Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ebben az esetben úgysem...

Ebben az esetben úgysem vitték volna el a rendőrök?

Figyelt kérdés

Múlthéten nyaraltunk Balatonon apartmanban és arra lettem figyelmes, hogy már bent az előszobában van egy 50 év körüli férfi, kérdeztem mit keres itt. Azt mondta, hogy szobát akar éjszakától foglalni, a recepcióst keresi, de akkor nem jó helyen jár. Mondom ezt most én bérlem, biztos elnézte a helyet. Kikísértem elment. A barátaim azt mondták, hogy szájba vágta volna, hogy kirepült volna az apartmanból, amikor ment volna ki és látta volna, hogy az előszobában áll valaki. Mondtam, nem, mert vagy tényleg elnézte, vagy ha rossz szándékkal jött, akkor nem az erőszak, hanem máshogy, pl.szóval, ahogy tettem. Mondtam a barátomnak, hogy zarja lettem figyelmes, kimentem és ott állt, majd amikor elment megnéztem az előszobában a táskát, minden megvolt benne, iratok pénz. Azt mondta a barátom, hogy ha nem vettem volna észre, akkor elvitte volna a táskát, mert azért ment be száz, csak az ilyenek trükkel vannak felkészűlve.

Ha kihívtam volna a rendőrséget és valakivel visszatartottuk volna, a rendőr nem vitte volna be, mert elmondta volna azt a mesét amit nekem és úgysem lehet kideríteni, hogy tényleg rossz szándékkal jött volna vagy lopni?



2020. aug. 14. 21:51
 1/7 A kérdező kommentje:

*Jó szándékkal, vagy rosz szándékkal*


Amúgy én nem vagyok erőszakor, ha a batátom a helyemben megütötte volna az is bűncselekmény. Sokan nem gondolkodnak, én igen és nem tudni, hogy eltévesztette vagy lopni jött, de inkább utóbbi volt gyanús. A párom végig aludt, mert már este volt.

2020. aug. 14. 21:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bezártam volna az ajtót.


Problem solved.

2020. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak a kapuajtó is nyitvamaradt, meg a házajtó, mert nem volt még annyira késő. Emberek vagyunk, néha hibázik mindenki.
2020. aug. 14. 22:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tűnt el semmi mivel viszi be ? Nem tettenérés történt, hanem ok nélkül gyanúsítgatás ez ebben a formában.
2020. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Maximum kipakoltatták volna a rendőrök és ha nincs nála semmi és neked sem tűnt el semmid, akkor csak kitessékelték volna a rendőrök. Előfordulhat ilyen, nem nagy dolog ha benézte. Ha pedig tudjátok zárni az ajtókat akkor ez legyen a legkevesebb amit megtesztek.


A barátaidnak pedig egy indulatkezelő tréninget ajánlok, ha egy 50 éves idős férfit úgy megvernének, hogy kirepülne az apartmanból. Értem én hogy birtokvédelem, de szerintem ez már túlzás ebben az esetben az időssel szemben.

2020. aug. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen. Én is elítélem aki veréssel akar valamit rendezni. Én nem olyan vagyok, életemben nem ütöttem meg senkit. Szép szóval is el lehet intézni vagy, ha bűneset van, akkor a rendőrséget hívni. Egy verő ember lehet több büntit kapna mintha a tolvaj elemel egy csekély tárgyat. Ezt csak azért írtam, mert teljesen egyetértek veled hármas.
2020. aug. 15. 02:22
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Egyértelműen lopni akart. Még ha közvetlenül a recepció melletti apartmanban is vagytok, akkor is aki a recepcióst keresi az kopog és megvárja hogy ajtót nyitnak neki.

Olyan előfordulhat, hogy valaki - leginkább ittasan - tévedésből egy szinttel, ajtóval arrébb levő apartmanba nyit be, de ilyenkor nem csendes, számozott kulccsal tisztázza magát.

2020. aug. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!