Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért gondolja úgy a kormány,...

Miért gondolja úgy a kormány, hogy azért kell a rengeteg stadion, mert hogy "jobb legyen az egészségügy"?

Figyelt kérdés
[link]

2016. máj. 6. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
7%

a stadion arról szól, hogy a sport egy olyan dolog amire van forrás


és nyilván nem érdekel, de sosem egy stadion épül hanem sok minden más is

2016. máj. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Stadionokat a kórházak helyére!
2016. máj. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
23%

"Ha "jobb" lesz szerinted is emiatt az egészségügy, akkor miért hal meg szerinted sok fiatal focista meccs, vagy edzés közben?

Ne feledjük azért, a TÚLZOTT sportolás/focizás KÁROS IS lehet!"


Két oka lehet:

1. A "profik": általában szednek valamilyen erősítő, "táplálékkiegészítőt", szteroidot, bármit, amitől nő a teljesítményük, de még nem számít doppingnak. Ezek károsan hatnak a szívre, és akkor is okozhatnak problémát, ha folyamatos az orvosi felügyelet.

2. Az "amatőrök": egy sportorvosi vizsgálat nem tud mindent kiszűrni. Az erős megterhelés (azért 90 percet végigfocizni elég erős megterhelés) alatti problémát még nehezebb kiszűrni. Akik így meghalnak, rosszul lesznek, általában van is valami bajuk.


Általában annak káros a túlzásba vitt mozgás, akinek eleve van betegsége. Nyilván ne focizzon mindenki, nem ez a világon az egyetlen mozgás. Rengeteg más van, ami hasznos, sőt hasznosabb. De mint írtam, én nem is a profi (nálunk inkább csak annak nevezett) focit támogatnám, hanem a kiscsapatokat, településeken a kisebb-nagyobb pályák építését. Nálunk (kis falu, 2000 fő alatt) pl van egy elég jó pálya, de ha csak páran akarnának játszani, ahhoz nincsenek kiskapuk, marad a régi jól bevált ledobunk négy mackófelsőt megoldás. Régen volt, vasból volt, eltűnt... Most is van: a csapat edzéseire, leláncolva... Na az ilyeneket szüntetném meg pl 2 kisebb pálya építésével. Hely az lenne rá. Pénz az nincs. Pedig még milliós tétel sem lenne, nemhogy milliárdos. De ugyanígy aktív játszóterek sem kerülnének sokba. Szerintem településenként 1db sem kerülne annyiba, mint egy stadion.


És mindannak, amit írtam, sokkal előbb lenne haszna, mint az üres stadionoknak.

2016. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy félőrült idióta vezeti az országot
2016. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!