Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt hogy nemmentél el a...

Volt hogy nemmentél el a bíróságra ha beidéztek? Mennyi idő után jöttek elvezetni?

Figyelt kérdés

2020. márc. 5. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem volt.


Én nem bíróságra, hanem rendőrségre szoktam járni mint "tanú".

"Tanúként" szoktak idézni, kicsit gyakran de nem sűrűn.


A bírósági idézésre is ugyan az vonatkozik mint a rendőrségi idézésre, egy és ugyanz helyen rögzíti a be.


Amikor idézés érkezik az van ráirva, hogy a dokumentum elektronikus aláírással hitelesített, ez felűl van egy bekeretezett részben.

Lejjebb, ügyszám, tanú, és mikor hova hányra.


És a lényeg: Van egy hosszú szöveg, hogy ha tanú az idézés ellenére nem jelenik meg, és alapos indokkal, vagy ha ez már nem lehetséges mihelyt az akadály a tanu tudomására jut, nyimban nem menti ki, akkor elővezethető, ami kilométerenként 2 ezer forint, valamint több is 50 ezer is lehet.


Ezt csak így fejből leírtam, pedig elő tudnék venni egy idézést és leirni a figyelmeztető részt pontosan, de inkább nwm mert hosszú. Amit leírtam az úgy van.


Ha te idézést kaptál a bíróságról vagy más hivatalos szervtől meg kell jelenned, mert ha nem igen elővezethetnek ami sok pénzbe kerülne.


Már aznap mennének is a rendőrök elővezetni, úgyhogy nem sok idő mulva.

2020. márc. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ügyvéd vagyok, és vezettettem már elő tanút.


Kétszer próbálták meg simán idézni, egyszer sem jött el. Harmadik alkalomra rendőrök hozták bilincsben, és rávertük nemcsak a szállításának és a rendőrségi eljárásnak a költségét, hanem a két felesleges tárgyalás perköltségét is. Szerintem megbánta, hogy nem jött rögtön... Legalábbis a zokogásából erre következtettem, állítólag a szomszédai szeme láttára ültették a rendőrautóba, és ez neki nagyon megalázó volt...

2020. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Általában úgy szokás megoldani, hogy "nem vagy otthon, elutaztál külföldre". Esetleg beteg vagy, netán tartózkodási helyed ismeretlen - ilyenkor hozzátartozó jelenti a postán, akik az idézést tartalmazó levélre ráírják és visszaküldik a feladónak.

Betegség esetén persze orvosi igazolás szükségeltetik, illetve érdemes előre jelezni a szervnél.


Ha már az idézést sem veszed át, az ügy jelentősen megfeneklik - elő kell keríteni nekik ami idő, pénz, erőforrás. Igen. Ha megtalálnak, akkor az van, amit az ügyvédúr is írt. Ellenben minek kéne megtalálniuk? Tízezrével vannak az országban jelenleg is, akiket nem találnak, főleg adó és hitelügyesek...

Tyúkper esetén hónapokra, évekre, esetenként elavulásig elakadhat az ügy. Ha átvetted és nem jelensz meg, az persze gáz mert utána egyértelmű a szándékosság, ott már csak a bujkálás segít. Az se hátrány, ha lefoglalható vagyontárgy (főleg ingatlan) nincs a neveden - így nincs mivel befenyíteni, megzsarolni. Ez esetben mondjuk elutazol pár évre egy más környékre, uniós országba feketén dolgozni, ahol hivatalos helyen nem jelentkezel be és szép csendben meghúzod magad. Adhatnak ki ellened körözést persze, de ha nem csináltál semmi komolyabb disznóságot, akkor igencsak enertakis lesz a dolog, a hatalomnak van épp elég baja. Ha viszont valami durvább dologról van szó, akkor legtöbbször a föld alól is előszednek. Ha itt kérdezősködsz erről, akkor nem vagy te olyan okos, hogy megúszhass egy komolyabb hajtóvadászatot...

2020. márc. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó és az ugyvéd úrtól koszonom a válaszokat idáig nagyon téves dolgokat írtak az emberek-(jogiba is írtam), igazából csak csunyákat írtam másnak és feljelentet ezért, ezen a héten fognak jonni, mert már megvolt a 2 tárgyalás ahova nemmentem el mert tobb száz kilométerre van tolem
2020. márc. 9. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Ügyvédnő vagyok, de szívesen.


Ezt ne játszd velük, a végtelenségig külföldön sem lehetsz. Egyébként meg arról is kell igazolás, és pont a mostani helyzetben aligha hiszi el bárki is, hogy folyamatosan utazgatsz.

2020. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem küldtem nekik semmien levelet hogy kulfoldon vagyok, amúgy valami ilyesmit fogok mondani ha a héten elrángatnak [link]

Én vagyok rajta, mást dolgot nemtudok hozzáfuzni ha ottvisznek és zaklatás miatt felejtett

2020. márc. 9. 15:00
 7/7 Kerolány2 válasza:
Az Ügyvéd úrtól kérdezném,ha családtag vagyok és behívnak tanunak és felettük a tanuvallomást akkor,miért érvénytelen?És,igazat vallottam.Az,elfogultság,mert családtag vagyok?
márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!