Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » "El lehet innen menni, kérem...

"El lehet innen menni, kérem szépen. " Azok, akik folyton Gyurcsány szállóigévé vált mondatára hivatkoznak, valójában értik is, miért mondta?

Figyelt kérdés

Úton-útfélen hallok sokakat vérig sértődni ezen a kijelentésen, versbe foglalták, idézik, ökölbe szorult kézzel. De nem vagyok benne biztos, hogy az idézők akár egy százaléka is tisztában lenne azzal, miért is mondta. Ha ugyanis tudnák, nem vennék magukra ennyien. Ez a kijelentés ugyanis az Országos Érdekegyeztető Tanács ülésén hangzott el, és a munkáltatóknak szólt, akik sokallták a Magyarországon fizetendő céges járulékokat, és azzal fenyegetőztek, hogy papíron átteszik a cégeiket Szlovákiába. Nos ezt a "hazafias" hozzáállást kritizálta Gyurcsány abban a beszédében, ami miatt ennyi átlagpolgár meg van sértődve...


http://www.youtube.com/watch?v=lW6RzewMZRA


[link]


2009. dec. 15. 00:22
1 2
 1/20 anonim válasza:
91%
Engem nem érdekel mit mond egyik vagy a másik.A lényeg,h ott húzzák le az embereket,ahol csak tudják, arra hivatkozva,h válságban az ország,közben meg a saját zsebüket tömik,meg fáj nekik,ha éppen 2 millával kevesebbet tudtak leakasztani,mint a másik.Ezért nem megyek szavazni,nem pocsékolom rá a drága időmet...:)
2009. dec. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Ez most mi akar lenni?Gyurcsany vedelmezese?

Tudom hogy mire fel mondta es hogy hol.A lenyeg a lenyeg,ezt akkor sem mondhatja egy allamfo ha keresztre feszitik.Nem a dolgok megoldasara torekszik hanem a jelenlegi helyzetek orvoslasara,miszerint is el lehet innen menni,keremszepen.

2009. dec. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Gyurcsányt sok minden miatt lehet kritizálni, és a célom nem is az ő nimbuszának a helyreállítása. Mindenki ítélje meg maga, milyennek látta őt. Csupán arról van szó, hogy sokan ragadnak ki egy-egy mondatot a környezetéből, és azt a végletekig mantrázzák, miközben az eredeti tartalom egészen mást takar.


Pontosan arra céloztam a bevezetőmben, hogy szerintem 100 emberből, aki ezt idézi, 99 meg van győződve arról, hogy az egyszerű polgárokat akarja valaki kiebrudalni az országból. Márpedig ez igen súlyos félreértés.

2009. dec. 15. 01:35
 4/20 A kérdező kommentje:
Bár félreértés helyett akár durva csúsztatást is mondhattam volna. Hiszen vannak körök, akik így próbálják a másikat lejáratni, akár a lakosság teljes felhergelése árán is.
2009. dec. 15. 01:38
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Az az ember{ akinek valojaban fogalma sincs rola mire fel mondta ezt Gyurcsany}aki ezt hangoztatja jogosan hangoztatja mivel mar az elozoekben leirtam hogy semmi fele korulmenyek kozott nem mondhatja ezt Magyarorszag allamfoje.Igyhat nem kotok bele abba aki nem tudja miert monda ezt.
2009. dec. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ez is egy vélemény. Annyiban korrigálnék, hogy Gyurcsány nem Magyarország államfője, hanem kormányfője volt. Államfő a mindenkori köztársasági elnök, azaz jelenleg Sólyom László. Természetesen egy kormányfő is legalább ekkora felelősséggel tartozik saját kijelentéseit illetően.
2009. dec. 15. 01:47
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Azért vérlázító a kijelentés, mert Gyurcsány nép választott meg. Nos, ha én megválasztok vkit, azért hogy az érdekeimet képviselje, hogy kiálljon mellettem, hogy tegyen értem, akkor egy csöppet bicskanyitogató, ha utána az az ember visszaél a hatalmával és azt mondja, hogy menjek máshova, ha nem tetszik a rendszer...


Persze, tudom, lehet szépíteni mindent, kimagyarázni, a végletekif értelmezni, csak szerintem vmit nem érdemes!

2009. dec. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Hupsz, bocsánat, az első mondatnak nekifutok újra...


Szóval:


Azért vérlázító a kijelentés, mert Gyurcsányt a nép választotta meg....

2009. dec. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"AZ AKI TUDASONAN EGY KAMPANYBAN NEM MOND IGAZAT,AKI TUDASONAN EGY KAMPANYBAN HAZUDIK,AZ EGESZEN NYILVANVALOAN NEM SZOLGALGATJA SAJAT NEMESNEK MONDOTT CELJAT."


Ki monda ezt?

http://www.youtube.com/watch?v=Nu-eYHc6iXU&feature=related

2009. dec. 15. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

1/ Gyurcsányt nem a nép válaszhtotta meg ( csak a pártot)hanem a Parlament.

2./ NIncs olyan párt és pártvezér ,aki a kampányban igazat mond,de ezt eddig csak Gyurcsány ismerte el.

3./ Tapasztalatom szerint,nem csak az általa mondottakból ragadnak ki részleteket,hanem mindenből.Lehet az IMF vélemény, statisztikai adatok,bárki más beszéde stb.Lényeg,hogy a közlő saját céljait szolgálja.

4./Lehet,hogy nem ildomos egy kormányfőnek ilyent mondani,de a vállalkozók zöme igen tisztességtelen a melósaival szemben.És ez nem magyarázható a magas adókkal!

2009. dec. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!