Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A regisztrációhoz kötött...

A regisztrációhoz kötött választás helyett kössék inkább alapfokú tudáshoz a választást?

Figyelt kérdés
A Jobbik azt javasolja, hogy a választójogot inkább kössük alapfokú iskolai végzettséghez, hiszen aki írni-olvasni sem tud, az nem képes arra sem, hogy felelős döntést hozzon az ország vezetéséről. Mert a regisztráció nem akadályozza meg, hogy a szegény és iskolázatlan emberek szavazatait megvegyék.

2012. aug. 20. 15:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

Igen ezt én támogatnám.Sőt még ahoz is kötném hogy 4 éven belül rendelkezni kell a választásra jogosultnak munkaviszonnyal vagy adózott jövedelemmel.Ha valaki bele akar szólni a dolgozó és adófizető többség ügyeibe akkor elvárható hogy legyen minimális műveltsége és hogy maga is a dolgozó,produktív társadalom tagja legyen.

Viszont a cenzusos választáshoz alkotmánymódosítás is kéne és el tudom képzelni hogy az Únió is erősen tiltakozna ellene.

2012. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Részben egyetértek, de én inkább érettségi vizsgához kötném, mivel sok olyan van, akit csak "végigrugdalnak" a 8 osztályon, csakhogy javítsák a statisztikát. Úgy gondolom, ha a szavazási jogosultság érettségi vizsgához lenne kötve, bizonyosan felelősségteljesebb döntés születne a választásokon.
2012. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Én csak a határontúliaktól venném vissza a szavazati jogot, nem ide fizetnek adót, milyen jogon szólnának bele a belügyeinkbe?
2012. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Csak érettségihez kötni azért nem jó szerintem mert sok szakmunkás is van akik nem rendelkeznek vele.Viszont becsülettel dogoznak a szakmájukban vagy gyárakban és nem butábbak és műveletlenebbek sok érettségizettnél.Őket semmiképp nem zárnám ki a szavazásból.De vannak háztartásbeli nők akik korán a családnak kezdtek élni és emiatt nem tanultak tovább,de becsülettel nevelik gyerekeiket-őket sem zárnám ki.A 8 elvégzett osztály ezért nem rossz szűrő szerintem.Az előbb az iskolásokat kihagytam,természetesen az érvényes hallgatói jogviszonnyal rendelkezőknek is lehetne szavazati joguk,én így képzeltem el.
2012. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 rémuralom ***** válasza:
44%

Persze, érettségihez, hogy a szakmunkások meg ne szavazhassanak, mi? Hogyne már. Meg aztán rögtön adócenzust, meg társadalmi rangokat, és azokhoz kötött szavazati jogot. Vagy egyenesen egyéni elbírálásra, "pofára" osztani a szavazatot, úgy lenne a jó!


Egy-egy cenzust kiválasztani a sok lehetséges közül nem csupán pótcselekvés, de még megosztó is. A 8 általánost végzettek, de még az érettségizettek is, ugyanazok a sz.r pártok közül választanának, és a végeredmény ugyanúgy rossz lenne. Ezért a választók egyes csoportjait hibáztatni marhaság. Csak egy gumicsont lenne, amin rágódhatna a nép, és addig sem azzal foglalkozna, hogy napról napra egyre rosszabb.


És a regisztrációt soha nem is indokolták azzal, hogy így majd nem lehet megvenni a hülyék szavazatát. Egyébként nem is azok az igazán hülyék, akiknek egy meleg ebéddel, félkész ételcsomaggal, vagy készpénzzel megveszi a szavazatát egyik vagy másik jelölt. Ők legalább kapnak valamit a szavazatukért. Az igazán hülyék azok, akik azért szavaznak egyik-másik pártra, mert hisznek nekik. Ők csak ígéreteket kapnak, azzal meg ugye nem lehet jóllakni.

2012. aug. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

5-ös,Szerinted az jobb ha megveszik a szavazatukat egy tál pörköltért és egy pohár koccintósért?Akkor nincsenek becsapva?Akkor nem lennének így becsapva ha a párt amire szavaznak a választási ígéretükben csak egy tál pörköltet ígért volna nekik.Szerintem nagyon nincs ez jól,etessenek rászorulókat rendben van de akkor az év többi időszakában is csinálják mert ez így gusztustalan hogy csak kampányidőszakban.A másik dolog hogy pont azért kéne a cenzus hogy a "pörköltevő" kimaradjon a döntésekből,mivel a jelek szerint ha arra szavaztatnák őket hogy holnaptól rabszolgamunkára kell menniük arra is ikszelnének-talán elolvasni sem tudnák mi van a papírra írva-,csak most legyen meg az az üveg bor.Ilyen hozzáállással pedig nem lehet felelős döntéseket hozni.Az nem indok a cenzus ellen hogy úgy is csak a meglevő pártok közül lehetne szavazni.Pont a felelős politikai döntések vezethetnének el egy normális többpártrendszerhez és a hitelesebb pártokhoz.Műveltebb választókat ugyanis nehezebb megvezetni.A lényeg a felelős hozzáálláson van.Az meg hogy egy párt mennyit tud ígéreteiből beváltani sok minden függyvénye,elsősorban a világgazdasági folyamatoktól függ stb.Sok előre nem látható gazdasági esemény van amik boríthatnak egy-egy programot.

Az tény hogy tele van felelőtlen és túlzó ígéretekkel a kampány,én odaírnám a helyükben megjegyzésnek ezek mellé hogy szándékaink szerint így és úgy lesz,és hogy mindez csak tájékoztató jellegű,a "műsorváltoztatás jogát" fenntartjuk.

2012. aug. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
A választói jogok korlátozása vagy feltételekhez kötése egy nagy marhaság! A kormányzásra pályázó pártokat kell megrendszabályozni és rákényszeríteni hogy szakmailag megalapozott követhető eredményesen végrehajtható programokat mutassanak be a választások idején és ezeket a programokat lehessen számonkérni rajtuk ha nem hatékonyan kormányoznak lehessen visszahívni őket, stb stb.
2012. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
általános és titkos választójog, semmilyen korlátozást nem támogatok.
2012. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Attól, hogy nem tud olvasni, írni, híreket hallgatni még tud.

Ennek az lesz a vége, hogy egy idő után majd a szavazáshoz is diploma kell.Ki akarják szorítani bizonyos érdekek vagy félelmek miatt a hátrányos helyzetűeket a szavazók köréből!

2012. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Másrészt: akit megfosztanak a szavazói jogtól, attól ne várják el azt, hogy adózzon.Nem lenne korrekt!Remélem, nem kell magyaráznom, miért!
2012. aug. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!