Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mire való ez az állandó...

Mire való ez az állandó egymásra mutogatás és gyűlölködés? Miért nem fognak össze a pártok mindenféle személyeskedés nélkül?

Figyelt kérdés

Ha minden pártból közös erővel kiválasztanák azokat a pontokat, amik a legjobban a dolgozó,adózó magyar állampolgárok számára, és együtt tökéletesítenék, talán fel lehetne építeni egy olyan országot, ahol jól érzik magukat a kisemberek is. És nem utolsó sorban jó példát is mutatnának az egymásra mutogató zsidózó,nácizó,cigányozó,fasisztázó...stb. népnek....

Nagyon fáj, hogy pusztán azért, mert az egyik párt programját és eszméit közelebb érzem magamhoz, egyből rám süt a másik oldal egy olyan bélyeget, ami a legtávolabb áll tőlem. De gondolom ezzel sokan vannak így amásik oldalon is. Elég lenne csak egyszer békejobbot nyújtani a másiknak...de én hiába próbáltam eddig, mindig csak visszautasítást kaptam és a szokásos jelzőket :(


2009. aug. 2. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem érdekük az összefogás. Nem hazafiak. Ezzel a cirkuszolással a kirakatban, sokkal több pénzt lehet zsebretenni, sunyiba.
2009. aug. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon naív vagy.

Egyiknek sem érdeke, hogy jól működjön ez az ország. Így sokkal többet tudnak sikkasztani.

2009. aug. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha végignézed a történelmet,mikor fogtak össze a magyarok?Miért volt pl.a Mohácsi vész,vagy a 48-as szabadságharcban miért nem fogott össze minden magyar? És még sorolhatnám.A mai politikusoknak pedig csak a hatalom számít,bármilyen programot is hirdetnek.
2009. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Igen, hát én csak visszakérdezni tudok: Hol élsz te? A Marson? Az nem úgy megy, hogy hát akkor mostantól legyünk jók, fogjunk össze, nyújtsunk békejobbot. Annak a helyzetnek, ami nálunk van, oka van. Jól mutatott rá valaki pl. a történelmi előzményekre. Egyébként meg azért csinálják ezt a pártok, mert nekik ez így jó. És hát az egyszerű emberek is ezt tanulták, ebbe nőttek bele, és úgy tűnik, ebben az országban az agresszivitással meg a hűbéri hálózatok építésével lehet például sikeresebbnek lenni, mint a valós teljesítményekkel. Ezt elfogadtuk, így működünk, ilyenek vagyunk. Ettől persze nem fejlődik semmi, nőnek a bajok, aztán majd meglátjuk, így mire megyünk. De arra ne számíts, hogy a te vagy mások felhívására itt majd egyszer csak megváltozik minden.
2009. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

"Miért nem fognak össze a pártok mindenféle személyeskedés nélkül?"


Mert az már nem demokráciának hívnánk....


Ennyiből jobb az egypártrendszer,semelyik ellenzéki párt sem akarja csupán azért egy adott időben az ország rosszát hogy a következő választási cikluson befutó legyen.

2009. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele, hogy egy fecske nem csinál nyarat....de ha én megpróbálok békés kompromisszumra jutni egy másik párt szimpatizánsával, akkor miért nem hajlandó rá, hogy ennyit is engedjen? hisz én "alázkodtam" meg előbb a béke kedvéért, neki már csak el kellene fogadnia....de úgy skandálják a pártjaik által kitalált marhaságokat, mint a robotok és meg sem akarnak hallgatni....ezt nem értem :( és ez elszomorít...nincsenek hozzám hasonló emberek? gondoltam, hogy a pártokban nincsenek, de az átlag emberek között sem?
2009. aug. 3. 10:26
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
miért kéne összefogni????????? te a szocializmusról álmodsz!!!
2009. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
amúgy én értem amit mondasz. ez azért van mert a kommunizmust nem ráztuk le a vállunkról és csökevényei most is szipolyoznak bennünk.ha ettől sikerülne megszabadulni már enyhülnének azok a problémák amit te sem értesz.
2009. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Oszd meg és uralkodj elv...
2009. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 ceri ***** válasza:

Ha a kormánypárt(ok) és ellenzékre gondolsz, akkor azért, mert egész más a filozófiájuk. Ez szinte minden téren megmutatkozik, politika, gazdaság, stb.

A becsületes a bűnözőnek soha nem fog békejobbot nyújtani, mert akkor ő is bűnözővé válik.


A társadalom egy része nem ismerte fel az érdekeit, hogy melyik párt képviseli azt, ezért szimpátia alapon dönt, hogy melyik oldalra szavaz. Sajnos a két nagy párt között kialakult kibékíthetetlen ellentét a szavazókra is átragadt. Jó példa erre, hogy sok kiábrándult MSZP szavazó inkább a JOBBIK-ra szavaz, mint a kevésbé radikális FIDESZ-re. Az igazán radikális emberek akik eddig jobb híján a FIDESZ-re szavaztak, szintén átpártolnak a JOBBIK-hoz.

És ez így rendben is van. Az MSZP szétrombolta az országot és a FIDESZ is sok hibát elkövetett. Mindkettő megbünhődik a tetteiért, olyan mértékben (remélem) amekkorát megérdemelnek.

2009. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!