Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennyi elég egy előállítására?

Ennyi elég egy előállítására?

Figyelt kérdés
Ha valakit igazoltatnak és megkérik, hogy pakoljon ki ruhából, táskából mindent és, ha találnak nála két pénztárcát, egyik az övé, azzal nincs is gond, azonban a másik pénztárcában más nevére kiáltott iratokat találnak, melyről kikérdezik az intézkedés alá vontat és nem tud magyarázatot adni, hogy kié, nem családtag. Majd a rendőrök értesítik telefonon a talajt, aki azt nyilatkozza, hogy eltűnt a tárcája, addig ugye intézkedés alá vontat nem engedik el. Ekkor, ha a tulaj elmondja, hogy eltűnt a pénztárcája, ez elég, hogy előállítsák az embert vagy elengedik, mert további bizonyítékokra van szükség és, ha azt beszerzik, és megállapítható, hogy az intézkedés alá vont személy volt, akkor szépen már küldik is a gyanúsítotti idézést, vagy már a helyszínről sem engedik el, beviszik akkor helyben mikor megtalálás nála az idegen pénztárcát?

2021. ápr. 11. 16:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Ez már arra is elég, hogy letartóztassák. :)
2021. ápr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Levike,már megint lopsz?
2021. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ha nem nagy összegről van szó, csekély súlyú az ügy, visszakerűl a gazdához, pénz meg pl.20 ezer van benne, nem szabálysértés, mert az a 20 ezer, közokirat, magánokirat egyidejű elvételével történt, akkor már felminősíti bűncselekménnyé.


De, ha a pénztárca, pénzzel vissza is kerül a tulajhoz aznap és piti összegű lopás, a tettesnél szökés elrejtőzés nem áll fent, nem bűnszervezetben csinálta, nem erőszakos cselekmény, akkor nem szokták letartóztatni.

2021. ápr. 11. 16:39
 4/20 Fsms ***** válasza:
100%
Levike, a bűnismétlés miatt igen.
2021. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Piti dolgokért nem tartóztatgatnak le.
2021. ápr. 11. 16:44
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azokért nem, de ezért igen.
2021. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Levike mész a böribe!
2021. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Fsms ***** válasza:
100%
Levike, mégegyszer hiába piti, ha folyamatosan csinálod az bűn ismétlésnek számít, ez jogilag alap az előzetesre.
2021. ápr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Korábban többször voltam büntetve mindig lopás miatt.


Most három eljárás van ellenem.


1. A békéscsabai rablás vádolják.


2. A debreceni sátor lopási ügy (dolog elleni)


3. A poffice oktatási központból és további négy helyről üzletszerűség.


Elmeorvos is 2021. 01.14-én, eírta hogy fennáll a bűnismétlés veszélye, a rendőrség is tudja, Békéscsaba írásokban is benne van.


Akkor én már rég letartóztatásban lennék de nem vagyok.

Akkor miért is nem?


Márc.5-én bilincsbe vitték be, akkor indult a harmadik ügy. El lettem engedve, azóta eltelt 37 nap.


Na akkor csak nem tartóztatnak le, ha csak önmagában bűnismétlés áll fent.

Nevetséges összegeket vittem csak el, volt, hogy óvszer, volt, hogy tízezer, volt amikor harmincezer, de nem százezreket, milliókat.


Akkor miért is vagyok szabadlábon?

2021. ápr. 11. 20:59
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem "óvszert" akartam írni, hanem *"ötezer" csak a szószerkesztő azt lökte be.
2021. ápr. 11. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!