Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen következményei lennének...

EagleHUN kérdése:

Milyen következményei lennének Magyarországra nézve, ha jönne végre egy Tökös kormány vagy egy sikeres "össznépi" forradalom? (Többi lentebb)

Figyelt kérdés

- És ez megszakítaná mondjuk a jogfolytonosságot?

Tehát az újonnan alakult állam nem lenne jogutódja a réginek, vagyis a régi szerződéseit és adósságait az új egyszerűen nem ismerné el.?!

-Tehát pl nem fizetnénk tovább az IMF hiteleinket, vagy a második világháborús jóvátételünket, nem lennénk nemzetközi szervezetekben benne, UNIO-ban sem...

Van ennek reális lehetősége?

Meg lehetne úszni ezt komoly külső katonai beavatkozás nélkül?



2012. aug. 8. 07:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Na. Bevettem egy idegcsillapítót.



Miért is nem tudnánk elég élelmet termelni? Annyi föld van Magyarországon hogy 20-25 Millió embernek lehet itt ételt termelni.

Bizony, az idei termés is ezt igazolja, nem fagyott el, nem száradt ki, minden jól ment. A mezőgazdasági termeléshez amúgy is csak kapa, kasza, meg munkáskéz kell, vegyszerek nem, vagy ha igen, minden bizonnyal el tudjuk állítani külföldről beszerezhető alapanyagok nélkül. Majd imádkozunk, vagy tudja a halál hogyan, de megoldjuk.



Energiával valóban gondok lehetnének, mert a kőolaj és földgáz nagy része külföldről érkezik, de arról szó nem volt hogy az új kormány ezekért nem fizetne.


Ja, hogy részben mégis aláfekszünk a mocskoselnyomópiacnak?


Az autózás nagy része leállna, de a legfontosabb kamion, rendőr, mentő tűzoltó, stb. működését a lakosságtól visszagyűjtött használt sütőolaj újrahasznosításával, a mezőgazdasági hulladékok alkohollá erjesztésével, és az állati és emberi ürülékből való gázfejlesztéssel fönn lehetne tartani.


Nem vinnyogok fel. Nem gondolok bele, milyen lelkivilág kell ahhoz, hogy valaki permanensen hiánygazdaságban akarjon élni. Nem. Tovább megyek.


Másrészt lehet spórolni az energiával.

Harmadrészt újra lehet nyitni pár szénbányát(környezeti károk árán).

Lehet szélturbinákat és Napkémény erőművet is felállítani olcsón egyszerűen. Hogy mi is a napkémény arra mindenki szépen rákeres a neten, nagyon egyszerű az előállítása, működése, és a többi nap hasznosító berendezéssel ellentétben ez éjjel is működik!


Alkatrészeket, meg a bánya fenntartásához szükséges dolgokat pedig az élelmiszerhez hasonló módon, imával állítunk elő.


Most mondhatnánk azt hogy mivel fizetünk az energiáért ha elértéktelenedik a pénzünk, nos Recsken és a Börzsönyben még mindig van kiaknázatlan aranykészletünk, annak kitermelésével lenne ipar is munka is.

Amihez felszerelés is kellene, de hát ugye, az ima...

Olvasgassál. [link]



És a kitermelt aranyhoz vissza lehetne kötni a

Már ha Izrael nem lesz olyan kedves és nem szolgáltatja vissza azt az állami aranykészletet ami az "aranyvonattal" együtt kigurult hozzájuk, Rákosi pajtás jóvoltából 1945-46 táján!

Te most ugye véletlenül sem kevered a szezont a fazonnal, és nem az amerikai hadsereg által lefoglalt, majd Ausztriába, onnan pedig az Államokba? Nem teljesen értem, hogy az anticionista, Izraelt alsó hangon ellenségnek tekintő, sztálinista Rákosi-rezsim miért csinált volna ilyesmit, de ha adsz egy linket, elhiszem hogy volt ilyen, mindent én sem tudhatok.



A második világháborús jóvátételt fizetjük még mind a mai napig tudtommal, bár ezt nem tudom megerősíteni. Ha van valakinek erről hiteles infója legyen szíves ossza meg.


Én úgy tudom, hogy nem.


És végül el ne felejtsem Izland beintett az adósságoknak, népszavazással és nem történt semmi. A média gyorsan elterelte róluk a figyelmet és nem adnak onnan hírt semmit, nehogy valaki kövesse példájukat mert nem tudtak velük csinálni semmit sem.


Ennek meg egy kicsit olvass már utána, hogy hogy is nézett ki, és milyen áron értek el mindent, te kis Sztrelnyikov.

2012. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy újabb gazdasági szakértő kérdező... :)


Kérdező, legalább a wikipédiát olvasd el a világgazdaság működéséről!


Nem egy lakás energiaigényének kielégítéséről beszélsz, hanem egy országról! Szerinted a mezőgazdaságban mivel termelnek? Bizony, bizony, gépekkel. 20 millió embert középkori termeléssel az életben nem látsz el. (Bár ha elkezdenénk, gyorsan fogyatkozna a lakosság a mostani 10 millió körülről lefelé, pár millióig - azt lehet, el lehetne tartani). A traktor, és hasonlók dízellel mennek, nem is kevéssel. A sütőolaj használható, de hatásfoka messze alatta van a normális dízelnek...

2012. aug. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nah föl kellett tűrnöm az ingujjat hogy válaszoljak:


A Magyar gabonatermelésből általában minden évben jut exportra is. A kenyerünkhöz elég búza idén is megtermett sőt még kicsit több is. A kukoricával lesznek gondok, de abból is csak a tavasszal elvetettel, a 100 napossal ha jön még eső nem. A nagy meleg emellett megviselte az állatokat is az is problémás. Szóval te most kiemelted példának az elmúlt 40 év legrosszabb termését, gratula hozzá. 10 ből 9 évben az összes itt termelt növény, állat plusz ban zár vagyis exportképes! Inkább kell félnünk termelésünk szempontjából attól hogy idén máshol sem volt jó termés pl Amerikában. Ez fölveri a világpiaci árakat, amiket a hazai állattenyésztők, pékek, egyéb feldolgozóipar nem tudnak megfizetni, de a külföldi igen. Tehát ha itt éhínség lesz az annak lesz köszönhető hogy a kormányunk nem csinál kiviteli stopot és így a kereskedők kiviszik azt is amire itthon lenne szükség! Ennek van most is reális esélye sajnos!


Ennek a cikknek az eleje ugyan a bioetanolról szól, de inkább a termelési adatok miatt osztottam meg.

[link]


A mezőgazdaság pont az az ágazat ahol ha muszáj lehetne vegyszer nélkül is termelni(több 100 évig probléma nélkül így volt), vagy valamilyen biológiailag előállítható (pl: csalánlét használható permetszerként) anyaggal helyettesíthető illetve nagyon egyszerű anyagokról van szó mint (pl:a CuSO4) amiket akár kisipari módszerekkel is lehet reprodukálni. És egyébként meg itt is az megy mint az összes többi árúnál, valami egyszerű anyagot modern és varázslatos formában jó drágán eladnak nekünk meg mindenki másnak.

(Hétköznapi példánál maradva a szappant megveszed 50-100Ft-ért darabját, vízben föloldva tusfürdőnek elnevezve megveszed ugyanazt 10x es áron, de hadd ne soroljam föl az összes ilyen példát ahol átvernek minket, a lényeg hogy a multik ahhoz nagyon értenek hogy adjanak el jó drágán egyszerű és olcsó anyagokból előállítható termékeket.)

Emellett a mezőgazdaságra visszatérve: az egyik legjobban gépesített ágazatról van szó nem kell kapa kasza csak annyi üzemanyag amivel elmennek a gépek. Ugyanis a gépeknek nem szokása csak úgy eltűnni egyik napról a másikra tömegesen!


Azt egy percig sem mondtam hogy elszakadnánk a világpiactól, itt csak a visszafizethetetlen adósságokról van szó. Az oroszok úgyis eladnák nekünk amire szükségünk van ha másért nem élelmiszerért. Ha mégsem akkor ott van Irán (nagy kőolaj + földgáz termelő) esetleg Kína (szén).

A nyugati hitelezőknek való beintés nem azt jelenti hogy körbekerítenek minket szögesdróttal és senki se ki se be.

Nagyon le lett egyoldalúsítva a külpolitikai nézetetek meg az államé is, nem csak a tőlünk nyugatabbra fekvő 15 ország létezik a földön. Nem véletlenül nyit a mostani kormány keletre. Persze nehéz úgy érvelni ha közben a nyugat mondja meg mi a frankó és ki a "gonosz" akitől nem szabad vásárolnotok, kinek nem szabad eladni!


Az alkatrészeket meg lehet csinálni, még mindig rengeteg kis üzem működik a legnagyobb gyárainkat zárták/záratták be szándékosan.


Recsken már meg van a táró is az aranyhoz, csak el kell kezdeni a kitermelést.


Akkor ezt olvasd el Rákosiról:


[link]


ebből kiderül Zsidó volt a javából, nem mintha bármi bajom lenne velük faji vagy vallási alapon, annál több viszont politikai és gazdasági téren.

Az aranyvonatról csak ennyit találtam, mind mást állít, szóval le van ködösítve rendesen a téma.


[link]


[link]


[link]


[link]


Ezeken kívül olyan szóbeszédet is halottam hogy ugye 47 ben alakult Izrael állam és az előző cikkek alapján némelyikből kiderül hogy az Amcsik lehet hogy visszaküldték a vonatot, azt meg a Rákosi egyszerűen tovább gurította Izraelbe. Ahhoz hogy bármelyik verzióra fény derüljön a titkos dokumentumok tárának ki kellene nyílnia.


Izlandról nem sokat találtam, azt nem állítottam hogy problémamentes az életük, de a "beintéssel" szerintem nyertek:

[link]


[link]


Amúgy megmutathatnád hol olvastad hogy milyen rosszul jártak.


A biodízelről hol olvastátok hogy sokkal rosszabb lenne a hatásfoka mint a normál dízelnek?


[link]


Én úgy tudom majdnem olyan jó.

2012. aug. 9. 10:36
 14/14 anonim ***** válasza:
El kellene venni a kormánytól az Ország vezetését és az Unióhoz csatolni, mint egy kisgyerektől a "játékát", aki nem becsüli meg.
2012. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!