Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik pártra kellene szavazno...

Melyik pártra kellene szavaznom legközelebb az alábbi szempontok alapján?

Figyelt kérdés

amit fontosnak tartok:

-normális munkabér és az árak normalizálása

-adó/TB/rezsi/utazási költség csökkentése munkavállalók számára

-ingyenes vagy olcsó felsőfokú képzés fiataloknak

-roma szaporodás, bűnözés visszaszorítása

-LMBT ügyek segítése (szexualitás/identitás)


ezek persze ideálok, de valamit mégis ki kell tűzni, hogy mi felé szeretnék haladni.



2013. szept. 15. 01:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Munkabérhez és az árakhoz normális kormánynak semmi köze...

Fejlődő gazdaságban nőnek a bérek.

Ha jól akarsz élni, akkor olyan pártot próbálj keresni, ami a költségvetési kiadásokon akarna spórolni, és az adókat a vállalkozásoknak/vállalatoknak alakítja kedvezően, hogy a gazdaság fellendülhessen. Ma egy egyéni vállalkozó alig tud elindulni, mert 0 bevétel esetén is komoly adóterhei vannak. Tömören: nem tudok ilyen pártról


ingyenes felsőoktatás: a felsőoktatás legyen fizetős, de a jól tanulók és a rossz anyagi helyzetben élőket ösztöndíjakkal segítse az állam. A célzott támogatás sokkal jobb, mint a pazarlás. Szerintem ez ügyben sem lehet sok pártra számítani...


cigányok/romák: minden párt ígér valamit, döntsd el, melyik segít. Mi segítene neked ha te lennél cigány? A megfélemlítés, a felzárkóztatás vagy ha a kormány nem csinál semmit? Ez alapján találsz pártot bármelyik preferenciádnak. :)


LMBT: Fidesz/KDNP/Jobbik kivételével kb. bármelyik.

2013. szept. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, bár azt meg kell mondjam, nem az volt a kérdés, hogy vitatkozz a nézeteimmmel (roma rész), hanem hogy melyik párt az, amelyiké egyezik velük.

én csak azt akarom, hogy aki nem dolgozik, ne is egyék. ne élhessenek úgy hogy csak szülnek és lopnak, dolgozzanak vagy haljanak éhen.

2013. szept. 15. 02:26
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel a szöveggel halálra itéltél megközelítőleg egy millió magyart (nem romát, hanem fehér magyart.) Gratulálok!
2013. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az LMBT ügyet leszámítva a Jobbikra érdemes. Az hogy milyen neműekhez vonzódsz igazából nem kellene hogy téma legyen, az a te SAJÁT dolgod, ne reklámozd, ne vonulgass, mi heterók sem tesszük, az maradjon a magánügyed, ahogy mindenkinek.
2013. szept. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan párt, aki ezeknek megfelelne, főleg, hogy az "ideáljaid" (inkább őrület, de tényleg nem azt kérted, hogy vitatkozzunk veled, szóval nem fejtem ki...) egy részének semmi köze az aktuális kormányhoz, vagy a politikához.


Azért elkeserít, hogy az ilyeneket, mint te, választópolgárok lesznek, és ezáltal meghatározó erők az országban... Ezért tartunk itt. :(

2013. szept. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyan párt nincs, amelyik minden szempontnak megfelelne. Az utolsót leszámítva Jobbik.
2013. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Itt egyes.Egyáltalán nem vitatkoztam a romákkal kapcsolatos nézeteiden, annyit mondtam, hogy van olyan párt, amelyik büntetésekkel akarja visszaszorítani a bűnözést, és van, amelyik a cigányság felzárkóztatását latja alkalmasabbnak arra, hogy a bűnözést és az átlag cigány család méretét csökkentse. Viszint a legtöbb párt kormányon eddig nem tett túl sokat, és túl hatékonyan. Mivel nem tudom, hogy melyik megközelítés tetszik neked jobban, ezért vitatkozni sem tudtam vele (sem kedvem sincs hozzá).
2013. szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az út, amin indultál, jó. Néhány szempontoddal vitatkoznék, de most nem ez a lényeg.

Végső soron tényleg szavaznod kell, de annyi nem elég, ugyanis ilyen elvek mellett gondolkodók nagyon kevesen vannak, tehát a népbutítás, megvezetés fog győzni. Kivéve, ha teszel azért, hogy ne győzzön.

Nincs ma olyan párt, amely az ideáljaidat megvalósítaná. Ráadásul a munkabér, költségek, romák, stb. jórészt következmények. Néhány elv működésének, vagy nem működésének következménye. Nehéz ezt röviden elmondani, talán egy példával illusztrálom.

A normális munkabér jól szervezett gazdasági környezet következménye. Ebben pontosan fel kell mérni a lehetőségeket, adottságokat, és ahhoz igazítani a dolgokat. Ezt világosan meg kell mondani (világosan alatt azt értem, hogy az emberek pontosan azt tapasztalják, amit előzőleg mondtak), hogy az emberek értség, és hinni tudjanak benne. Különben nem fognak cselekedni. Például azért sem lehet több bér, mert egy csatornát a munkások trehányul temetnek be, soká piszmognak, beszakad, újra kell csinálni, tehát legalább kétszer annyiba kerül, mint kéne. Ha feleannyiért meglenne, a többit lehetne munkabérre adni a fedezetből. De ezt el kéne hinni, viszont senki nem hisz benne. Vagyis munkabér emelése nem lehet cél, csak következmény. Cél a tisztességes munka, annak megbecsülése, a számon kérhető igazmondás, ezekből következik, hogy növelhető a bér. A hatékonyság növeléséből, másból nem!

Választani olyan pártot nem tudsz, amelyik megfelel ezeknek. Ilyen légkörben nem működhet ilyen párt, mert körbe röhögik. Tehát a légkör megváltoztatása feltétlenül a célok között szerepeltetendő. Ma azt lehet csak nézni, a majdani célok közül, ki teremti meg a legtöbbnek a feltételeit. És tudni kell, hogy közben ők is lopni fognak és hazudni, mert ezt nem lehet egyik napról a másikra levetkőzni. Csak kevesebbet lopnak, hazudnak, mint a többi. Akkor már juthatunk valamire. De csak akkor, ha folyamatosan és nyomatékosan számon is kérjük. Nem arrogánsan, hanem segítően. Ma ennek sincs sok híve.

2013. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Adócsökkentés, szociális kiadások és egyéb ökörségek csökkentése a kiadási oldalon, munkahelyteremtés, kkv-k támogatása, emellett hadd jöjjenek csak a multik is.

Kevesebb adót, kevesebb újraelosztást, pörgő gazdaságot, munkahelyeket, modern, kapitalista szemléletet.

És akkor bele is lógott a kezem a bilibe...

2013. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, habár nem értetek velem egyet, dehát nem gondolkodhat mindenki ugyanúgy.


azért is írtam, hogy csak ideálok szerepelnek a kérdésben, mert tudom, hogy ezeket megváltoztatni/véghezvinni nagyon nehéz, majdhogynem lehetetlen, de érdekelt hogy melyik párt áll legközelebb hozzá, mert nem ismerem egyiknek sem a tevékenységét, és jobbnak tartottam kérdezni hátha mások jobban ismerik, minthogy végeláthatatlan cikkeket olvassak róluk a neten.


persze én is tudom hogy itt nincs jó választás, legfeljebb rossz, rosszabb, legrosszabb. de valamit muszáj, és igyekeznék azt, ami még a sima "rossz" kategória számomra.


valaki írta hogy "Az hogy milyen neműekhez vonzódsz igazából nem kellene hogy téma legyen..." Hát igen, ebben abszolút igazad van. nem kéne hogy téma legyen. mert nem kéne máshogy nézniük az embereknek egyik irányultságra sem, nem kéne ágálni a melegházasság ellen, mert nem az ő dolguk. csak azoké, akik össze akarnak házasodni. én ugyan heteró vagyok, de sok a meleg ismerősöm és nagyon a szívemen viselem a sorsukat. (pl a felvonulást én is ők is értelmetlen magamutogatásnak tartjuk, és nem is értjük)


aki meg hisztizett az "aki nem dolgozik ne is egyék" elv miatt, az legyen szives és tartsa el a nem dolgozókat, mert én nem akarom.

én fiatal vagyok, de dolgozom becsülettel, nem keresek sokat, de a hajam égnek áll ha rágondolok mekkora pénzek mennek el a bruttómból arra, hogy semmirekellőket tartsanak el vele. én meg kidolgozom a lelkem és alig van miből gazdálkodnom.

na és ha elveszteném a munkám? ezt is nagyon nehezen találtam meg, de ha megint nem találnék 10 hónapig, ezúttal éhen halnék. és ki sajnálna? senki. mert nincs kisebbségi családfám, nincs gyerekem, úgyhogy nekem bizony, akinek szüksége lenne rá, mert dolgozni AKAR, nem lopni csalni hazudni és munka nélkül élni, annak nem segítenek. bezzeg aki szüli a pulyákat és jaajde sajnáljuk, annak dolgozni se kell, csak tessék, itt a segély. na ezt szüntetném én meg.


ez a mértékű adó alapból nem normális, ami az országban van, hogy alig kap az ember haza a saját fizetéséből, hátmég ha ilyenekre költik, hogy tovább szaporodhassanak.

mégha nem is kapom meg a saját pénzem továbbra sem, hanem adó jelszóval lehúzzák rólam, akkor is értelmesebb dolgokra fordítsák. közlekedés, moderm orvosi műszerek, erre kéne fordítani.

2013. szept. 15. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!