Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik a jobb párt az USÁ-ban:...

Melyik a jobb párt az USÁ-ban: a Demokrata vagy a Republikánus?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy ti melyik pártot tartjátok szimpatikussabnak?
2012. dec. 27. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
A demokraták a baloldaliak a republikánusok meg jobboldaliak.
2012. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem jobb, vagy rosszabb, hanem más.


Ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy melyik a jobb, az alma vagy a körte.

2012. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Úristen én NEM ÚGY ÉRTETTEM, hogy melyik párt milyen oldalú, hanem úgy, hogy melyik a NORMÁLISABB, SZIMPATIKUSABB (jobb) párt!!!!!!
2012. dec. 27. 14:07
 4/14 A kérdező kommentje:
1 kérdezô ez rád vonatkozik, amit elôbb írtam!
2012. dec. 27. 14:09
 5/14 rémuralom ***** válasza:
100%
Ha nagyon a kettő közül kell választani (márpedig ez azért az USA-ban sem teljesen így van, hiszen vannak zöldek, libertáriánusok, alkotmánypártiak stb., csak ezeknek nem igazán szokott összejönni még csak egy nyamvadt kongresszusi képviselő sem), szóval, ha nagyon muszáj közülük választani, inkább a republikánusok. Ott vannak olyan gondolatok, amelyekkel egyetértek. De korántsem minddel, és pláne nem mindenkiével, hiszen ugye ezek gyűjtőpártok, elég széles politikai skálát fed le a Demokrata és a Republikánus Párt is.
2012. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A Demokrata párt sokkal "európaibb", különösen Obama óta. Nekem egyértelműen ők a szimpatikusabbak.
2012. dec. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

ugyanaz pénzeli mindkettőt

valójában egy a kettő

(persze van eltérés köztük)

2012. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én abszolut a Republikánusokat támogatom!
2012. dec. 27. 16:20
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha amerikai lennék, a demokratákra szavaznék. Nem keverik bele annyira a kereszténységet, és kevésbé fecsérlik arra az adófizetők pénzét, hogy felnőtt emberek ágyában szaglásszanak. Progresszívebb a gazdaságpolitikájuk, tehát nem azokat támogatják, akik már amúgy is tele vannak pénzzel. A külpolitikájukat nem látomások meg ideológiák alapján vázolják fel, de legalábbis nem annyira, mint Bush csapata.


A demokraták is csak amerikaiak :) de szerintem ővelük majd' mindenki jobban jár.

2012. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 rémuralom ***** válasza:
100%
Egyébként annál, hogy melyikkel szimpatizálsz, érdekesebb kérdés, hogy miért. Mert a republikánusokban (némelyikben) lehet szeretni a keresztény-nacionalista pátoszt (sok magyarnak ez tetszik bennük), de lehet szeretni a "szabadságmániájukat" is (ebből a hazai "jobboldaliak" általában a fegyverviselési engedélyt látnák szívesen itthon is, a szabad piacot már nem annyira). Például.
2012. dec. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!