Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kell-e több hitel?

Kell-e több hitel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Történelemből mindig is azt tanultuk, hogy régebben hiteleket csak háború és katasztrófa esetén volt "divat" felvenni. Hogy képes Magyarország újabb hiteleket felhalmozni, hogy képes eladósítani háború nélkül is az országot? Miért? Ha nem lehet fenntartani ezt a színvonalat egy stabil gazdaságban, akkor miért ragaszkodnak hozzá?

2012. máj. 16. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető probléma, hogy Józsi Bácsi úgy képzeli egy ország gazdaságát, mint egy tízmilliós háztartásét.

Röviden: egyetlen államnak sincs annyi pénze, mint amennyit ténylegesen elkölt. A különbséget finanszíroznia kell. Minél megbízhatóbb az adott ország gazdasága, annál alacsonyabb kamatra kap kölcsön ( eltérő, hogy mennyi a vészhatár, 8-9 százalékos kamat már nagyon magas, ha ennyire kap csak hitelt, bajok vannak. A görögöknél ha jól tudom, ígérnek már harminc százalékot is).

Ez egy optimális helyzet. Az állam a hitelekből fejlesztéseket eszközöl, amik pörgetik a gazdaságot. Ha pörög a gazdaság, több az adóbevétel - ki tudja fizetni az aktuális részleteket a hitelezőknek, akik ennek örülnek, és ismét beruháznak.

Baj az akkor van, hogy ha valaki "sajtreszelővel kezd el rejszolni." A sajtreszelő ugye nem önkielégítésre van, fáj az embernek, ha azzal próbál örömet okozni magának. Hasonlóképpen fáj, azaz káros, hogy ha a hiteleket szociális kiadásokra költik, nem fejlesztésre, beruházásra, és korszerűsítésre. Ez ugyanis nem okoz fejlődést, nem lesz tőle több bevétele az államnak, ellenben a hitelezők kérik vissza a pénzüket, amit ki kell fizetni, hiszen különben később sem kapnánk hitelt. Igen ám, de ehhez meg kell szorítani, hiszen, ha nincs növekedés, csak abból tudunk elvenni, amit amúgy is megtermelnénk. A bajok akkor kezdődnek, amikor már a "zálogcéduláink is zálogban vannak", azaz hitelt veszünk fel, hogy fizethessük a hitelt, amit egy hitel fedezésére vettünk fel. A görögöknél most ez a helyzet.

Remélem, így érthetőbb.

2012. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak tudod, valamikor vissza kell fizetni azt a pénzt, amit elköltöttek... nem lenne egyszerűbb 0%-on tartani a tartozást és akkor nem lenne csődkockázat sem? Meg a háborút is azért vittem bele, mert most például az országnak nincs lehetősége háború esetén tömeges hitelt felvenni.
2012. máj. 16. 13:11
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehetséges 0%-on maradni, mert a kapitalizmus motorja a hitel. A hiteleket pedig nem lehet vissza fizetni, csak kezelhető szinten tartani.
2012. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg lehetne 0%-on tartani, csak akkor jön az ellenzék (bármelyik párt), hogy ő ad 13. havi nyugdíjat, meg felemeli a minimálbért, ad ilyen meg olyan juttatást, segélyt stb. Az emberek örülnek, mint majom a farkának, megválasztják. Így az új kormány kénytelen hitelt felvenni, ha nem, akkor az emberek megbuktatják. Ördögi kör. A hatalomért bármit!
2012. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a problémák már a görögöknél is megjelentek az ókorban. Akkor is voltak akik megvették a szavazatokat. Több filozófus ezek elkerülése érdekében javasolta, hogy az országot ne politikusok, hanem tudósok, szakemberek irányítsák, így nézhetik az ország érdekét, ami pillanatnyilag az embereknek fáj is, de hosszú távon hasznos. Én ezzel tökéletesen egyet értek.
2012. máj. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!