Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Sok Jobbik szavazó mért...

Sok Jobbik szavazó mért ilyen? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Tisztelt Jobbikosok!

Előre leszögezem nem szeretnék vitatkozni.

Azt szeretném kérdezni, hogy sok Jobbikos, ha például bemegy egy Jobbikos egy Tv műsorba, és van 3 kérdező ember, akkor a Jobbikosok(tisztelet a kivételnek), mért mocskolódnak,mért zsidózzák le a kérdezőket??? Mért Zsideszezik le a FIDESZT? Ha valaki nem Jobbikos, és más a véleménye, akkor pl zsidó?(Sokszor így jön le!) Félreértés ne essék, nagyon sok mindenben egyetértek a Jobbikkal, de a szavazójuk egy részével már nem tudok azonosulni! Youtube-on éltetik pl: Vona Gábort, a többi aki meg szerepel, mert Vonának ellent mond, vagy más a világképe, mást gondol, jönnek azzal, hogy zsidó, a külföld pénzeli meg ilyesmi...! Szerintem ez marhaság! Bár azt még eltudom fogadni, hogy vannak olyan nagytőkésű zsidók, akik pl: felvásárolnának ezt azt, na azokkal én sem értek egyet, és pl: kizavarnám őket az Országból, mert MAGYARORSZÁG A MAGYAROKÉ! Na de akkor nem a kisembert kell zsidózni, meg pl: nem a Fideszt! A Fidesz képviselné az ő érdeküket, mikor a Fidesz kimondottan a Magyarok érdekeit képviselte mindig is!(Aki ismeri a Fidesz történetét az tudja...) Szóval FIDESZ=ZSIDESZ ennek szerintem semmi értelme sincs! A gyűlölködés meg semmire nem vezet! Persze, akik megérdemlik, és akik ártanak a HAZÁNKNAK, azok megérdemlik, de akik nem, azok nem! Mi a véleményetek Jobbik, és nem Jobbik szavazók?????

Hangsúlyozom: Békében, és Kulturáltan szeretném, ha a Kedves hozzászólok megosztanák a véleményüket!

Nagyon Köszönöm!



2012. júl. 20. 19:45
 1/6 2xSü ***** válasza:
100%

Nos a nemzetiségi kérdésben óvatosnak kell lenni. Elsőként azt kell megnézni, mitől magyar valaki, mitől zsidó, mitől német. Itt elsősorban az dönt, hogy ki hova tartozónak tartja magát. Ha valaki egy olyan országban él, amit nem elsődlegesen tekint hazájának, az bizony gondok forrása. Tehát ha valaki zsidó származású, zsidó vallású, de elsősorban magyarnak tartja magát, az elsősorban magyar, így rá nem vonatkoznak azok a sarkos megjegyzések, amik a Jobbiktól jönnek.


De te kérdező, te is szépen lassan összemosod a Jobbikot pár olyan emberrel, aki Jobbikos, tehát ugyanúgy kezdesz átcsúszni általánosításokba. Vigyázz, hogy nehogy ugyanabba a hibába ess, mint ami ellen felszólalnál itt.


Én a politikát a programokban keresem, az elvekben, és ha egy politikai erőnek lehetősége van tenni is, akkor elsősorban a tettekben. Aki bármelyik pártot elfogadja abszolút jónak, az bizony kb. vallásosság szinten hisz az adott pártban, és nem racionális alapon. Minden embernek más egy kicsit a helyzete, értékrendje, így minden embertől az lenne a természetes, ha minden pártban képes lenne meglátni a jót és meglátni a rosszat, és ezek arányát nézve választana. Tehát aki jobbikosként, fideszesként deklarálja magát az valószínű nem vitaképes.


> Fidesz kimondottan a Magyarok érdekeit képviselte mindig is!(Aki ismeri a Fidesz történetét az tudja...)


Régen meglehet, hogy így volt. Ma azt látom, hogy a Fidesz politikáját formáló emberek kicsit elvesztették a realitásérzéküket. Részben az intézkedéseik nem azt tartalmazzák, ami „a csomagoláson” áll, részben pedig teljesen kiszámíthatatlanul hoznak a gazdaságot érintő olyan intézkedéseket, amire nem hagynak időt, hogy tervezni lehessen velük. Nem mondom azt, hogy szándékoltan, de tulajdonképpen azoknak a keze alá dolgoznak, akik a gazdasági kiszámíthatatlanságra építenek.


A Jobbik stílusa sokszor számomra is túl erős. De ha átírod őket szalonképes formára, és elgondolkodsz a lényegükön, akkor szerintem sok esetben indokolt és helyén való a kritikájuk, követelésük. Nem tartom őket kormányzásra alkalmas pártnak, de ellenzékként jó, hogy hallatják a hangjukat, mert sajnos szükség lenne rá.

2012. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen az eddigi válaszokat!

Kedves Második Válaszoló! Nem mosom egybe a kettőt! Én a Jobbik szavazókról, és annak is csak egy részéről beszéltem! Nagyon sok mindenben egyetértek a Jobbikkal, de a szavazójuk egy része, nagyon nem tetszik(fönt leírtam a példákat..) Tehát én a szavazókról beszéltem, ez van fönt is,(!)de nagyon örülök, hogy kifejtetted a véleményedet, és valóban, sok dologban igaza van a pártnak, csak szerintem abban van igazság, hogy az olyan szavazók miatt, nem növekszik még jobban a Jobbik. A Fideszt én még mindig olyan pártnak tartom, kik a Magyarok érdekeit képviselik! Pont, hogy a Fidesz adóztatja a bankokat, a multikat( a Jobbik is megtenné...szerintem..), és pont Orbán ,,vívott,, számtalan vitát az EU-val, hogy kiálljon Magyarország mellett, és ezt még a Jobbik is támogatta. Szóval nekem inkább egyes szavazójukkal van némi problémám, de ezt fent kifejtettem! Még egyszer köszönöm! xd

2012. júl. 20. 21:31
 3/6 2xSü ***** válasza:

> Nem mosom egybe a kettőt!


Helyes. Bár azért tegyük hozzá, hogy így is félreérthető marad a dolog, mint ahogy a „zsidó körök”, vagy „zsidó érdekcsoportok”. Végül is az sem az összes zsidóról szól, csak arról, akinek inge.


Különösképpen nem tudok hozzászólni a dologhoz tételesen, mert ahány Jobbik vezető politikust hallottam, azok viszonylag korrekten fogalmaztak, vagy ha nem, annak oka volt. Szerintem a Jobbik vezető politikusai azért ügyelnek arra, hogy ne lépjenek át egy bizonyos határt. Jobbikos pártaktivistát – aki pl. nem képviselő –, vagy Jobbik szimpatizánst meg nem nagyon hallottam, mert nem szoktam ilyen jellegű műsorokat nézni. Általában objektívebb hírforrásokat hallgatok és abból rakom össze az eseményeket. De nem is érdekelnek ezek a műsorok, mert sokszor a bulvár színvonalát hozzák. Amúgy erre van példa bal- és jobboldalon egyaránt.


> Pont, hogy a Fidesz adóztatja a bankokat, a multikat


És pont a Jobbik követelt garanciákat arra, hogy mindezt a bankok és a multik ne háríthassák át az állampolgárokra. Viszont nem történtek ilyen intézkedések. A bankok és multik köszönik szépen jól vannak, felemelik a kamatokat, kezelési költségeket, a multik az árakat, és a végén az átlag polgárokon csattan az ostor. Erre mondtam, hogy más van a csomagoláson, mint ami a dobozban.


Vagy jó példa az egy kulcsos adó, amit úgy adtak elő, hogy az milyen jó lesz nekünk, meg hogy ez a középosztálynak kedvez. Csak az a gond, hogy ma alig van olyan ember, aki a Fidesz által elképzelt középosztályba tartozna. A több kulcsos adó pont arra jó, hogy akinek magasabb a jövedelme, az nagyobb részt vállaljon a közterhekből is (arányosan), hiszen így is nagyobb összeg marad a zsebében.


> pont Orbán ,,vívott,, számtalan vitát az EU-val, hogy kiálljon Magyarország mellett


Elvi ügyekben. Részben akár tekinthető is lenne indokoltnak. Viszont a jelenlegi gazdasági helyzetben ez nagyon drága mulatság. Részben ennek hatására nőttek a deviza árfolyamok, a devizahitelesek nem túl nagy örömére. Mint mondtam, összességében nincs baj ezzel, csak nem teljesen a legjobb célért és abszolút nem a legjobb időben tette mindezt. Ezt a Jobbik is támogatta – mint írtad –, de ezen a téren pont nem tudok velük egyetérteni. Sajnos ma minden alternatíva rosszabb. Az elv jó, a cél nemes, csak nem ma kellene ezzel dobálózni.


* * * * *


Persze lehet egy-egy csonton rágódni, de én úgy látom, hogy a körülöttem élők egyre nehezebben élnek meg, pedig nagyvárosi környezetben élek. Ehhez képest nekem mindig nagyon disszonáns, mikor sikersztorikról hallok egy-egy Fideszes honatya részéről.


Lehet a Fidesz szándékosan próbálja a megszorításokat úgy meghozni, hogy elhitesse a választókkal, hogy ezek nem megszorítások. Jó, ezt értem. De akkor sem értem, miért kell ezt ennyire kaotikusan csinálni. Pl. ott a telefon- és internet adó. Egyszer csak úgy megjelent a semmiből. Aztán hevesen kezdték cáfolni a Fidesz részéről a dolgot. Aztán jöttek a hírek, hogy lehet mégis lesz. Aztán gyorsan meg is szavazták és már van. Ha mondjuk év közben adót bevezetni amúgy sem szerencsés, de legalább várnának a megszavazás és a hatályba lépés között fél évet, hogy a gazdasági szereplők be tudják árazni, felkészüljenek rá, át tudjanak folyamatokat szervezni, stb… És ma fogalmunk sincs, milyen adót fognak novemberben bevezetni, milyen mértékűt és az kiket fog érinteni, milyen gazdasági ágakra van hatással; viszont a trendekből meg az látszik, hogy valószínűsíthető, hogy lesznek ilyen új adók. A gazdasági szereplők minimum óvatosak, pl. tartalékolnak, visszatartják a beruházásokat, de rosszabb esetben fontolgatják, hogy más, kiszámíthatóbb piacra teszik át a hangsúlyt.


Az telefon- és internet adó nem csak ebből a szempontból hibás. Egyszerűen a gyakorlatban megvalósíthatatlan, vagy abszurd következményei lettek volna, ha az utolsó pillanatban nem kezdenek el korrigálni a szakma kiabálását meghallva. (Amúgy informatikus vagyok.) Tehát eleve úgy akartak bevezetni egy adót, hogy nem voltak elemzések, egyeztetések. Egy politikus nem informatikus. Nem tudhatja, hogy milyen speciális esetek vannak, mi hogyan működik, és ezekre milyen hatása van egy intézkedésnek. Ezért kellene már az elejétől fogva szakemberekkel egyeztetni. De ez rendszerint nem történik meg.


Szóval lehet, hogy a Fidesz a magyarok érdekeit képviseli, de sok esetben nagyon ügyetlenül és minimum úgy fogalmaznék, hogy akarata ellenére sokszor többet árt, mint amennyi jót tesz. (Nem minden esetben, de sajnos elég gyakran.)

2012. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Több okban leírom hogy miért az egyik kedvencem a Jobbik:


1. Nem tesz különbséget cigány és magyar között (mert most ha a roma veri az asztalt ő kap segélyt, mi magyarok nem).

2. Eltörölné a felesleges támogatásokat (ezt már rég megkellett volna tenni. Ne a roma vigyen 10 gyereket csak azért hogy családiból megéljen.)


Ezt valahogy úgy kéne kidolgozni, hogy családi 2 gyereken túl de 5 gyereken felül már csökken vagy nem jár, csak azért hogy a folytonos gyereknemzés ne tartsa már el a családot.

3. Sok esetben a polgárokat sújtsa az olyan adó, amiket nem is nekünk kéne fizetni. Ezt gondolja a Jobbik is.

4. Céljai között van az is, hogy munkahelyet és jobb megélhetést teremtsenek, azért is, hogy ne legyen külföldre emigrálás.

2012. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:

Jó, azt azért tegyük hozzá, hogy a politikát nehéz objektív módon nézni, valószínű én is szubjektív vagyok, bár annyiban talán objektívebb az átlagnál, hogy nem igazán vagyok párthívő, de ennek ellenére érdekel a politika, bár kicsit filozófiaibb oldalról.


Az a gond, hogy mindenki más információmorzsákból építkezik és megpróbálja azokat a saját elképzelése irányába ferdíteni. Teljesen érthető emberi viselkedés ez. Minden focirajongónak a saját csapat a legjobb és a többiek mind bénák.


De azért pl. belelátok más dolgokba is. Pl. tudom, hogy sok önkormányzat visszatart kifizetéseket nagyobb cégek irányába. Én úgy látom ezekből a nem teljesen publikus információkból, hogy valami nagyon nem stimmel, és jóval nagyobb a gond, mint ami a hírekből kiderül. Ehhez képest még disszonánsabbak pl. Matolcsy amúgy is hajmeresztő kijelentései, amit még sok fideszes választó is ostobaságnak, realitástól elrugaszkodottnak tart.


De elnézést, kicsit elkanyarodtam a témától. Bár annyiban ide tartozik, hogy mennyire valós alapokon ítéljük meg a különböző politikai erőket, így mennyire tartunk sértőnek bizonyos kijelentéseket. Én ezzel úgy vagyok, mint bármi mással. Próbálok óvatosan fogalmazni az egyik oldalon, ha valamit én mondok másra, a másik oldalon meg próbálok minél inkább nagyvonalú, megengedő lenni akkor, ha valamit pl. rám mondanak.

2012. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

Annyit csak hozzátéve, hogy az adóval rosszabbul jártak sokan, ez tény! De ez kompenzálva lett, ha jól tudom. És, ami a lényeg, és a félreértés az egészben. Nem az egykulcsos-adó miatt jártak rosszabbul, ha nem, ha jól tudom ,mert kivezették az adójóváírást...(remélem jól írtam xd)

Telefon, és csekkadó:

Én úgy vagyok vele, hogy eddig 22 év alatt mindig az adókat emelték, amivel az emberek sokszor ráb@.ztak. Itt viszont azt látom, hogy EMBEREK FIZESSENEK KEVESET SZÉTTERÍTVE. Ez szerintem jobb, mintha emberek sokat fizetnek, de csak egy bizonyos réteg. És látod már én sem a kérdésemről beszélek jajjj :D :D :D xd xd

A témához visszatérve: Jobbikos politikus szájából nem hallani ilyet ez tény! Ezért beszéltem a SZAVAZÓJUK egy részéről. Felmentem asszem, tegnap youtube-ra , megnéztem egy Jobbikos videót, a Jobbikos politikust éltették(hozzátenném igaza is volt sok mindenben!), a kérdezőket meg lezsidózták, a másik nem Jobbikos politikust is lezsidózták, és rettentő módon elkezdték sértegetni. A sértegető szavakat itt nem idézek, nem lenne szalonképes. De tudom, hogy ez nem a párt, ha nem egyes szavazók. Amúgy meg, ha a Jobbik politikáját nézzük, mint párt 90% egyetértek velük. A Bal-Lib média meg megpróbálja őket lejáratni, de remélem nem fog sikerülni! :D

Üdv

2012. júl. 21. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!