Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ebben az esetben mi a protokoll?

Ebben az esetben mi a protokoll?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy holnap este hét órára édesanyámnak időpontja van egy tőlünk 30km-re fekvő településen egy magánorvosnál.

Azonban este 8-tól kijárási tilalom van és nekem kellene elvinnem őt kocsival mivel neki nincs jogsija.

Na most itt van ám a gubanc mivel az egy dolog, hogy indokolt esetben el lehet hagyni a házat 8 után (ez pedig indokolt eset) viszont ez csak édesanyám személyében indokolt, az én esetemben nem.

Nem mondom 100%-ra,hogy nem érünk haza 8-ra, vizsgálati időtartamtól függ de én nem szeretnék a sötétben 120-al repeszteni, csak azért, hogy hazaérjek.


Szóval mi a protokoll ilyen esetben? Vagy ilyenkor az én házon kívüli tartózkodásom is indokolt esetnek számít?



2021. márc. 28. 17:46
 1/3 krwkco ***** válasza:
97%

484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet

"3. §11 (1) Este 8 óra és reggel 5 óra között – e rendeletben meghatározott kivétellel – mindenki köteles a lakóhelyén, a tartózkodási helyén vagy a szálláshelyén tartózkodni.

(2) Az (1) bekezdéstől eltérően

a) egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal,

...

este 8 óra és reggel 5 óra között megengedett a lakóhely, a tartózkodási hely vagy a szálláshely elhagyása, illetve a közterületen történő tartózkodás."


A rendelet azt mondja, hogy "egészségkárosodással...fenyegető helyzet esetén". Vagyis nem az van benne, hogy csak a beteg lehet az utcán, hanem csak az esetnek kell fennállni. Ha édesanyádat egészségkárosodás fenyegetné, ha nem menne orvoshoz és nem tudna orvoshoz menni, ha nem vinnéd el, akkor a szöveg szerint indokolt az utcán lenni. Más dolog, hogy a jogalkotó valószínűleg nem erre gondolt, hanem arra, hogy pl. mérgesgáz szabadul el egy házban vagy hasonló. De a rendőr szerintem el fogja fogadni az "orvosnál voltunk" magyarázatot. Ha továbbra is köti az ebet a karóhoz, jó ha van valami papírod az orvostól és kinyomtatod a rendeletnek ezt a részét.

2021. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, amit 1-es írt, de nincs már az a nagy szigorúság. Mi rokonlátogatásból tegnap 20:45-re értünk haza, nem foglalkozott velünk senki (elfelejtkeztünk az óraátállításról, a telefonom nem frissítette le magát)
2021. márc. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 29. 10:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!