Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mivel magyarázható, hogy a...

Mivel magyarázható, hogy a Jobbik ennyire népszerű a fiatalok körében?

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 15:41
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Igen 16:21, a Jobbik programjában van szó a nyugdíjasokról is.
2010. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim válasza:
77%

Én csak a saját véleményemet tudom megosztani a nagyérdeművel, a többségi fiatalok álláspontjáról egybehangzóan nem tudok nyilatkozni.


Számomra a Jobbik egy olyan párt, ami megpengetett bizonyos dolgokat, amiről ebben az országban sosem volt szó. (És magyar mentalitás: amiről nincs szó, az nem létezik, ugyebár, ergo nem jelenthet gondot...) Csak hogy példálózzak: az etnikumi kihágások, vagy a politikusok zsebre játszása, és a többi. Újat mutat.


Úgy vélem, hogy a mi generációnk lesz a sorsfordító erő. Ugyanis a fiatalok azok, akik már nem tapasztalták a saját bőrükön, hogy milyen volt a rendszerváltás előtti élet, és nem kényszeresen berögződött reakciókkal válaszolunk a helyzetekre. A Fidesz vagy az MSZP (mert majdnem kétpártrendszeri országról volt szó hosszú ideig - nem azért, mert két párt létezett, hanem mert két párt létezett a köztudatban) már avittnak számító módszerekkel dolgozik, és sok régi rendszerbeli embert felsorakoztat a politikai életben. És mind a ketten széthazudtak már mindent. Nem jó kombináció... Hagyni kellene egy harmadik pártot is szóhoz jutni, aki talán képes élhető reformokat bevezetni hazánkba.


Azt már csak nagyon csendben és zárójelben jegyezném meg, nyugodtan szóljatok le és ugasson be az aljatársaság, hogy jelenleg az egyetlen erőt képviselő, igaz betiltott, félkatonai szervezethez is nekik van közük.

2010. márc. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
12%

"Hagyni kellene egy harmadik pártot is szóhoz jutni, aki talán képes élhető reformokat bevezetni hazánkba. "


Ez igaz és a Jobbikból tényleg lehetett volna egy nemzeti radikális harmadik erő. Kár, hogy nem az lett belőle, hanem egy Európában vállalhatatlan, balkáni csoportosulás, amely a csalódott szélsőbaloldali és szélsőjobboldali elemeket tömöríti, és az európaai radikális jobboldal által is vállalhatatlan eszméknek enged folyamatosan teret a tagsága és a médiája köreiben egyaránt. A Jobbikkal sajna nincs mit kezdeni, tőle megújulást nem lehet várni.

2010. márc. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim válasza:
77%

A népesség nagy része ellenzi a Jobbik,a Gárda müködését és az esetleges "hatalomra" kerülését.Mertmindenki azt látja amit a média beléjük erőszakol,hogy amit Ők csinálnak az rossz.De a pozitiv oldalát nem mutatják!

Itt Zalaegerszegen nekik köszönhető,h a cigányok nem terrorizálják a gyerekeket és az idöseket a buszpályaudvaron!!Nem másnak!Szervezett járőr szolgálatot alakítottak ki,amelybe késöbb csatlakozott a nemzetőrség és a rendőrség is(nehogy kimaradjanak vmiből...).

2010. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

03.14-én 18:10-esnek, és akik egyetértenek vele:

De igen, a régi nyugdíjasok is befizették a nyugdíjuk felét, egy egész életen át keményen dolgoztak és fizették a járulékokat, most pedig egyáltalán nem 100-160 ezer Ft az átlag nyugdíj, hanem bőven 100 alatt van. Persze csak ha úgy számolod, hogy mennyit kap a legtöbb, nem úgy, hogy a volt katonatisztekét és rendőrökét (akik 40 évesen mennek nyugdíjba), meg politikusokét összeadod mindenkiével és elosztod.

Amit ők kapnak, és kapnának emelés után is, azt mind megérdemelnék, mert járna nekik azok után, amit befizettek, egyáltalán nem tőled vennék el. Vagyis igen, de nem ők, hanem az állam, aki az általuk befizetett pénzt rég lenyúlta és most senkinek nincs miből adni, mert minden offshore számlán van.

Azon kívül téged is ők neveltek fel, te szerencsétlen!

A normális nyugdíjas pedig ennek ellenére nem hisz az MSZP mézes madzagjának, mert önfeláldozóan a saját unokáit nézi és inkább nekik akar jót, mint magának.

És mindezt úgy mondom, hogy nem vagyok nyugdíjas. 18 éves vagyok, és én nem sajnálnám a nagyanyámtól, amiért megdolgozott...

2010. márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
55%

Aki azt mondja, hogy nem fél egy cseppet sem az utcán, ha egy cigánybandával találkozik, az vagy Fekete Laci, vagy hazudik. Ennek ellenére én félnék egy Jobbik és szimpatizánsai által felállított csendőrségtől is. Tudom, hogy nyugaton (Franciaoszágban, Ausztriában pl.) létezik, és működik ez a szervezet, de nézzetek már végig a szavazóikon!

Azok lépnének be a csendőrségbe, akik sállal elfedve utcaköveket dobáltak eddig. Milyen meberek kezébe adnátok a fegyvert???

Magyarország közmorálja nem teszi lehetővé, hogy egy jól működő csendőrség jöjjön létre, ami nem esne túlzásokba!

Előbb-utóbb annyira felbőszítenék a kisebbséget a folyamatos inzultálással, hogy ők fehérek házait támadnák meg válaszul. Nem akarom, hogy Jobbikosok provokációja miatt Molotov-koktélokat kapjak a házamra éjszaka egy csapat cigánygyerektől!

Ha valóban létrejön egy ilyen szervezet, mindennél jobban meg kell gondolni, kit vesznek be!


Különben is vegyétek már észre, hogy a cigányság a legkisebb probléma Magyarországon. És ezzel nem azt mondom, hogy önmagában kicsi. Sőt nagy, de akkor gondoljátok el, mekkora a többi!!!

2010. márc. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

A Jobbik még nem hazudtolta meg saját magát, mint a többi

párt! Nekik is jár a bizalom, és az esély megadása...

2010. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
64%

03.19. 23:10 és a többiek, akik vele hasonlóan gondolkodnak.


Csak egy kérdés hozzátok! Volt már valamelyikőtök legalább Jobbik lakossági fórumon? Beszéltetek legalább egy Jobbik párttag vagy szimpatizáns emberrel???


Láttátok legalább március 15-i ünnepséget Bp-n??? Azok az emberek mind arcukat eltakaró térkövekkel dobáló bomberdzsekis suhancok??? Vagy ti mégis mit gondoltok rólunk kik vagyunk? Bűnözők??? Rossz emberek???


Csendőrséget!!! Gárdát!!! Igen. Mert a mai korrupt-cigánybarát rendőrség semmit nem csinál. Sötétedés után félek az utcán járkálni!!! Félek hazamenni a munkahelyemről!!!


Neked még valószínűleg nem vették ki a kezedből a BKV-n a telefonodat (nekem igen), neked még valószínűleg nem tépték ki a láncot a nyakadból (nem egyszer láttam ilyet.).


Dél-pesti N32

2010. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

A lényeg: nem nyílt cigányozással kéne fellépni, mert ez minden EU-s, vagy más külföldi fórumon, és sok magyar szemében is hiteltelenné teszi a pártot. Pontosabban nem is hiteltelenné, inkább az lesz a benyomásom, hogy túl ostobák ehhez. Komolyan nem képesek inkább okosan, diplomáciailag felvenni a harcot? Kiderült már elégszer, hogy ez így nem fog működni. A németek is azzal küzdenek, hogy lemossák magukról a "náci" jelzőt, ezért még legalább 1000 évig nem foglalkozhatnak semilyen kisebbségi vagy nemzetiségi problémával.

Én azt mondom, okosabbnak kéne lenni ennél, hogy hitelt ls bizalmat nyerjenek...

2010. márc. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
48%

mert a fiatalok szeretik a radikális, tüntetős dolgokat... és a jobbik pont ezt "kínálja" nekik.

mondom ezt 15/f-ként, aki szerencsére utálja a jobbikot

2010. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!