Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen negatív jellemzőket...

Milyen negatív jellemzőket tudnátok mondani a Kádár rendszerről/korszakról?

Figyelt kérdés

Legfőképpen azok véleménye érdekel akik átélték,tapasztalták ami akkor volt.


(Itt most nem éltető illetve Kádár rendszert visszasíró hozzászólásokat kérnék)



2016. júl. 10. 21:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%

annak aki ezt írta:


" Kádár szó szerint egy hülye volt. Egy nyelvet sem tudott megtanulni a buta agyával. Még oroszul sem tudott!

Ez pedig akkoriban, amikor egy szorgalmas általános iskolás parasztgyerek is elsajátította a "tesók" nyelvét ÓRIÁSI szégyen volt."


KádárJános az egyik legelismertebb politikus volt a keleti blokkon belül még a nyugati diplomaták körében is. Nagyon sokat tett azért, hogy nálunk a lehetőségekhez képest jólét legyen.


Zseniális államférfi volt.

2016. júl. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
Sok hitelt vettek fel, mivel lényegében abból tartották fent.
2016. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

#11


Annyira volt zseniális, hogy magyarok ezreit kínoztatta meg, hallgattatta le és gazdák tízezreinek lopta el a vagyonát téeszeseken keresztül.

Plusz még a szadista kommunista szovjet állatokat is ráengedte 56-ben a saját népére.

2016. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Nézd meg ezt a videót!

https://www.youtube.com/results?q=n1+k%C3%A1v%C3%A9z%C3%B3&s..

Melocco Miklós: "Kevés olyan szar ember volt a történelemben, mint Kádár!"


Melocco Miklós meglepő nyíltsággal osztja meg véleményét, kommunistákról, cenzorokról és Kádár Jánosról.

2016. júl. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%
Én gyerekként éltem benne,épp ezért nem tudok nagyon negatívumot mondani róla.Szerintem,sokkal nyugodtabb,jobb volt az élet.Legalábbis én így emlékszem rá és mivel külföldre nem igazán jutottunk el,nem volt mihez viszonyítani.Persze,azóta eleget olvastam,hallottam a negatívumairól,de ennek te is bárhol utánaolvashatsz.
2016. júl. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%
Istenem de jó, hogy elmúlt! Imádom a kapitalizmust! Soha azt a szegénységet ami régen volt. Emlékszem a panelre, a karácsonyi banánra, a semmi szürke lehetőségek nélküli világra. Arra, hogy mennyire irtózatosan szegények voltunk, hogy úgy éltünk mint az állatok. Arra is emlékszem, hogy azt hazudták mindenki egyenlő, hogy nem lehetett véleményem, hogy rengeteg életképtelen ember tette élhetetlené az országot. Most már minden van, ha az ember képes megteremteni magának.
2016. júl. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

1. nagyritkán lehetett kapni banánt, narancsot, mint ahogy az egyik válaszadó mondta. Azt hiszem, földimogyorót se nagyon lehetett kapni. Én a 90-es évek elején ettem először ilyen mogyit; a Télapós csomagban volt

2. 3 évente lehetett csak kiutazni külföldre

3. A Legóhoz is nehéz volt hozzájutni. Amikor megjelent a játékboltban, a vevők ölték egymást értük, hogy a gyereküknek megvehessék

4. sorban állás. Emlékszem, egy közért előtt hosszú volt a sor és nem értettem, hogy miért. Még ovis voltam akkor

5. Vasfüggöny, Berlini Fal

6. kemény ágyak, vacak bútorok -na jó, azért voltak kivételek! Van egy bárszekrényem, ami még jó állapotban van. Ez a kedvencem. A többi meg tönkrement, mehetett a lomtalanításra

2016. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Látom, már mindenki lepontozott mindenkit. :D

A rendszert majd 50 év múlva tudják megítélni objektíven. :)

Mert például az, aki a középkori Magyarország tehénlegelőjéről, ahol cipő nélkül toporgott novemberben, és hogy le ne törjenek az ujjai, néha beleállt a friss lepénybe, beleszállt a munkásszálló, központi fűtés, munkaruha, havi fix a kenyérre, krinolinra és sörre, szakorvosi rendelőintézet, olcsó aszpirin, mozi, strand világba, annak már sosem magyarázzák meg, hogy ő ezt a kapitalista fejlődésben is elérhette volna. És valószínűleg nem is érhette volna el, mert, mint egy válaszadó megfogalmazza, "ha az ember képes". Nos, sokan nem képesek - nem elég okosak, szívósak, erősek, fizikailag nyomorékok, nem elég önállóak, stb. Ezek, szegények, most elvesznek, ami nem egy humanista megoldás.

Valamint azok is istenítik a rendszert, akik az ellentmondásaiból éltek, például a háztájit művelve kaparták össze a Skodára valót, és a háztáji fáradalmait a munkahelyen pihenték ki. Vagy aki a Közértben olcsón vett száraz kenyérrel vagy az üzemi étkezdéből vödörszám vitt maradékkal hízlalta a disznót.

Kádár még arra sem volt képes, hogy a saját kiskirályait megregulázza, akik, bár a proletariátusból jöttek, hirtelen urabbak lettek a grófoknál. De mivel az átlagember minden percben azt olvashatta a sajtóban, hogy ő az érték, és akkoriban az írásnak nagyobb becsületét hitték, hát elhitte ezt, de mondjuk el is kellett hinnie, mikor a hétvégén a szakszervezeti üdülőből kijött a balatonparti utcára, reggel, a zacskóban az aznapra kapott hideg kajával, ami két zsömle és egy májkrém, valamint két kockasajt volt, és látta a sok A-s rendszámú Volgát. :)

És, aki véletlenül szervezett valamit, aki március 15-én kicsit feltűnt, aki kifestette lenin szemét a tanteremben kötelező képen, az megtapasztalhatta, hogy a rendszer k* kemény a szivacs borítás alatt.

2016. júl. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én abban a rendszerben nőttem fel, tudnék mesélni róla.

Volt egy enyhülés időszaka miután leverték a szabadságharcot és kitombolták magukat.

Abban az időszakban nem volt munkanélküliség, olcsóbb volt minden, de kis választék.

Diktatúra volt, nem volt semmi vélemény, szólás szabadság.

A viszonylagos jólét kölcsön pénzből volt, amit kamatostól vissza kellett fizetni.

De a nemzeti vagyon még a miénk volt.

Szocializmus volt a neve.

A legfőbb célja az volt, és ezt kevesen tudják, hogy átmenetet képezzen ahhoz ami ma van.

2016. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%
Túl engedékeny volt. Nem ébresztett felelősségtudatot az emberekben. Gyakorlatilag az állam gondoskodott mindenkiről. Nagyon kényelmes világ volt. A rendszer mindenkit a tenyerén hordozott, ha egy kicsit is dolgozni akart. Sokminden ingyen volt. Vállalati üdülés, oktatás, egészségügy. Ez látszólag pozitívum, de valójában negatívum, mert az emberek elfelejtettek felelősségteljesen gondolkodni a rendszer jóságának következményeként.
2016. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!