Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tudomásomra jutott egy bűncsel...

Tudomásomra jutott egy bűncselekmény, hogyan tudnám bejelenteni a rendőrségre, hogy ne derüljön ki a nevem?

Figyelt kérdés
Telefont, számítógépet, postát le tudják nyomozni.
2008. nov. 29. 13:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Van a telefontanú program: A Telefontanú program azoknak az állampolgároknak kínál új lehetõséget, akik információval rendelkeznek bûncselekményekrol, bûnelkövetõkrõl, de eddig nem kívántak a rendõrséghez fordulni, mert féltnek az elkövetõ vagy társai, hozzátartozó esetleges bosszújától, vagy nem akarják vállalni a büntetõeljárásban a tanú szerepét, amely sok esetben többszöri kihallgatással és egyéb kötelezettségekkel jár.

0680555111 - ezt a számot kell hívnod.

2008. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk nem tudom, hogy milyen eset történt? Néhány "dologból" jobb kimaradni, mert még a végén rád húzzák az egészet.

Sok filmben lehet hallani, hogy "névtelen bejelentés érkezett". Ez szerintem telefonfülkéből hajtható végre, hisz egy ilyet több száz ember használhat naponta. (vagy ha mobilról akarod, akkor beállítod, hogy ne mutassa ki a számodat, ha hívsz valakit) (bár, ezt a rendőrség lehet, hogy ki tudja szűrni)

Végül: én szerintem telefonfülkével próbálkoznák, ha meg komolyabb az ügy bemennék személyesen, vagy inkább kimaradnák belőle.

2008. nov. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
az előttem szólónak igaza van , csak amíg írtam az én kommentemet, addig megelőzött
2008. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

Telefontanú telefonfülkéből.

Ha elolvasod a telefonszolgáltatásra vonatkozó általános szerződési feltételeket, akkor láthatod benne, hogy a mentők, tűzoltók és rendőrség hívása esetén a szolgáltató a telefon beállításától függetlenül átadja a hívó számát. Tehát nem tudsz "rejtett számmal" tárcsázni.


Ezért jó megoldás a fülke.

2008. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha mobilról hívod őket, ha kjelzi a számod, ha nem, akkor is letudják nyomozni....

Marad a telefontanú, csak nehogy bemutatkozz! :D

2008. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszi! És azt tudják, hogy melyik városból, esetleg melyik kerületből telefonálok?
2008. nov. 29. 22:49
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Mobilról ne, hiszen a számod meglesz nekik hiszen a segélykérő számoknál már régóta megjelenik még a titkosított is.


Telefontanú telefonfülkéből, lehetőleg ne abból a kerületből és városból ahol laksz. 100% paranoia esetén még egy hangelváltoztatás is mehet ( vagy pl. zsebkendő a szád elé mikor beszélsz) A mobil azért se jó, mert lekövethető, hogy merre vagy. Esetleg még e-mail, de ne a sajátod. Egy tőled messze lévő netcaféba bemész ott regisztrálsz egy ingyenes címet (pl. Freemail) és arról és persze ezt a címet soha többé ne használd. A legtöbb ilyen ingyenes mail szolgáltató csak annyit tud kiadni a tulajdonosról, amit regisztrációkor megadott. Ha hamisak az adatok sosem találják meg. Sőt az a levél is végleg eltűnik, amit kitöröltél és a kukából is kidobtál. Netcafe azért kell ,h ne nyomozhassák le a gépedet. Egy kisebb cégnél nem kérnek semmilyen igazolványt kifizetsz előre mondjuk 1 órát és addig megoldod.

2008. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
20%

De tájékozott itt mindenki...:DDD

Ha ekkorába vagy, vállald is fel, hogy ki vagy!!!

Te tisztes állampolgár...

Miért ne tudhatnák ki vagy??? Ha valóban nincs kôzôd semmihez, úgyis bevédenek és soha senki nem fogja megtudni, hogy Te beszéltél...sôt még pénzt is adnak a vamzereknek!Szééép


Le lehet pontozni...

Udv.

MM

2008. nov. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

A telefonfülkét is letudják nyomozni persze...de miért félsz ennyire?? Annyira durva a dolog?

No meg ha már telefonfülkéből telefonálsz, akkor figyelj arra is, hogy a környéken ne legyen térfigyelő...és gyorsan húzz el onnan...Nah de nem igaz, hogy nem láttál még filmet, abban is mind így csinálják! :D

2008. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%

Lehet hogy egy névtelen bejelentőt nem vesznek komolyan. Egyébként ha tényleg durva a dolog akkor én a helyedben nem számítanék a rendőrségre (de mondjuk én nem tette volna fel ide a kérdést sem, mert ha tényleg extra komoyla dolog akkor innét is eljutnak így hozzád)

Am amiket edig írtak az jó mármint: netcafé és telefonfülke. Ezenkívül javaslom a kesztyű használatát, melyet utána elégetsz vagy elásol, netán folyóba, csatornába dobsz, vagy egy másik városba viszel. Oks talán túloztam xD De nem tudom miféle maffia les rád:D

2008. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!