Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Itt az I. kerületben miért...

Itt az I. kerületben miért nem képes megegyezni az ellenzék? Az LMP-s, az MSZP-s, a Momentumos is csak azt szajkózza, hogy ő legesélyesebb?

Figyelt kérdés

Én innen üzenem mind3uknak, hogyha nem képesek megegyezni és egy jelölt mögé beállni, akkor a FIDESZES Hollik Istvánra fogok szavazni(ebben az esetbe amúgy is ő nyer, de az ilyen megegyezésre képtelen ellenzéki pártokat töredékszavazattal sem vagyok hajlandó támogatni, akkor már inkább kerüljön a fideszhez, hogy ezeknek a megélhetési ellenzékieknek még kevesebb hely jusson, ha már nem akarnak kormányt váltani.


Listán pedig az EGYÜTT-re fogok szavazni, mert Juhász Péter volt az egyetlen aki képes volt visszalépni, ezt becsülöm benne, úgyhogy listán az EGYÜTTRE szavazok.



2018. márc. 27. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Hogy dühös vagy, megértem. De az ember, ha dühös valakire, nem vágja szájon önmagát, ahogy te készülsz tenni.

Véleményt mondani kell, akár írhatsz is nekik egy nem túl kedves levelet, de akkor is válassz egy másikat. Van kit! Legalább azt a pár milliomod részt ne add annak, akit megvetsz.

2018. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindegyiket megvetem ,legalábbis ha nem fognak össze.

Még a fideszes Hollik Istvánt a legkevésbé, ő legalább a saját választóit nem nézi hülyének.

2018. márc. 27. 14:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdező én nem akarok kormányváltást de a spanyolviasz receptjét átadom: ez a visszalépegetős összefogás tömeges mértékben öngyilkosság. Vegyük azt hogy mittudomén visszalépések, 1 jelölt mindenhol a Fideszes jelölt ellen, baromi jó eredmény nincs abszolút többsége a Fidesznek ( bár szerintem ez ki van zárva) mi lesz aztán? Politikuslogikával? Aki legtöbb helyen visszalépett az feláldozza magát mert a többi párt nem agonizál majd azon “ jaj mennyit hozott nekünk vajon” ő egy vesztes lesz a szemükben hisz ki kapta végül a mandátumot? Hát mi. Hasonlattal élve Fal előtt bakot tart egyik a másiknak földobja az élelmet és nyújtja a kezét , de a másik nem húzza fel “ örülök ha én megmenekülök és nekem elég lesz egyáltalán at eleség” mentalitás figyel be. Ismerik a pártok egymást mint a rossz pénzt ezért nem ízlik a visszalépegetés max mutatóba a sajtónak
2018. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor inkább a megélhetési maffiakormánypártiaknak legyen több. Logikus! :D

Akkor már szavazhatnál valami kamupártra is, van belőlük éppen elég, de azt is megteheted, hogy nem szavazol egyénire, csak listásra.

De hogy direktbe a kétharmadot támogatod, hát... Nyilván mindenki a másikra vár, vagy most már mit tudom én.

Az LMP-ről tudni kell, hogy egy helyen bizonyítottan, de szerintem nagyon sok helyen, ha nem a legtöbb helyen a Fidesz besegített az ajánlás gyűjtésbe nekik, mert egyszerűen nincsenek annyian, hogy egyszerre mindenhol 30 nap alatt összegyűjtsék a szükséges ajánlásokat jogszerű módon kb. 106 EVK-ban. A Fidesz meg ahogy te is írtad, érdekelt abban, hogy minél több helyen több ellenzéki - vagy álellenzéki,és kamujelölt induljon.

Nekem a Momentum is gyanús egy kicsit, de az LMP-nek megvolt az "Őszödi beszéde".


Amúgy meg szerintem nem biztos, hogy olyan jól ismered a választási rendszert. Az MSZP-Párbeszéd nem tud sok helyen visszalépni, talán egy-két helyen MAXIMUM, mert különben több millióval kevesebb állami kampánytámogatást kapnak, és ennek mértékével kalkulálva szervezték a kampányt, magyarán még jobban eladósodnának. És ha a Fidesz kormányra kerül, simán megteheti azt, hogy mégjobban lecsökkenti az állami párttámogatásokat, csődbe menjen az MSZP. A helyi párbeszédes is nem keveset költött már ott a kampányára, ha visszalép, akkor valahonnan ki kell azt termelnie. Ráadásul az is ott van, ahogy mondod, hogy az MSZP-Páreszédnek 10%-ot kell elérnie, ha még töredékszavazatban sem szerzik ezt meg, akkor elveszik az országos lista, és garantált lesz a Fidesz kétharmad.


Akinek nincs vesztenivalója, az a Momentum, és az LMP. Ők csak a helyi jelölt egymillás kampánytámogatástól esnének el, de ha megnézed, helyben nem is nyomtak akkora kampányt, nem tolták, meg, csak ott vannak. Vagy nyomtak ki területspecifikus újságot, és hasonlók?

Ők eleve úgy játszottak, hogy indulnak mindenhol, akár esélyes akár nem, akár konyít bármihez, akár nem, a lényeg, hogy legyenek, aztán van az a "pénz" vagy valami, amiért visszaléptetik a jelöltjüket.

Hát ezért nem lépnek vissza, pedig tényleg kéne.

2018. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Világos, pénz beszél...
2018. márc. 29. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy troll vagy, vagy álellenzéki, és valójában Fideszes.

Azt sérelmezed, hogy a pártok miért nem lépnek vissza Egy javára, hogy ne vesszen el egy EVK, hogy legyen több ellenzéki mandátum, és ebből eljutsz arra, hogy az Együttre szavazol (legalábbis állítólag). Aztán azt a kérdést valahogy elfelejted feltenni, hogy ha annyira a kormányváltás, az összefogás lenne a fontos, akkor nyilván ehhez az is kell, hogy minél kevesebb országos lista legyen. Elfelejted megkérdezni magadtól, hogy bölcs dolog volt-e, hogy az Együtt kilépett az Párbeszéddel kötött választási pártból. Ha benne maradtak volna, akkor nem lenne itt miről tárgyalni még EVK-s szinten sem! De így csak az lesz, hogy az Együtt nem szerzi meg az 5%-ot, de elvisz néhány százalékot a kormányváltóktól.


Azt mondom, hogy az MSZP-Párbeszéd részéről nagy mértékben a kényszer "beszél", míg az LMP esetében bizony valóban a pénz.

2018. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy te mekkora egy szerencsétlen hülye vagy kérdező! Még hogy a Hollik nem nézi hülyének a választóit xd ez eddig a hét vicce. Ennek a fickónak még egy őszinte mondata nem volt, mióta látom a nyilatkozatait. A csillagokat is képes lehazudni az égről, szó szerint mondja fel a fideszes sorvezetőt az épp aktuális témákban.. Ha ennyire ártani akarsz a nemzetnek, hogy rá szavazol, inkább menj el kirándulni valahova, csak csinálj bármi mást csak szavazni ne menj el!
2018. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!