Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Lehet mentség olykor a terror...

Lehet mentség olykor a terror alkalmazására?

Figyelt kérdés
"A terror nem más, mint gyors, szigorú és hajthatatlan igazságtétel, ezért tehát voltaképpen az erény megnyilvánulása." - Robespierre

2012. nov. 16. 21:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem. A terror védtelen civilek ellen, azok megfélemlítésére irányuló politikai motivációjú cselekmény, s mint ilyen erkölcsi szempontból elfogadhatatlan. Egyébként persze nem is hatékony - már ami a politikai célok elérését illeti...
2012. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

És ha egy terrort alkalmazó politikai egyesülést kell "legyűrni". Alapvető, hogy az erőszakot csak erőszakkal lehet legyőzni.

Ha alapból, valamilyen cél elérése miatt erkölcstelennek is tartod a terrort, akkor terror ellen is erkölcstelen?

2012. nov. 16. 21:52
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Minden csak attól függ, miért és hogyan alkalmazzuk. Ha egy gonosz csoportot tartok terrorban akkor már mindjárt más a helyzet. Robespierre amúgy baromságot mondott, mert nyilvánvaló hogy ez ne minden terrorra igaz, de (mivel most utánanéztem) valamiféle diktátor volt, így nem csoda persze.
2012. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen. Például ha a jelenlegi kormányt egy terrorcselekménnyel kivágnák a parlamentből az bár törvényes nem lenne, viszont rendkívül erkölcsös dolog, hiszen ezzel a magyar népet szabadítanák fel az elnyomás alól.
2012. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Ha egy gonosz csoportot tartok terrorban akkor már mindjárt más"

Na ez az... ki mondja meg, hogy melyik gonosz, és kit/kiket helyes lemészárolni.. Ugyanez a helyzet a jelenlegi kormányunkra is. Ki vagy te ( vagy én), hogy megmondjuk, kit lehet lemészárolni.

Tulajdonképpen ezekre nincs válasz, tehát akár fel se tehettem volna.

2012. nov. 16. 22:07
 6/26 anonim ***** válasza:

"És ha egy terrort alkalmazó politikai egyesülést kell "legyűrni". Alapvető, hogy az erőszakot csak erőszakkal lehet legyőzni.

Ha alapból, valamilyen cél elérése miatt erkölcstelennek is tartod a terrort, akkor terror ellen is erkölcstelen?"


Nem. Csak törvénytelen. De kérdem én milyen törvény az amely eleve nem egyezik az erkölccsel? Hiszen a törvényhozás legalapvetőbb feladata a közösség, a lakosság szolgálata lenne, olyan törvények megalkotása által, mely az ő érdekeit képviselik és legszigorúbban egyezik a közösség erkölcsi normáival. Márpedig a közösség érdeke egyáltalán nem azt diktálja, hogy őt magát elnyomják, akár gazdasági, akár lelki terrorban tartsák.

2012. nov. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"Minden csak attól függ, miért és hogyan alkalmazzuk."


Pontosan így van. Én épp amiatt írtam konkrét példát, hogy ne legyen félreérthető a dolog. Ha a terrorcselekmény a lakosság felszabadítására irányul, az erkölcsileg is kifogásolhatatlan.

2012. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Na látom, jó kis vitaindítást csináltam. :)

"Ha a terrorcselekmény a lakosság felszabadítására irányul"

Sosem kellett a lakosságot felszabadítani. Ez hatalmas általánosítás, hogy "lakosság". Lehet, hogy bizonyos rétegeket, csoportokat fel kellett valamikor szabadítani a történelemben, de, hogy kompletten mindenkit.. Ki alól? És ezért kérdezem, hogy ilyenkor ki mondhatja meg, hogy xy-t fel kell szabadítani (ami mellesleg egy másik csoport ugyanolyan elnyomását vonja maga után)?

Elcsépelt megfogalmazás, de ezzel lesüllyedünk az "elnyomók" szintjére.

2012. nov. 16. 22:14
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szabadság érdekében bármi megengedett, még ha az az alkotmánnyal is ellenkezik.
2012. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Szerintem a szabadság érdekében bármi megengedett, még ha az az alkotmánnyal is ellenkezik."

Ezzel még egyet is értenék, csak a terror alkalmazása valakik szabadságának megvonását jelenti. Sokszor olyanoknak is, akik egyébként nem bűnösek és nem ártottak senkinek, csak nem fogadják el a terrort alkalmazók ideológiáját. Nekik ugyanúgy megvonják a szabadságát. (pl.: vörösterror)

2012. nov. 16. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!