Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem indul szlovákia...

Miért nem indul szlovákia ellen is kötelezettségszegési eljárás és ilyenkor miért nem szólal meg az ellenzék a súlyosan látható diszkrimináció kapcsán?

Figyelt kérdés
Különösen az MSZP véleménye érdekelne és a TASZ is megszólalhatna, hogy mennyire egyenlőtlen a bánásmód az EU részéről.

2017. jún. 18. 07:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én a jogban hiszek. A jog feketén és fehéren leírja mit lehet és mit nem lehet. Olyan nincs, hogy a jogban az lenne, hogy ha te Szlovákia vagy akkor neked ez lesz ha te Magyarország vagy neked pedig tök más ugyanazért a cselekedetért. Annak, hogy közben ki mit és hogyan terjeszt és reklámoz annak a joghoz már ne is haragudjatok, semmi köze. A kötelezettségszegési eljárás egy jogi aktus. Az aktus során nincs lehetőség pofára menés alapján "osztályozni" hogy igen, ti óriásplakáton nekünk nem tetsző dolgokat irkáltatok ti meg nem. A jog az jog. A jogban valami vagy bizonyított és annak szankciója van vagy nem bizonyított és akkor elengedésre kerül az ügy. Ez ilyen egyszerű. Az, hogy bizonyított vagy sem valami ahhoz vajmi kevés köze van ahhoz, hogy a jogban az állítás vagy tagadás érvényű. Értitek kedves EU mellett kiállók? Az EU igenis különbséget tesz két teljesen tökugyanolyan ügyben két teljesen azonos értékű államával szemben. Ez szerintem sokkal súlyosabb dolog még az egész migráns kérdésnél is. Mert ezzel az bizonyosodik be hogy igenis különbség van két jogilag teljesen egyforma ország között. Ez pedig akkor nem demokratikus jogrendszer, és akkor maga az EU az ami nem valósítja meg azt amit az Orbán kormánytól annyira asztalveréssel követel. Értitek ??? Ez pedig baj. Nagy baj. Maga az EU jövőjének és vesztének kezdete ha így van. Mert az EU elsősorban gazdasági közösség nem pedig jogi vagy politikai. Ez pedig azt mutatja, hogy politikai IS. Kiáll mellettem valaki végre vagy egy derék legény sincs más e honban aki védelmébe vesz????????
2017. jún. 18. 12:18
 12/21 anonim ***** válasza:
25%

van derék ember e honban


de nem szemellenzős

ha nemzeti színben tévedsz ugyan úgy tévedés mintha más színben tennéd


ne légy viktátor van már belőle

2017. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Kik azok akik elutasítják a menekültek befogadását. Ebben benne van Szlovákia is. Félreértés NE essék!!! Örülök, hogy Szlovákiát NEM büntetik meg hiszen ő is csapatunk tagja a V4-ekben. Én magát az eljárást kritizálom, amivel a 4 egyforma választ adó közül egyet kihagynak és a másik 3-at büntetik ugyanazért a válaszáért. Lásd kötelezettségszegési eljárás megindítása"


Nem azért kérdező, de pontosan leírták, hogy Szlovákia ellen miért nem indul. Itt a MTVA cikke:


"Bár Magyarország mellett Szlovákia is megtámadta az EU bíróságán a kvótahatározatot, a bizottság tájékoztatása szerint Pozsony februárban több menedékkérőt is befogadott Olaszországból és Görögországból, májusban pedig újabb felajánlást tett, így Pozsony ellen nem indult kötelezettségszegési eljárás."


[link]


Szóval van különbség.

2017. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

"Kiáll mellettem valaki végre vagy egy derék legény sincs más e honban aki védelmébe vesz??????"

Szerintem igazad van :) Amúgy pedig mennyi migráns fogadhatott be szlovákia? Tizet? Huszat? Fico meg egyébként maga meglepődött azon, h ellenük nem indult eljárás, mert nem szerződött le Brüsszellel h befogad migránsokat. Ez így elég zavaros.

2017. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező azt szeretnéd hallani, hogy valaki kimondja kettős mérce van? Ez már a kezdetek kezdetén nyilvánvalóvá vált, amikor a benes-dekrétumok hatályban maradhattak. Bulgária már előttünk kerítést épített, volt lövöldözés is, haláleset is, mégis pár hete frauangi nem győzte agyondicsérni őket azért amiért mi kaptunk a pofánkra. Most éppen csak 3km a sor Hegyeshalomnál, estére lesz úgy 6-7 km is, ennyit a belső határok átjárhatóságáról, és a nemlétező osztrák határellenőrzésről. Természetesen ez a bevándorlópártiaknak irreleváns, elszigetelt eset, mint minden olyan nyugati megnyilvánulás ami nem illik a rózsaszín képbe.

Ne legyenek senkinek kétségei, hogy az labancok-németek már azon a ponton voltak hogy 1-2 napon belül hermetikusan lezárják a határt felőlünk, és most határzár nélkül kvártélyozhatna a 10 milliós Magyarország 2-3 millió bevándorlót hitelből, ugyan úgy mint a Görögök. Annyival ők jobb helyzetben vannak, hogy a szigeteken a nagy részüket elszeparálva tudják tartani. A 80 milliós németek 1,5 millióval sem nagyon bírnak, el lehet képzelni mi lenne itt mostanra.

2017. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%

Ó hogyne, a jog ilyen egyszerű. Ezért vannak 10 éves ügyek.

Én inkább úgy látom, a jogot te ennyire leegyszerűsíted. Annyira, hogy annak már köze sincs hozzá.

2017. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szlovákia amúgy jelezte, hogy befogadna menekülteket, annak ellenére, hogy hivatalosan megtámadták a döntést.

Legalábbis itt ezt találtam:

[link]

"But Avramopoulos said the timing of the decision came after the executive had been warning governments for months to change tack and had simply "exhausted all options" with the holdouts. An EU official said that despite its legal challenge, Slovakia had heeded the call to take in refugees and so escaped sanction."

De tény, hogy bs-nek hangzik így elsőre.

2017. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Úgy tudom 120-130 menekültet szállásolt el Szlovákia, méghozzá egy főként magyarok által lakott városban, ezért még az itthoni média is foglalkozott az üggyel. Ezeket az embereket ideiglenesen vették át a szlovákok Ausztriától, és ha minden igaz már csak 90-100 menekült maradt ott, a többit Ausztria visszaküldte Ázsiába.


Egyébként úgy tudom ezek a menekültek mind keresztények, Fico megmondta, hogy Szlovákia muszlim bevándorlókat biztos nem fog befogadni. De az is lehet, hogy az ideiglenesen elszállásoltakra ez nem vonatkozik.

2017. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én csak azért is befogadnám azt az 1200 embert az ország leges legnyugatibb csücskébe csakazértis nyitott táborba és lehetne dörzsölni a tenyerét az embernek hogy aki hülye az igyam meg a levét alapon mérjük hány perc alatt mennek Ausztriába át.... Nevetséges!!! Persze a szabad áramlást SENKINEK se lehet megtiltani, hiszen szabad akaratából a migráns is oda mehet ahová akar, nem szabad bezárni őket!!!!!!! Pláne ide nem. :-D
2017. jún. 18. 16:49
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is lepaktálhattak a háttérben.
2017. jún. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!