Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha kevesen születnek, a...

Ha kevesen születnek, a fiatalok külföldre mennek, az állam leépül, a magyarok szegények, a külföldi tőke, segély sem jön, akkor hogyan várják el az emberek, hogy nagymértékben növelje a kormány a nyugdíjakat, segélyeket, fizetéseket, egészségügyet?

Figyelt kérdés

2019. febr. 26. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen igaz, mi lenne a megoldás? Mondjon le az ember a jó fizetésről és dolgozzon itt a semmiért, hogy majd másnak jó legyen? Vagy szüljünk egy csomó gyereket akiket képtelen leszünk eltartani? Biztos tök jó lenne a gyerekeknek is, csak kenyér és víz, majd rohangáljanak az utcán mezítláb, minek több szórakozás?

Megsúgom, ha jobbak lennének a lehetőségeink inkább itthon maradnánk és több gyereket szülnénk.

2019. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

Ha neked ezt jelenti ez az ország akkor menj el innen, mehetsz nyugodtan! Tőled senki nem vár el semmit ezen kívül.

Kint vár a Kánaán, ott nem kell dolgozni magától adják fizetést, egyre nagyobbat, fillérekért lehet venni a lakásokat és a gyerekek mind 3 nyelven beszélő zsenikké válnak a szuper oktatási rendszerben. Az egészségügy tökély és ingyenes, a nyugdíjakból Ibizán lehet nyaralni, a segélyeket a fáról szüretelt pénzből adják és alig lehet elkölteni. senki nem szegény, a fiatalok nem vándorolnak ki és annyian születnek, hogy nem is kell vendégmunkás sem.

Ja, nem.

De menj és hidd hogy itt minden sz*r, ott meg minden tökéletes! Csak menj már végre!

2019. febr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Például úgy hogy a közpénz nem stadionokra meg magánzsebekbe megy. Hanem az állam befekteti profitot termelő dolgokba. Miért ne lehetnének ma is például állami gazdaságok? Például a régi rendszerben 100 hektáros nagyságrendű ízletes Starking almáskert volt a szülőfalum határában az ártérben. Ez a terület persze az anyagmegmaradás törvényének engedelmeskedve ma is megvan csak bozóttal benőve. Csak szervezés kérdése lenne állami gazdaságként ma is ugyanúgy újraéleszteni. És ez csak egyetlen példa volt az állami pénz gazdaságos befektetésére, ami az országnak élelemtermelés, az államnak meg bevétel.

De ha az állam csak elszed, akkor valóban az várható amit a kérdésben írtál.

Vagy már a régi rendszerben is felfedezésre kerültek a kőolaj- és földgázmezők. Azt sem csak úgy lehetne kitermelni hogy előtte bagóért haverok privatizálják a területet majd állami támogatásból kitermelik és a nyersanyagból meg tovább gazdagodnak. Hanem állami befektetésként is lehet csinálni. Nincs rá ember? Mérnökként már akár holnap mennék oda állami alkalmazottnak.

2019. febr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es, amúgy majdnem sikerült pl. Hollandiát körülírnod, bár a 3 nyelvben nem vagyok teljesenbiztos. De két idegen nyelv az sztem sima ügy arrafelé az oktatásban :)
2019. febr. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Pont ezért kellene a kormánynak küzdeni azért, hogy ne menjenek el a fiatalok és akik elmentek jöjjenek vissza.

De sajnos semmit nem tesz érte, sőt.. Én alapvetően itthon terveztem a jövőmet. Évek óta spòroltam, hogy tudjak venni egy családi házat. Szép összeg összegyűlt, mikor hirtelen bejött a csok és elszàlltak az ingatlanàrak. Akkor gyakorlatilag a duplájára emelkedett minden ingatlan ára.

Én meg néztem, mint a moziban, hogy az eddig összegyűjtött pénzem szart se ér. Közben ősszel eltoroltek 1 nap alatt az ltp után járó állami támogatásokat is. Újabb pofon, az amivel takarékoskodtam is megszünt, többet nem tudok kötni ha lejár a mostani szerződésem.

Most bejon ez a 10 milliós hitel, még drágábbak lesznek az ingatlanok, még kevésbé lehet hozzájutni.

Nekem itt telt be a pohár, most intézem a papírjaim. A mesterkepzesem már Skóciában fogom hallgatni.

Az átlag fizetések itt vidéken, megyeszékhelyen a 200 ezret sem érik el.. Egy albérlet kb 100-150 ezer körül mozog rezsi nélkül. Saját lakáshoz meg nem tudom hogy az anyámban lehetne jutni. 10 éve sporolok minden erőmmel és rohadtul nem tudnék venni semmit most belőle.

Itt telt be a pohár, teljesen ellehetlenìtik a jövőnket.

Persze tudom, az én kva anyámat, ha nem veszem igénybe a csodás hiteleket. Bocsánat, de én nem hitellel akarom indítani az életem és nem vagyok akkora idióta, hogy olyan gyerekre vegyek fel hitelt, aki még meg sem született..

Szóval én léptem, pár hónap múlva ha minden igaz.

Itt nincs jövő.

Talán ha normálisan gazdalkodnanak a befizetett adoinkkal és az EU-s pénzekkel, akkor nem lenne ekkora kilàtàstalansàg.. A folyamatos uszításròl, gyűlöletkeltésről nem is beszélve. Valahogy nincs kedvem olyan országba gyereket szülni, ahol egy 90 éves vènemberrel riogatnak 0-24-ig. Úgy, hogy az a venember emelte ki a putribòl a fél fideszt, élén Orbánnal..

2019. febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

#5

Azért riogatnak non-stop egy 90 éves vén trottyal, mert kell a népségnek az ellenségkép. Rendszerváltás előtt ugyanez ment, csak akkor nem Brüsszelt meg Gyurkát ekézték propaganda szinten, hanem a mocskos kapitalista Nyugatot. Mondhatni, a módszer nem változott, csak alkalmazkodott a mai időkhöz.

2019. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Már kb. 1960-tól elkezdődött az ország szolgasorba való döntése és azóta is tart más-más módszerekkel. Például a szülőfalum népességének alakulását ábrázoló diagramon is jól látszik a hatása, hogy a modern rabszolgaság kezdetétől napjainkig a gyerekvállalási kedv zuhanórepülésbe váltott át:

[link]

Tök mindegy hogyan csinálnak a polgárokból cselédet, megfejhető fejőstehenet, vagy (rab)szolgát. Az eredménye ugyanaz: egy élhetetlen ország, menekül mindenki, gyerek kevés születik. Sokszor alig áttekinthető a szolgasorba való döntés ravasz módszere. Például a CSOK is látszólag annak tűnt hogy mekkora segítség a családosoknak. A valóság meg az amit az 5-ös válaszoló írt, hogy még nehezebb is lett tőle a lakáshoz jutás mert emelkedtek az árak.

Az állam ravasz trükkjeiről az utcán zoknit árusítók jutnak eszembe. Ők is ingyen a kezedbe nyomják a csomag zoknit. Persze aztán kiderül hogy kétezer Ft-ot követel érte.

2019. febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Pontosan utolsó. Aki nincs benne, mint mondjuk a nyugdíjasok, akiknek van már házuk csak annyit látnak, hogy milyen jó a fiataloknak, mennyi segítséget kapnak.

Az érzi igazán, hogy mekkora "segítség" a csok meg a 10 milka, aki benne van..

Valamit sürgősen tenni kéne a kormánynak, hogy ne menjen el több fiatal.

De ahogy láttam pár parlamenti nyilatkozatot, simán a szőnyeg alá seprik a problémát..

Pont Orbán mondta pár hónapja, hogy az EU lényege a szabad munkaero áramlás.. Hát kösz, de az a baj, hogy ide senki sem jön, csak elmennek innen.

Úgy lenne jó, ha egyensúlyban lenne a dolog és jönnének ide annyian, ahányan elmennek.. De hát ki jönne ide? Alacsonyak a bérek és angol nyelvtudàssal nehéz boldogulni, nem értik meg àtvàgnak folyamatosan

2019. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

19 évesen le írom a saját állás pontom .

2017-ben végeztem mint karosszéria lakatos . Szakképzés után egyből el kezdtem munkát kereseni eleinte szakmámon bellül utánna meg mindegy min bellül és országon bellül néztem . Csak amikor állás hirdetéseknél az a válasz jön , hogy “ Sajnálatos módon tapasztalatok hiányában nem tudjuk alkalmazni “ akkor ez az országot igen csak le írja mint szakmámon bellül mint mindenhogy amikor gyári szalagmunkásokat pozícióra is ez a válasz jön . Fél évig munkanélküliként voltam otthon és közel 1000 munkára jelentkeztem . Rokonom álltal ki jöttem Németországba itt jelentkezem egy neves autó építő céghez , be hívtak egy proba napra és adtak lehetőséget , hogy meg mutassam 0 tapasztalattal a tudásom na ez a fontos nem érdekelte őket a a tapasztalt meg a papír sem , csak a tudás érdeli őket . És lassan 4 hónapja vagyok itt kint .

Persze a fiatalok nem akarnak dolgozni , igen van ilyen is , de aki akar dolgozni el küldenek minket a p.csába tapasztalat nélkül .

Kössz nekem nem kell az országból és nem is érdekel , ha a csőd szélén lesz az ország vagy az itteni fizetés dupláját adja akkor sem megyek vissza . Nem érdekel engem , hogy otthon lesz-e nyugdíj , a munkanélkülieket meg a politikusokat és a cigányokat ki és miből pénzeli ...

2019. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Mi lenne ha a fiatalokat úgy nevelnénk ,hogy talpra álljanak és ne a munkanélküli központban jussanak ki vagy ne úgy akarjanak boldogulni ,hogy már 20 évesen szülnek 4 gyereket ?
2019. márc. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!