Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ez a jelenség vajon azért...

Árokpart kérdése:

Ez a jelenség vajon azért lehet, mert az embereknek már jóval kisebb az igényük?

Figyelt kérdés
2006-ban ilyenkor volt olyan nap mikor több százezren is tüntettek a Kossuth téren az öszödi beszéd miatt. Való igaz, hogy az egy kiváltó okozat volt. Viszont életszínvonal tekintetében szerintem és akár vásárlóerőpsaritás terén is jobban éltünk mint most. Ezért gyanús nekem az akkori események spontanitása, mert úgy összességében a 2006-os év egyáltalán nem volt rossz, sőt még azt is megkockáztatom, hogy közhangulatban, életszínvonalban még a 2002-es tavaszinál is jobb volt mikor a Fidesz veszített. Úgy összességében nagyobb lehet a társadalom tűrőképessége és szociálisan is érzéketlenebbek lettünk úgy általában? Mi lehet ennek a jelenségnek az oka?
2016. szept. 28. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont életszínvonal tekintetében szerintem és akár vásárlóerőpsaritás terén is jobban éltünk mint most."


Hát szerintem meg nem. Mi legalábbis jóval szarabbul éltünk.

2016. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

# 1


Ezt egyénileg nem lehet nézni, hiszen az emberek lehet új munkahelye, elvégezhet egy iskolát, csomó dolog változhat a családi háttérben is. Most rád reagálva mondhatnám, hogy jobban élek, mint 2006-ban, mert most van egész jól fizető munkám, független vagyok, 2006-ban meg gimnazista voltam, a szülei pénzéből élve. A szüleim meg pl. rosszabbul élnek, mert időközben elváltak, és a külön kassza miatt kevesebb jut nekik. Szóval ez tök egyéni dolog, ezért nem azt szokták vizsgálni, hogy Józsi bá' jobban él-e, mert Józsi bá' akár a lottót is megnyerhette azóta.


Kérdezőnek:


Egyébként nem tudom, hogy tényleg jobban éltek-e az emberek 2006-ban. A 2008-as válság előtt jó eséllyel igen. De alapvetően szerintem nem azért mentek az emberek az utcára, mert rosszul éltek, hanem azért, mert átverve érezték magukat, és nem érezték korrektnek, hogy Gyurcsány nem mond le.


Az tény, hogy manapság ilyenen már nem lenne megbotránkozás, pedig a demokrácia elég keményen le lett építve, vagyis lenne miért utcára menni azon kívül is, hogy "rosszul élünk". Azt én sem értem, miért nincsenek olyan erős tüntetések, mint akkoriban. Bár azért ott már túlmentek egy határon, az autók gyújtogatása meg a TV-székház felgyújtása az már focihuligán szintű vandalizmus, vagy akár terrorcselekmény. Azt nem sírom vissza, de azért lehetnének komolyabb megmozdulások.

2016. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
2#: Akkor meg nem kell a kormányra kenni mindent...
2016. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is feltűnt ez.

Igen, szerintem egyre igénytelenebbek az emberek.

Aztán ott van az is, hogy akkor gonosz szoci kormány volt, most meg népnemzeti van, ami hű de jó.

Nem beszélve arról, hogy azok a tetterős emberek, akik tüntethetnének, azok inkább szépen lelépnek nyugatra, mert egyszerűbb megoldás, mint agyonveretni magad a rendőrökkel.


Összességében ez egy soktényezős dolog.

2016. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
"A magyar hátán szántani is lehet, csak az ekevas nemzeti színű legyen!"
2016. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ok az, hogy Magyarországon nem léteznek spontán megmozdulások. A többit már kikövetleztetheted...
2016. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2006-ban volt olyan ellenzéki erő ami ki tudta használni a emberek elégedetlenségét. Ott volt a Fidesz, ott volt a Jobbik. Ma nincs ilyen. Lassan 7 éve hallgatjuk az "emút nyócév" szöveget, a baloldal egy jó ideig nem fog tömegeket az utcára vinni, a Jobbik pedig egyedül mindig is képtelen volt erre.


Az is közrejátszik, hogy 2006 precedenst teremtett: Elkergettük a inkompetens, korrupt kormányt, helyette kaptunk másikat. Miért csináljuk meg még egyszer, egy 3. tál híg szarért cserébe?

2016. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!