Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek az korrekt hogy a...

Szerintetek az korrekt hogy a külföldön élő de nem itt adózó emberek is szavazhattak?

Figyelt kérdés

A fidesz szavazatainak jelentős része Erdélyből érkezett, nélkülük nem nyert volna, vagy legalább is ennyire egyértelműen.

Megértem én hogy hazánktól elszakadt Magyarok, viszont nem értem milyen jogon szavazhatnak, amikor nem érzik és tapasztalják a döntésük súlyát. Szavazataik csak a híradó és a kampány alapján történnek, nem érzik az adóink súlyát.


Őszintén, én sem szavazok Romániában, már csak azért sem mert nem látom át az ottani vezetők tevékenységét, és a döntésem következménye sem engem fog érinteni, hanem az ott élőket.


Egyszóval, én nem tartom jó ötletnek a külföldiek hazánkba leadott szavazatait.

Szerintem az szavazzon, aki itt él, itt adózik.

Vagy mi is szavazhassunk más országok vezetőségére, ami nyilván abszurd dolog.



2014. ápr. 10. 09:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%

"A fidesz szavazatainak jelentős része Erdélyből érkezett, nélkülük nem nyert volna, vagy legalább is ennyire egyértelműen."


A több mint kétmillió szavazatából nagyságrendileg 100 000 érkezett külföldről (egész pontosan valami 80 akárhányezer szavazat). Ebből erdélyi talán 20-30ezer lehet.


Ne haragudj, már maga a kérdés is hülyeség, szerintem provokációnak szánod.

2014. ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%
Tetszettél volna idöben tiltakozni!
2014. ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, azt pl. tudtad-e, hogy külföldiek (bejelentett itthoni lakcímük nem lévén) csak pártlistára szavazhattak?
2014. ápr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
39%
Nem korrekt, de a Fi8desz ezért adott nekik kettős állampolgárságot. Meg azért, hogy a szavazatokért cserébe kapjanak kedvezményeket a magyar államtól.
2014. ápr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

# 1/

Erdélyt kiemeltem mert ott sok volt a fidesz szavazó, viszont sok szavazat futott még be a külföldön élő és adófizető emberektől. Egyszóval akkor módosítom a világszerte beérkező szavazatokra.


# 2/

Tiltakoztam, tiltakoztunk, de amit a 2/3 eldönt, az ellen szinte felesleges is, nincs itt demokrácia, orbánnak kell a szavazat, megszerzi így vagy úgy


# 3/

Az mindegy hogy mire szavazhatnak, de szavazhatnak, én mikor szavazhatok bármelyik országban, nincs hozzá jogom, az ő életük és hazájuk, jövőjük.


# 4/

ami persze a mi befizetett adóinkból folynak el.

Hogy az USA-ban vagy valamelyik jobb országban miért nincs ilyen, egy szavazatért én is lennék kettős állampolgár...hülye lennék kihagyni, sőt, lehetnék pár éven belül hármas vagy négyes állampolgár is, adót meg csak egy helyen fizetnék... :D

2014. ápr. 10. 10:03
 6/36 anonim ***** válasza:
79%

"Az mindegy hogy mire szavazhatnak, de szavazhatnak"


Ez nagyjából Mónika showba illő érvelés volt, gratulálok hozzá, innentől értelmetlen provokáció a kérdés...

2014. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

# 6/

Nem provokáció, egyszerűen szerintem jogosan kérdőjelezem meg, mennyire tisztességes ez az itt élőkkel szemben, hogy a világon bárhol befolyásolhatják a mi életünket, úgy hogy az országunkhoz nem sok közük van.


Egyszerűen szerintem, a kisgyerek is meg kell tanulja hogy a tetteknek következménye van, ők viszont orbán pl. kettős-állampolgár mutyijának köszönhetően elkövetik a tetteket, de a következményeket mi érezzük.


Te is ha sétálsz az úton, közben melletted kirabolnak egy bankot, gondolom minden gond nélkül és belenyugvóan nyugtázod magadban hogy nincs ezzel gond, az meg hogy mondjuk a te pénzed pont ott volt, és már nincs elfogadható veszteség...

2014. ápr. 10. 10:14
 8/36 anonim ***** válasza:
91%

Ha a belfoldon elo nem adozo emberek szavazhatnak...


Amugy a szavazat allampolgarsagtol fugg, nem lakohelytol. Ha utobbi lenne, akkor pl a Magyarorszagon elo kinaiaknak is adni kene szavazati jogot. Csak mert ott el ott adozik.

2014. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

ma 10:13


Bocsánat, összekevertelek "Itt van a legjobb nevű" nevű felhasználóval. Bocsi.

2014. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
81%
Ha már itt járunk akkor az itthon élő de adót nem fizető miért szavazhat? Igazából ő milyen jogon dönti el, hogy az én általam befizetett adót ki és mire költse el?
2014. ápr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!