Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségnek van igaza...

A rendőrségnek van igaza ilyen esetben vagy a tulajdonosoknak, portásoknak?

Figyelt kérdés

Ha teszem fel van egy ember, aki több helyen is járt és történtek nem jó dolgok, nem tudják ki volt, de visszamegy az ember és gyanús, ahogy ott és a környéken van és kérik, menjen el. Ahol a bejáratnál van kamera, ott ami vette az illetőt, kinyomtatnak róla egy képet és megvan a portásnak is, esetleg ki is teszik a faliújságra, hogy ha ezt az embert meglátják, bárki küldje el.


Egyben szólnak a rendőrségnek és esetleg adnak is a rendőröknek egy felvételt az emberről, és kérik a rendőrséget, hogy ezt az embert azonosítsák már és vonják felelőségre.


Tegyük fel a rendőrség ránéz a képre és azt mondják, hogy ők ezt az embert ismerik, viszont nem tudnak mit tenni, ahhoz bűncselekmény kell és az még nem elég, akkor sem ha ott járt, hanem plusz kétséget kizáróan bizonyítani kell, hogy az ember követte el akiről kép van a bejáratnál. Ekkor pl.a portás mérges, hogy ennyire nem akarnak egy bűnözőt végre lekapcsolni. A rendőr pedig tegyük fel mondja, hogy nem tudnak mit tenni, adddig míg rl nem követ valamit és bizonyítva van, hogy az ember követte el.


Csak azért írtam egy szitut részletesen, hogy értsétek, gondolom értitek.


A leírt helyzetben kinek lenne igaza?

A rendőrségnek, hogy hiába van kép és sok helyen gyanús, hogy bűnt csinált , de nem lehet mit tenni míg újat el nem követ és bizonyíték lesz, vagy a portás és intézménytulajdonosnak, hogy csináljanak valamit, akkor is a rendőrök ha csak gyanús?



2020. okt. 14. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Most már az akarod előadni a rablás vádas ügyedben, hogy a rendőrség kérte az edzőtermet, hogy hamisan lopást jelentsenek be, az edzőterem meg ezt megtette szívességből?

[link]


Azt, hogyan dumálod ki, hogy a nálad levő pénz, nem a kasszából eltűnt többszázezer forint volt, mikor annak eredetére ott a helyszínen nem adtál magyarázatot?

2020. okt. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2018.12.07-én volt az incidens.


Azért volt nálam annyi pénz, mert Sámsonba sokat jártam az idős nagymamámnak segíteni és engem jobban szeretett mint az alkoholista fiát.

Nagymamám 2018 november elején nagyon beteg lett bekerűlt a korházba és mondta, hogy ő érzi sajnos, hogy napokon belűl elmegy, eddig is sok éve gyenge szívbeteg volt, most ha a korházból élve kijut, az jó, de ha nem, akkor otthon eltéve van többszázezer forintja, azt elmondta hol van és, ha elmegy akkor az enyém és ne mondjam senkinek.


Sajnos meghalt mamám a korházba és amit mondott, hogy ha "elmegy" a spórólt pénze hol van és az enyém. Elment sajnos😥. És így az enyém lett.


Kérdezték is a biróságon, hogy honnan volt sok pénz nálam, feleltem nagymamámtó örököltem, vagyis azt mondtam, hogy amit fentebb írtam. Csak ő tudta, de mivel sajna nem él már, nem tudják tanúként meghallgatni, hogy így volt-e.


Nem ki van beszélve, hanem sajnos ez az igazság.

2020. okt. 14. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez még jó magyarázat is lenne. Akkor hatékony igazán ha a helyszínen is ezt a magyarázatot adtad a pénz eretére, meg a nyomozás során is, meg ugyanzt mondtad arra is következetesen, hogy miért volt nálad akkor sok pénz (pl. mert sok a környéketeken a betörés és gyakran senki sincs otthon, csak beiratkozást tervezted, ha tetszik a hely, első edzést nem).
2020. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
eredetére
2020. okt. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!