Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem szeretik egyesek a...

Miért nem szeretik egyesek a rezsicsökkentő intézkedéseket?

Figyelt kérdés
Például az erről szóló cikkek végén sok olyan fogyasztó szól hozzá, akik nem értenek egyet az olcsóbb rezsivel. Netán ők mazochisták? De hisz a megtakarítást adomány formájában bármikor befizethetik a profitéhes szolgáltató cégeknek.
2014. márc. 20. 11:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
tt
2014. márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem sokan úgy vannak vele, hogy nem szeretik a FIDESZt, aztán elítélik az összes intézkedését. Az átlagmagyar nem tudja, hogy mi jó a gazdaságnak meg mi nem, nem értenek hozzá, nem kell tőlük túlzott racionalitsát elvárni.
2014. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hisz sok olvasót érdekelhet a téma.

A kormány nem biztos hogy csak szavazókat akart maga mellé állítani a rezsicsökkentéssel. Mert Viktor említette az egyik lényeges dolgot, hogy Európa sosem lesz versenyképes például Amerikával ilyen energiaárak mellett. Amerikában töredékébe kerül az üzemanyag mint nálunk. Amerika sem lett volna ilyen gazdag soha, és soha nem lehetett volna a gazdaságban sereghajtó, ha náluk is olyan drága lett volna az energia mint például Európában. Vagyis nincs értelme dolgoznunk, ha munkánk jelentős része energiára és rezsire megy el. A magyar nem lusta és nem is buta nép. De dolgozni csak akkor van értelme, ha a munka gyümölcsét nem élősködők élvezik, amilyen az energetika és a szolgáltató cégek.

2014. márc. 20. 15:52
 14/25 A kérdező kommentje:

Mi magyarok jeleskedünk abban is, hogy minél olcsóbbá tegyük az energiát. Például a magyar származású Dr. Szabó László vezetésével elkészült egy 30-40 %-os többletenergiát termelő generátor, EBM 720 (Energy By Motion) néven:

https://www.youtube.com/watch?v=-6MDHF39XmU

Vagy Horváth István szintén magyar származású feltaláló Ausztráliában bemutatta vízautóját.

Ezeket a feltalálókat illetve üzletembereket mégsem karoltuk fel. Szabó László generátora csak Kanadának kellett. Ahogy a 12-es válaszoló is célzott rá, a legtöbb ember nem fogja fel, hogy neki az lenne jó ha olcsóbb vagy ingyenes lenne az energia. Ezért aztán a multik és a profitéhes hazai cégek persze hogy bármit megtehetnek velük.

2014. márc. 20. 16:18
 15/25 anonim ***** válasza:
85%

A rezsicsökkentés első ránézésre jó dolog. Mariska néni jó melegben nézheti az Isaurát a békásmegyeri 48 négyzetméteresben, mert olcsóbb lett a gáz, feltekerheti 7-esre is a konvektort, a vízen, csatornán, villanyon megspórolt pénzből pedig telik kábeltévére, pedig már ki akarta köttetni. Hát mi ez, ha nem idill?

De - kormányunk legnagyobb bánatára - nem csak Mariska nénikkel van tele az ország. Vannak, akik másképp gondolják ezt. A rezsicsökkentés előzménye az volt, hogy az emberek jövedelmük elég nagy hányadát fordították rezsiköltségekre. Pártunk és kormányunk ezt szerette volna csökkenteni.

Erre a matematika három módot kínál. Az első: csökkenteni kell a fajlagos rezsiköltségeket, vagyis legyen olcsóbb egy köbméter gáz vagy víz, egy kWh elektromos energia és így tovább. Ha a fogyasztás nem változik, a rezsi akkor is csökken, nyertünk. A második megoldás: változatlan fajlagos költségek mellett csökkenteni kell a fogyasztást. A rezsi csökken, megint csak nyertünk. A harmadik: a rezsiköltség maradjon érintetlen, de oldjuk meg, hogy az emberek jövedelme nőjön. Havi 90.000-es fizetésnél igencsak fojtogató a 40.000 körüli havi rezsi, de 150.000-es fizetés mellett már elviselhető. Így is nyert ügye van a kormánynak.

A kormány az első megoldást választotta, azt is egyszerű kivitelben. Ez azért jó, mert igen gyorsan megvalósítható, a kétharmad birtokában pár hónap alatt le lehet zavarni, aztán az állampolgár már látja is, milyen jó neki. Rövid távon, szavazatszerzési céllal tökéletes, hosszú távon viszont ez a legrosszabb megoldás. Mert látni kell, hogy a rezsi nem csak arról szól, hogy "mocsok energiacégek" meg "má' megin emelkedik a gáz ára". Földgázból Magyarország nem termel annyit, amennyit felhasznál, importra szorulunk. Ivóvizünk van, de nem árt rá vigyázni, mert globálisan meg egyre inkább fogy, nagy érték. Elektromos energiából viszonylag jól állunk, de nem nagyon van olcsó energiaforrásunk, ezért nem árt, ha takarékoskodunk.

Ehhez képest a rezsicsökkentés megvalósított módja éppen a takarékosság ellen hat: fogyassz nyugodtan, paraszt, óccsó minden! Nem baj, ha a konvektor hőjének fele kimegy az ablakon, nem baj, ha csepeg a csap, ha felkapcsolva marad a lámpa: akkor is olcsóbb lesz a rezsi, a tisztelt választópolgárnak a kisujját sem kell megmozdítania érte. Pedig a jövő akkor is a takarékosság lenne, ha ezt sokan nem akarják elfogadni. A földgázkészletek nem végtelenek és nem ártana valahogyan függetlenedni a földgázimporttól. Mondjuk alternatív fűtési rendszerekkel, ahol ez megoldható - ahol meg nem, ott a jelenlegi gázfűtéses rendszerek hatásfokának növelésével. Az ivóvíz is értékesebb annál, hogy a WC-t húzzuk le vele, de ahol megoldható lenne, hogy tényleg csak ivásra és főzésre használják az ivóvizet, ott sem erőltetik. Ha pedig a jelenlegi fogyasztási-pazarlási szint mellett is csökken a rezsi, mégis ki akarja majd vállalni a takarékossággal járó kényelmetlenségeket?

Jó példa volt erre a gázártámogatás: rengeteg állami pénz vándorolt ki a Gazprom zsebébe (hiszen végül nekik kellett kifizetni az olcsó lakossági gáz árát), ahelyett, hogy abból a pénzből hazai vállalkozók dolgoztak volna a fűtésrendszerek korszerűsítésén, épületek hőszigetelésén. A végeredmény akkor is olcsóbb fűtés lett volna: ugyanakkora köbméterenkénti gázár mellett töredékére visszaeső fogyasztás. De nem, a népnek ez így jobb volt. Aki meg gázról átállt valamilyen más fűtésre, az egy kanyit se kapott belőle. Hiszen ha a mocsok burzsujnak volt pénze szalmatüzelésű kazánra a gázkazán helyett, akkor fizessen csak a tüzelőért, mint a katonatiszt!

Igen, tudom, van panelprogram meg minden. Vagy majd lesz. De lenne még mit tenni ezen a téren és lehetne eredményesebben is cselekedni. Nem ördögtől való a köbméterenkénti, kilowattóránkénti árak csökkentése, de nem csak ez az egy módszer van. A százalékok folyamatosan harsogása helyett a takarékosságon is lehetne dolgozni, de az bonyolultabb és nem lesz eredménye a választásokig.

Egyébként meg talán az egész rezsicsökkentés elviselhető lenne, ha nem lenne ennyire gusztustalanul túlharsogott reklámkampánya. Óriásplakátok, TV- és rádióreklámok, rezsifórumok, Magyar Csapat, megvédjük, jobban teljesít - a csapból is ez folyik (az olcsóbb víz mellett). Mintha a kormány ezzel mindent helyretett volna. Pedig ott van a rengeteg mutyi, amit bőszen tagadnak - de lett volna a rezsicsökkentésen kívül más dolguk is, amire fordíthattak volna némi időt és energiát.

Itt jön el a harmadik rezsicsökkentési módszer, amiről írtam. Ha tényleg felpörögne a gazdaság, nőnének a bérek, a kutyát nem zavarnák a rezsiköltségek. De ezen a téren az égvilágon semmit nem tesz a kormány a hangzatos közmunkaprogramon kívül. És még ezernyi más feladatot is hanyagolnak. Engem például baromira nem zavarna a magasabb rezsi sem, ha az egyébként igencsak impozáns bruttó fizetésemnek nem csak kb. a felét kapnám kézhez és ebből nem menne el havi szinten majd' 20.000 Ft üzemanyagra és az autó egyéb költségeire, mert tudnék vonattal járni dolgozni, ami egy kicsit olcsóbb lenne. De nem tudok, mert pont nincs olyan vonat, amivel beérnék (végülis tök logikus: ki menne reggel 6-ra műszakkezdésre egy közepes városba?), pártunk és kormányunk pedig a vasúton is csak látszatintézkedéseket folytat. Sőt, az is baromi jó lenne, ha az itthoni vállalkozásomból értékelhető bevételem van, nem megy el a hétvégén összemaszekolt pénz ilyen-olyan járulékokra meg a könyvelő díjára. Megint csak egy kicsit több pénzem lenne, nem lenne gond a rezsi. És akkor is több pénzem lenne, ha nem kellene minden orvosi vizsgálat miatt szabadnapot kivenni (munkaköri alkalmasságit nem lehet ám délután tartani és időpontot sem kérhetsz, ülj 4 órát egy 10 perces vizsgálatért), nem kellene napokat sorban állni hivatalokban (szintén szabadnap, mert mindenütt csak reggel 8 és délután 4 között tudnak dolgozni, délben ebédszünettel), nem kellene megyeszékhelyre rohangálni minden papírért és úgy általában nem kellene a levegővételhez is saját költségemen külön kérvényt írni, ha vállalkozó az ember. De ezeken a területeken az égvilágon semmi nem történik, pedig lenne tennivaló bőven. Csak éppen erről nem szól senki, mindenki csak azt tolja az arcomba, hogy nekem most jó, mer' csökkent a rezsi.

(tudom, dögöljenek meg a büdös kulákok, mint amilyen én is vagyok)

2014. márc. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Számtalan ember megindokolta már itt is, meg más kérdéseknél is, nem olyan bonyolult azt a nyomorult keresőt használni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=rezsics%F6kk..

2014. márc. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
49%
Rezsit csökkenteni úgy könnyű, hogy előbb jól megemeljük az árakat aztán egy kicsit csökkentünk rajta. (2010-2014) Meg zsíros pénzt kapunk azért, hogy ki szolgáltassa több évig az energiát (2010 magánosítás) Ja és az se baj, hogy csak a fogyasztók egy részének csökkentjük hangzatosan a rezsit, aki tényleg sokat fogyaszt (vállalkozások) annak marad annyi amennyi, mert az nem fog szavazni !!! És itt jönnek az 1950-es évek, hogy aközös képviselő JELENTSE, hogy melyik lakásba lakik vállalkozás, ki Feketézik, ki főz alkoholt.
2014. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én egyetértenék a rezsicsökkentéssel, de eddig ez nem valósult meg.
2014. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
38%

Ez a kérdés nem a rezsicsökkentés igazságtartalmáról szól, hanem arról, aki nem ért vele egyet (persze az "egyetértést" sajátosan alkalmazva), az ostoba és érthetetlen fideszgyűlölő.

Már a kormánypropaganda megfogalmazása utal a hazugságra. Már az értelmezés is hibás, nem "nem szeretik egyesek" a rezsicsökkentést, hanem hazugságnak tartják, mert amilyen galádok, olvasnak és emlékeznek.

Nekem mondjuk 10 percig tartott, míg előszedtem az utóbbi négy év számláit. És ennek alapján az eredmény: az egyes tételek eltérő mértékben változtak ugyan, de zömében 2010 után jelentős emelések voltak. Most pedig "reszicsökkentés". Ami igaz 2012 végéhez feléhez képest, de hazugság 2010 áprilisához képest. Mert ahhoz képest a mai árak vagy kicsivel magasabbak, vagy azonosak, egy esetben 2%-kla alacsonyabbak. Tehát Mari néninek jórészt, de még nem mindenben, visszaadtuk, amit elvettünk tőle, és nem a rezsijét csökkentettük. Ez a propaganda mindössze egy sanda hazugság. Csak nehéz szembenézni vele, mert erősen rontja a gyengéd érzelmeinket.

2014. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Tisztelt előttem szóló egyetértek veled, és még azt tegyük hozzá, hogy a mai fizetésért és nyugdíjért mennyi húst,tejet kenyeret lehet venni 2010 évhez képest. Nem a TV a videújáték, meg az autó árát kell nézni (Azt a kormánytagok meg a slepje nézi) hogy annak az ára hogy változott. Meg mint mondtam azt kell nézni, hogy mekkora az államadósság, megy mennyit fognak még ránkverni lást majd az atomerőműre kiírt hitel opciót ! Azt majd Mi fizetjük meg Ők meg akkor már vígan röhögnek ! FÁÁÁÁÁÁÁÁÁJ
2014. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!