Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Aki nem talpraesett és egy...

Aki nem talpraesett és egy elütött embert meglát, az nem alkalmas rendőrnek?

Figyelt kérdés

Mozdonyvezető barátom magyarázta, hogy szinte minden mozdonyvezető gázol, van olyan aki 3×, de van aki (nem régen ment nyugdíjba) 25x gázolt pályafutása során.


Azt mondja, hogy ha közlekedik 100-120 km/h val, akkor ha elékerűl egy kocsi vagy ember véletlen vagy szándékosan, akkor tökig bevágja a féket és ugye tudja, hogy úgysem éli túl az elütött, amikor megáll, neki le kell szállni és meg kell nézni, hogy mi történt, magyarán látja a szörnyű látványt. Ekkor mindenképpen mentőt és rendőrt kell hívni, mindegy, hogy nem élte túl.


A mozdonyvezetők emiatt nem lesznek rosszul, mert sajnos azt kell mondjam, hogy nekik ez megszokott. Nem viselheti meg, mert alkalmatlan akkor vezérnek. Kemény pszichikai és talpraesett embernek kell lenni.


Azt hallottam meg olvastam, hogy rendőtnek is az való, aki bírja az előbb említett látványt. Azonban azt mondta barátom, hogy a multkor amikor kijött két rendőr és látta, hogy mi lett a szerencsétlen emberrel, az egyik rendőr (renrőrnő) rosszul lett és őt is elvitték mentővel.


Egyébként én is láttam már ilyen látványt párszor.


Namost a rendőrnő, aki rosszul lett, nem alkalmas lenne akkor rendőrnek, más pálya való lenne neki? Aki emiatt lelkibeteg lesz és rosszul, az nem rendőrnek való?


Csak azért kérdezem, mert ma is olvastam egy interjúban, ahol nyilatkozik egy főtörzsörmester rendőr, hogy minden látványt bírni kell.



2020. nov. 14. 15:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Közbe elgondolkodtam, hogy egy elütéshez, ahol egyértelmű, hogy mi lett az emberrel minek rendőr,elegendő lenne mentő.
2020. nov. 14. 15:18
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Ha személyi sérülés történik, kötelező rendőrt hívni. A rendőrök nyilván jobban bírják a látványt, de ők is emberek. Lehet olyan napjuk, amikor jobban megviseli őket egy-egy sérülés vagy haláleset. Nem hiszem, hogy ettől alkalmatlanok lennének.
2020. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnem, hogy ez a legfontosabb feltetele a rendori munkanak. Vannak meg mas feltetelek (jogszabalyok ismerete, segitokeszseg, kommunikacios keszseg, batorsag stb.). Luxus lenne valoszinuleg kizarni egy amugy alkalmas rendort attol, hogy rosszul lesz egy szetcsocsalodott holttesttol.
2020. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Elég volt mára levike. Majd a mozdonyvezetők is megfognak utálni mint a buszsofőrök.
2020. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alkalmassági kérdőívben (3. melléklet az 57/2009. (X. 30.) IRM-ÖM-PTNM együttes rendeletben) van olyan kérdés, hogy “ Fél-e, illetve iszonyodik-e vértől, halottól, tűztől, víztől, egyébtől:”, erre mindenki aki rendőr akar lenni azt válaszolja, hogy “nem”. Ha nem ezt válaszolja, akkor nem lesz rendőr pszichológia alkalmatlanság miatt.


Nem is az a baj, ha valakit a helyszínen kicsit megvisel egy közlekedési balesetben vagy bűncselekményben csúnya holttest, hanem az, ha még órák, napok múlva is ezen tépelődik. De olyan is van, aki meg egy kis megviseltséget csak azért mutat, hogy emberibb legyen a viselkedése.

2020. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!