Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan legyek politikus?

Hogyan legyek politikus?

Figyelt kérdés

Ez nagyon költői kérdés. Arról lenne szó, hogy 15 éves vagyok, gimnazista és politikus szeretnék lenni. Matematikából jó vagyok (Országos 2.), történelmet is szeretem és legfőképpen segíteni az embereknek! Hol induljak el? Mit csináljak?


Most jelenleg a magyar történelmet tanulmányozom, mert az alapvető, hogy tudnom kell. Legalábbis én tudni szeretném. (még ha sok politikus nem is ismeri és nem tiszteli..) Azt akarom, hogy minden magyar emberen tudjak segíteni és a pénz jó célokra fordítsuk, nem végkielégítés, több milliárdos bútor stb.


Még annyit, hogy a JOBBIK és FIDESZ között vagyok valahol. MSZP-sekhez semmiféleképpen nem szeretnék hasonlítani.


Vannak elképzeléseim, de ez 15 évesen kevés, még sokat kell tanulnom.


Milyen egyetemre menjek? Mikor lépjek be egy pártba? stb. Ami csak eszetekbe jut és ezzel nagyon sokat segítenétek.


Köszönöm szépen.


2009. aug. 11. 20:53
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
55%
Ha már sokat tudsz hazudni és emellett böszme is vagy, akkor van esélyed a pályára!
2009. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Én a nemzetközi tanulmányokat ajánlanám. Nézz utána!
2009. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
61%
Pénz és kapcsolatok,pénz és kapcsolatok!!!
2009. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

A továbbtanulást illetően én a jogot, közgazdaságtant, politológia szakot, esetleg szociológiát ajánlanám. A történelemben való tájékozódás nagyon hasznos, azt ne hagyd abba.


Pártba egyelőre ráérsz belépni. Én inkább valamelyik párt ifjúsági szervezetét javasolnám.


Remélem, tudtam segíteni!

2009. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a gimnáziumi tanulmányaid során erősítsd a magyart és a történelmet. Utána felvételizz majd jogász szakra!


Szerintem kérd a felvételed a helyi Fidelitas szervezetbe, a Fidesz lesz a kormányzó párt, nálunk van jövőd. Szívesen segítek, ha van kérdésed.

2009. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%
Én azért nem mernék rá megesküdni,hogy a Fidesz kormányzó párt lesz,legfeljabb több szavazatot kap,mint a többi párt.Egyelőre ne válassz pártot,majd csak akkor,ha az egyetem végefelé jársz.Lehet,hogy akkor már a mai pártoknak nyoma sem lesz.5-6 év elég nagy idő.
2009. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
16%
Ha vagy akkora szemét, hogy a barátaidat is hátba tudod szúrni pár forintért, akkor már csak egy jogi kart és politológiát kell elvégezned, esetleg közgazdaságtant.
2009. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
13%
Hát, akármilyen egyetemet/főiskolát választasz, először is az agyad 80%-át add le a ruhatárban (a tisztességgel és korrektséggel együtt). Ahogy olvasom, a választási szöveged alapjaiban már megvan, a narancs vezér biztosan szívesen kölcsönadja majd a beszédíróját, hogy kidekorálja kicsit. És tudod, a legfontosabb: Sosemhazudtam Viktor megmondta, a választási ígéreteket nem kell betartani!
2009. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
63%

A helyedben először tanunék.De ne lépj ge a Fidelitaszba ( máshova sem),mert ott az agyadat átmossák Fideszesre.Akkor már nem tudsz reálisan gondolkodni.A pártokban a képviselő nem szavazhat a lelkiismerete szerint ( már,ha van neki),hanem úgy KELL szavaznia,ahogyan a többség.Ezt hívják frakciófegyelemnek.

Habár a legtöbb képviselőnek,úhy tűnik nincs lelkiismerete,és felelőssége a szavazói felé.

2009. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
45%
Tanulj valamit, mindegy mit, csak majd azt hasznosítani tudd. Jobbikosként a Jobbikot tudom ajánlani :p Már egyre több ifjúsági szervezete van a Jobbiknak is szerte az országban. Onnan felküzdheted majd magad, ha tényleg szakember leszel. Különben is a fideszt a jobbik fogja váltani.
2009. aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!