Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti visszaállítanátok a királys...

Ti visszaállítanátok a királyságot Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintetek hány követője lenne egy olyan politikai erőnek, amely visszaállítaná a királyságot Magyarországon?

2017. jan. 5. 00:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Minek?


Európában sehoo sem működik már aktívan királyság. Ahol van, ott semmi hatalma nincs jóformán az uralkodóháznak, csak nem szűntek meg. Most azért állítsuk vissza a királyságot, hogy betöltse a köztársasági elnök szerepét?


Minek?

És ki lenne a király?

2017. jan. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Te örülnél neki, ha egy személy hozna döntéseket?

Egyébként nincs is olyan személy, akit az egész nemzet elfogadna uralkodónak.

Ha meg parlamentáris monarchiára gondoltál, az semmiben nem különbözne a mostani rendszertől, csak Áder (vagy annak aki a király) fején lenne egy korona. Teljesen értelmetlen és nevetséges lenne.

2017. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Mi a francnak? Miért lenne jó, hogy egy ember kezében lenne minden hatalom? Vagy úgy gondolod, mint a briteknél? Annak meg végképp mi értelme lenne? Csak plusz kiadás lenne "fenntartani" a királyi családot.
2017. jan. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha én lehetek a király. És akkor is csak akkor, ha halálom után visszaáll a köztársaság.
2017. jan. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ez pusztán egy "mini" közvéleménykutatás:)

Egy olyasmira gondolok, ami a pozitív dolgokat megtartja, a negatív dolgokat pedig hátrahagyja a királyságból

2017. jan. 5. 02:32
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

Én a demokráciát állítanám vissza.

2017. jan. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

Minek?

Már királyság van és nem működik.

Miért is olyan jó ez?

2017. jan. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
Orbán király
2017. jan. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

én inkább a demokráciát a sajtószabadságot és hasonló pár évvel ezelőtt még létező dolgot hoznék vissza


királyunk már van de nekem nem tetszik 1 Orbán Viktor kiskirály, a kamarásait is inkább felköttetném

2017. jan. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor sorolhatod a rengeteg pozitív dolgot.
2017. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!