Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért akarják Orbán Viktort...

Miért akarják Orbán Viktort leváltani?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egyik párt szimpatizánsa sem, de megnéztem a HírTV-n a "Mi lett vele?" című műsorban (lásd a neten!) a Medgyessi Péterrel készült interjút és nagyon sok okosságot mondott. Többek közt azt is, hogy azért azt be kellene látnia minden oldalnak, hogy lehet nem egyetérteni egy kormánnyal, de hogy a gyökeres ellentétét skandálják mint ami a nagy többség elvárása a kormánnyal szemben az elég nagy merészség. Én igazat adok neki! Miért kell dafke ellenkezőjét mondani mindig mint amit Orbán Viktor mond? Miért nem tudják csak egyszer is azt mondani az évek során, hogy "Igen, ebben teljesen egyetértünk a miniszter elnök úrral" Mert így a nép azt látja, hogy a kormány meghallja az emberek, a nagy többség akaratát bizonyos dolgokban de az ellenzék mindig, abszolút mindig ellent mondd annak amit a nép óhajt. Populizmusnak is lehet ezt nevezni, de én tényleg idiótának gondolom azokat, akik ennyire nem figyelnek arra mi a többségi akarat. Van ez a bevándorlás kérdés is: Miért azt nézik hogy mi az "ellentéte" annak amit a kormány mond, hanem miért nem azt nézik, hogy a többség igenis nem akarja hogy felhíguljon a magyar nép? Nem értik meg, hogy az ilyen húzásokkal teljesen a szélére sodorják a saját maguk létezését is és egy két választás alatt az ellenzék akár teljesen el is tűnhet? Hiszen ki akarna olyan emberekre szavazni aki abszolút semmivel se ért egyet ami a nagy többségnek a szája íze? Pártpolitikától függetlenül? Tényleg ennyire hüylek vannak a bal oldalon vagy ez már csak vergődés, mint ha ellenzék lennének közbe meg már hatalommentes idióták akik a saját vélt koncukhoz akarnak ragaszkodni a valóság helyett? Én is azt mondom nem fideszesként, hogy bizony a mai felhozatalban inkább szavazok újra a Fideszre mint bármelyik másikra a mai felhozatalból. Ja, azzal hogy egyik másik régi csont új pártot alapít még ugyanaz a régi s_z_a_r_ lesz mint most...

2015. dec. 31. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
5%

Medgyessy Péter ("y"-al írd) egy volt ügynök. Látom egyesek még ilyenek szavára adnak. Szomorú.

Inkább ezt nézd meg, ő még értelmeset is tudott mondani:

[link]

2015. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Először is, a Fidesz csinálta ezt ellenzékben, és pont emiatt nem tud ma arcvesztés nélkül reformokat csinálni, mert anno a jó ötleteket is ellenezte (lásd pl. vizitdíj, tandíj).


Másrészt Medgyessy pont az volt, aki populista ígéretekkel jutott hatalomra, ebben kicsit sem különbözik Orbántól, miért lenne pont az ő véleménye mérvadó?


Én amúgy elismerem, ha a Fidesz valamit jól csinált, pl. az egykulcsos adó jó dolog, zavar is, mikor az ellenzék ez ellen kampányol. De amit a menekültügyben levágott a kormány, igaz az inverze sem jobb, az védhetetlen. Az, hogy a buta embereket uszították kampánnyal, csak hátráltatja a megoldást, nem viszi előrébb az ügyet.

2015. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Marha jó dolog az egykulcsos adó.

Azokat támogatták,akiknek amúgy sem voltak megélhetési gondjaik.


Ha így haladunk,és fidesz lesz még 10 évig,a társadalom 70%-a elfog szegényedni.


Majd akkor mondd az,hogy micsoda jó dolog ez az egykulcsos adó.

Hogy,aki 28-szor annyit keres,mint én,arányában az is annyit adózik.


Ezért menekülnek el innen az emberek,mert elegük van a rabszolgaéletből.

2015. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

3:

"Marha jó dolog az egykulcsos adó.

Azokat támogatták,akiknek amúgy sem voltak megélhetési gondjaik. "


Nem támogatták. Az egykulcsos adó arányosan vesz el mindenkitől, ezért teljesen igazságos. Korábban támogatták azokat, akiknek kevesebb volt a bejelentett jövedelmük.


Az egykulcsos adó az egyetlen ok, ami miatt még nem hagyta itt az országot az informatikusok és mérnökök többsége.

2015. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
19%
Egyébként igen, a társadalom el fog szegényedni, de nem az egykulcsos adótól, hanem az ostoba multiellenes, bankellenes, piacellenes magatartásától a kormánynak. Azzal, hogy a többkulcsos adózással még több magas jövedelműt zavarnál el az országból, nem oldódna meg semmi. A Fideszt kellene elzavarni, de olyan pártnak, amelyik értékeli az értékteremtő teljesítményt, és nem bünteti. Nem mondom, még így is kisebbik rossz lenne a DK és az Együtt, mint most a Fidesz, de addig nem tudok beállni mögéjük, amíg a szegényeknek szóló populista propagandát nyomják (talán a DK a legkevésbé, a MOM meg egyáltalán nem, de utóbbiaknak nincs is szavazó rétege sajnos).
2015. dec. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!