Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van reális esély arra, hogy...

Van reális esély arra, hogy ne a FIDESZ nyerje a 2018as választásokat?

Figyelt kérdés

Ha van, akkor ki győzheti le őket?

Te kire szavaznál, kit látnál legszívesebben kormányon és miért, mit várnál tőlük?


Elégedett vagy a FIDESZ eddigi munkájával? Milyen intézkedései tetszenek és melyek nem?


2017. jan. 13. 17:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Sokat léptem előre a regnálásuk alatt és semmiféle mutyi sem volt benne. Erre mit lépsz ?"


Mivel lett jobb az életed? :D

Ne trollkodj!

Tudom, hogy hazudsz!

2017. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az Együtt pl. legyőzhetné, ha kapna pl. szerepet a közmédiában, vagy folytathatnának érdemben pl. választási vitákat a miniszterelnök-jelöltek, de ugye gondolkodás és az empátia be van tiltva a 2017 Magyarországán.


Rájuk szavaznék legszívesebben, mivel sem Orbánra magára, sem Orbán hatalmát megerősítőkre (Gyurcsány (aki nem velünk van, Orbánnal), MSZP (balfäszkodások pl. interjú elröhögése, egyebek mellett), sem a szélsőjobbra (Jobbik), annak ellenére sem, hogy kezdenek középre húzódni.


Azt várnám tőlük, hogy nagyjából betartsák a programot, amit ígérnek (a honlapukon pl.) Igen, valakinek ilyen is van, hiszen az ők szavazói 80 iq felett vannak, nem elégszenek meg annyival, hogy "folytatjuk".


Nem vagyok elégedett a munkájukkal, amit csinálnak az a nép ellen szól, nagyon demagóg a politikájuk, nem létező vagy nem lényeges kérdésekkel foglalkoznak, és aki a nyelvét pl. fütyülésre használja (nem másra :p), az már komcsi, hazaáruló, nemzetellenes, migránssimogató.


Nem tetszenek azok az intézkedései, amelyek egy falat kenyérrel betömik a nép száját, miközben az elit azt se tudja miből dőzsöljön. Szóval csinálnak valamit, szétkürtölik, hogy ők a csodás emberek, de persze közben 70x annyit lopnak. Ld. Erzsébet-utalvány, vagy a Kvótanépszavazás-kampány. Vagy szinte majdnem az összes.

2017. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Van reális esély arra, hogy ne a FIDESZ nyerje a 2018as választásokat?


Csak akkor van, ha azok az emberek, akik nem törödnek a politikával, végre felébrednek és elmennek szavazni. Ehhez olyan pártok kellenek, akik meg tudják szólítani a fásult választókat. Esetleg egy olyan optimista szcenárió esetleg reális lehet, hogy a Fidesz kisebbségben van, de az marad a legnagyobb párt, így kénytelen kisebbségi kormányt alakítani. Nem tartom reálisnak, hogy akkora földrengés jön, hogy a Fidesz leamortizálódik.


Ha van, akkor ki győzheti le őket?


Én reménykedem az újonnan alakult kis pártokban, pl a fiatalokat szerintem a Momentum, a vidéki kisembereket pedig az Új Kezdet reálisan meg tudná szólítani. Eddig mindkét választói csoport nagyon passzív volt, általában nem volt pártpreferenciájuk. Ez ismét egy optimista szcenárió.


Te kire szavaznál, kit látnál legszívesebben kormányon és miért, mit várnál tőlük?


Nekem a Gémesi György által vezetett Új Kezdet párt a legszimpatikusabb jelenleg. A Momentumosok is szimpik, de Gémesi egy öreg róka, nem most kezdte a politikát, nekem nagyon tetszik a mostani taktikája.


Elégedett vagy a FIDESZ eddigi munkájával? Milyen intézkedései tetszenek és melyek nem?


Nem vagyok elégedett a Fidesszel. A végtelen és pofátlan korrupció és nyílt lopás az, ami a nem tetszik bennük. Ezenkívül az agresszivitás, és a hatalommal való nyílt visszaélést is utálom. Az sem tetszik, hogy mindent és mindenkit leszarnak, és a káderállomány kiválasztásakor az az egyetlen szempont, hogy mindenki sokkal hülyébb legyen, mint Orbán, mert különben még veszélyt jelentene a hatlmára.


Amelyik intézkedésük tetszett:

a határon túli magyaroknak állampolgárság megadása, és a határkerítés megépítése az illegális bevándorlók ellen és a hadsereg és a rendvédelem megerősítése.


Amelyik nem tetszett:

Az összes többi intézkedés.

Külön kiemelném az oktatás hatékony szétverését, a nyugdíjak ellopását, és Paks2 megépítését és a haverkodást a ruszkikkal.

2017. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azt már a vak is látja és a bolond is tudja, hogy a választás megnyerésére csakis a Fidesz-KDNP-nek van esélye. Az ellenzéki pártok kormányváltó képzelődéseit pedig legjellemzőbben Ady szavaival minősíthetjük: "Álmodik a nyomor".
2018. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!