felelősöket? Ez a nagyon sok idős, talán egyedül élő ember kikerül az utcára? Bekerüléskor -gondolom- milliós összegeket fizettek be azért,hogy méltósággal élhessék a még hátralévő életüket. Ez lenne a legmegfelelőbb megoldás? Talán utána kéne járni annak,hogy ki, mikor,és miben mulasztott, amiért talán a felelősség is megállapítható lenne. VAGY: ennyi öreg már senkit sem érdekel?


2012. márc. 13. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem is értem. Ha a tulajdonos és az intézmény fenntartója nem tud megállapodni az ingatlannal kapcsolatban, akkor hogy jön a képbe a főváros, és maga a működési engedély? Nem a bíróságra tartozik az ügy?
2012. márc. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem ismerem a pontos körülményeket, de el tudom képzelni, hogy pl. egy ingatlan vitánál, vagy egy karbantartási vitánál visszavonják a működési engedélyt, ha az öregek ellátására a körülmények nem alkalmasak pl leszakad a gerenda.
2012. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ágoston Terézia válasza:
Sok év eltelt... DE: 2010. január elején halt meg a nagybátyám, aki az Arany Alkony Paskal (XIV.) kerületben lévő 2 apartmant fizetett be még nagy-nagy betegsége előtt. Soha nem tette be a lábát oda, de befizetett 5.000.000 Ft-ot. Halála után nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon nehezen de végül nagyon-nagyon-nagyon-nagy szerencsével visszakaptuk a pénzt. Ködösítenek, egymásra mutogat a fenntartó és tulajdonos. Elérhetetlenek, becstelenek. Jártam ott egyszer, mielőtt ez történt: egy ismerős hölgy beszámolt arról, mennyire fél és mennyire kiszolgáltatott. Nem tehet semmit. És az egész tiszta falanszter... Életben tartani, amíg érdemes, aztán testi-lelki kínban elpusztulni hagyni. Ez a trend. Ezt láttam 2011-ben.
2017. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!