Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A világ vezetői miért akarják...

A világ vezetői miért akarják mindenáron megvalósítani Huxley utópiáját?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, ez célja a mai liberalizmusnak, a genderizmusnak és a multikultinak.


Huxley világában lehet, hogy mindenki boldog és jól érzi magát, továbbá örök világbéke van, de megéri a boldogságért futószalagon legyártott előre elrendelt munkával és sorssal "robotokra" cserélni az emberi fajt?

Ennyi erővel kiírthatnánk az emberi fajt is, akkor biztos lenne a boldogság és a stabilitás.


Szélsőjobboldaliként úgy érzem, hogy jobb lenne, ha az emberiség fejlődésének következő lépcsőfokát az emberiességünk megtartásával és genetikai jellemzőink megtartásával érnénk el, nem az emberiség nemesített klónokra cserélésével(mint ahogy Huxley írja).



2015. dec. 22. 00:56
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem a kérdést. Ugyanarról beszélünk, a Szép új világ című könyvben leírtakról?

Mert abban a könyvben Huxley világa sokmindennek nevezhető, de liberálisnak nem. Ellenkezőleg, nagyon is diktatórikus. És a liberálisok pont nem ezt akarjak, a liberalizmus mást jelent, mint amit Huxley leír.


Szelsőjobboldaliként te pont azt szorgalmazod, amit Huxley elrettentésül leír: a szaporodás (gyerekszülés) szabályozása kasztonként (de senki sem szülhet hagyományos módon, és senki sem élhet hagyományos családi életet, még a legfelsőbb kasztbeliek sem), agymosás (hipnotizálással elfogadtatni - már gyermekkorban - a rendet, a kasztokat, és elégedettséget szuggerálni, hogy elfogadja pl. az alárendelt kasztbeli helyzetét), 60 éves korban halál, ha akarod, ha nem, stb.

A lázadó John, a "Vadember" liberális, aki lázad ez ellen a rendszer ellen, a diktatúra ellen.

Szerintem olvasd el újra a könyvet, talán másodszori olvasásra jobban megérted majd.

2015. dec. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
John tényleg a liberalizmust képviseli, de a 19. századit. Én a 21. századi nyugati politikára gondoltam, amire sokan a balliberálist szokták mondani.
2015. dec. 22. 03:04
 3/5 A kérdező kommentje:

Az eredeti liberalizmus a független nemzetállmok híve, a modern a világállamé, ami a Huxley könyvben is van.

Az eredeti liberalizmus szólásszabadság híve, a modern az óvodás kortól kezdődő agymosással(Svéd genderista óvodák) elért véleménydiktatúráé, ami szintén a szép új világ jellemzője.

Az eredeti liberalizmus a szabad szerelmen alapuló, de hagyományos család híve(náluk fel se merült más), a modern a szingliéletet és az alkalmi kapcsolatokat(amiben akár kettőnél több ember is részt vehet) támogatja.


Persze pár nem mainstream oldal elolvasása után én azt is lehetségesnek tartom, hogy már az eredeti liberalizmus kiötlőinek célja is a mostani liberalizmus, illetve a Huxley féle világállam volt, csak a 19.században ezt még nem lehetett volna eladni.

2015. dec. 22. 03:22
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
lehet ideje lenne az értőolvasás készségét elsajátítani akkor nem égetnéd be magad folyamatosan.
2015. dec. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%
Talán nem a kuruttyinfós Huxley for dummiest kéne olvasni, akkor nem beszélnél ekkora ökörségeket.
2015. dec. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!