Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért bíznak még az emberek a...

Miért bíznak még az emberek a pártokban ennyi év után?

Figyelt kérdés

Én képtelen vagyok már akármelyik párttal is azonosulni. Az eddig tapasztaltak alapján nem értem, hogy hogy képesek az emberek bízni pártokban és tőlük elvárni akármit, azt pedig főleg nem értem, hogy miért választanak meg egy egyszer már leszavazott pártokat még egyszer (ráadásul úgy, hogy a tagok sem változtak).

Komolyan mire számítanak az emberek?


Szerintem csak egy teljes összefogással lehetne Magyarország jövőjén változtatni, de ugye ehhez félre kellene tenni a negatív önös érdekeket.


Miért nem eszmélnek fel többen? Mi kellene ahhoz, hogy végre többen is eljussanak erre?


Lehet, hogy tényleg csak egy totális gazdasági csőd hozná meg a teljes változást a magyar társadalomban?


Mi a jó és mi a rossz az elgondolásomban?


2013. nov. 30. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Az emberek nem bíznak a pártokban... Nézz statisztikákat.
2013. nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor mégis miért nem történik semmi?
2013. nov. 30. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert agymossák őket a RTL + TV2-esen ! Én is már tiszta hüje vagyok. Egésznap BK-t nézek.
2013. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gugu Gabor ***** válasza:

Szerintem az emberek nem bíznak a pártokban, illetve nagyon kevesen bíznak igazán. Van egy olyan érzésem hogy az inkább jobb oldali érzelműek azért szavaznak a fideszre hogy ne az mszp kerüljön hatalomra és fordítva.

Lehetne még ragozni, de szerintem marha sokan belefásultak hogy cseberből vederbe kerülnek, de jelenleg nincs igazán alternatíva.

2013. nov. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a 2010-es választások után töltöttem be a 18-at.

Jövőre nem fogok elmenni választani, mert én sem bízok a pártokban. Válasszak a 2 rossz közül, akkor inkább nem szavazok. Ameddig nem lesz egy olyan párt, amelyik megérdemli a bizalmat, addig nem fogok szavazni!

2013. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez sokkal bonyolultabb annál. politikusnak állni is megkövetel egy fajta embertípust, ami nem lehet más, csak aki pofátlan és önző. megoldás lehetne, ha az egész ország egységesen tudna dönteni(ha félretesszük az egyéni gondolkodást, és mindenki egyet akar, a kommunikációt nehéz lenne megoldani), létrehoznánk egy közöttünk lévő emberekből álló pártot(tegyük fel, ez is megvan), akkor jön a korrupció, és meg lenne oldva, hogy ne lehessen belőle párt. de tegyük fel mégis lesz, és megnyerné a párt a választást durva fölénnyel. ilyenkor jön az, hogy pistabácsi lesz a miniszterelnök, aki 100% megbízható ember, a nép érdekeit szolgálná. körülveszi magát hasonló emberekkel. ilyenkor jönne az a rész, hogy de az egész világ rosszul működik, tehát attól függetlenül, hogy ők bármit megtennének a népért, nem tudnak. ebbe a tudatba egy ilyen gondolkodású ember belerokkanna 1 év próbálkozás után. a pofátlan, tipikus politikus típusú ember pedig fogja magát, és amit tud, azt összeszedi magának, hogy később ha nem is fog tetszeni, amit 4 év alatt összehozott, és leváltják, akkor se legyen tovább gondja az életben. tehát az kérdező, hogy nem bízol a pártokban, az annyira mély dolog, hogy akkor sem tudnál bízni, ha az egyik legjobb barátaidból kerülne ki a vezetés.

egyetlen megoldás lenne, ha az ország 100% független lenne a világtól és a politikától. csak az rengeteg áldozattal járna, és évtizedek kellenének ahhoz, hogy felálljunk az önellátó ország.

2013. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!