Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mikor várható, hogy kiengedik...

Mikor várható, hogy kiengedik előzetesből?

Figyelt kérdés
Jó napot mindenkinek! Nővérem tavaly április közepe óta előzetesben van bűnszervezetben elkövetett kábítószer kereskedelem miatt. Leteperték a rendőrök a férjével együtt és vitték, még mindig nyomoznak. Velem tartja a kapcsolatot, nem tud semmit. Mindig 2-3 hónappal hoszabbítgatják az előzetest. Az ügyvéd 10 millióban van, de semmit nem tud tenni annak érdekében, hogy kiengedjék. Fontos pedig, hogy beismert mindent, együttműködik a rendőrséggel, de ezt sem veszik figyelembe. Azt sem veszik figyelembe, hogy a 8 éves fia nálam van, én nevelem. Nem tud semmit, az ügyvéd sem tud semmit csinálni. Várható valamikor a közeljövőben, hogy kiengedik esetleg, vagy erről tegyünk le, bent lesz kb. 10 évig míg le nem tölti a büntetést? Mire lehet számítani?

2022. febr. 1. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

" bűnszervezetben elkövetett kábítószer kereskedelem miatt."


Amikor letöltötte,remélem, a leghosszabb büntetést.

Jól tették, hogy leteperték. Ez a protokoll. Ez van.

Ezért a nővéred jól meg is dolgozott, s leszakította munkájának

megérdemelt gyümölcsét.

Nem veszik figyelembe, hogy te neveled a fiát. Ez így van rendjén.

Örülj neki, hogy nem etette meg a fiát kábítószerrel.

2022. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%

Sajnálom a nővéred.Mi itt az ukrán román határszélin dolgozgatunk, egy kis ez az hozzuk visszük.Itt mindig kell segédmunkaerő, ha érdekel,majd dumcsi.

Lakatos Vendel

53F

2022. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Proligondok 🤣
2022. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 árokpart ***** válasza:
80%
1-es Mindenben igazad van azzal egészítenélek ki, hogy csak abban az esetben ez a protokoll ha feltételezhet, hogy az elkövetőnél éles maroklőfegyver található.
2022. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 árokpart ***** válasza:
80%
feltételezhető
2022. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 árokpart ***** válasza:
97%
Egyébként attól is függ, hogy várhatóan meddig húzódhat el az ügy. Feltételezem még így látatlanban is, hogy az ügynek hatalmas nyomozati anyagai, iratai lehetnek mivel, hogy szervezetről van szó szinte egészen biztosan az ügy legalább egy 10 évig el fog húzódni, mire jogerős bírósági ítélet születik. Le van írva a törvényben, hogy valakitmeddig lehet előzetes letartóztatásban tartani pontosan nem tudom ez mennyi idő a jogtárban utána kell nézni.
2022. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
hat meg jo hogy nem tudtok semmit, a rendorseg nem adhatja ki a nyomozas fejlemenyeit amig az tart
2022. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
A kedves nővérednek kellett volna tekintettel lennie a 8éves fiára nem a rendőröknek.
2022. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Az ügyvéd feleadata az lett volna, hogy kössön egyezséget az ügyészséggel bűnösség beismeréséről, utána tegyen vallomást nővéred.


Lásd Be. XV. Fejezet, Egyezség bűnösség beismemeréséről

[link]


Nem fogják kiengedni, mert ez egy életfogytiglanig tart szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény, ráadásul kötelezően fegyház fokozatban.

Ha nagyon-nagyon sok az enyhítő körülmény akkor is kb. 10 évet kap. (5-20 év középértéke 12,5 év ennyit adnak ha ugyanannyi az enyhitő, mint súlyosító körülmény)

[link]


Jobban is jár vele, ha 2-3 évig még előzetesben lesz (addig tudja húzni jogerős ítéleted), mert ott sokkal enyhébbek a rezsimintézkedések.


Btk.

Kábítószer-kereskedelem

176. § (1) Aki kábítószert kínál, átad, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik, bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


...

(2) A büntetés öt évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha a bűncselekményt

...

b) bűnszövetségben,

...

követik el.



A határozott ideig tartó szabadságvesztés

36. § A határozott ideig tartó szabadságvesztés legrövidebb tartama három hónap, leghosszabb tartama húsz év; bűnszervezetben, különös vagy többszörös visszaesőként történő elkövetés, illetve halmazati vagy összbüntetés esetén huszonöt év.

...

(3) A szabadságvesztés büntetés végrehajtási fokozata fegyház, ha

...

ab) életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető katonai bűncselekmény,

....

ad) * emberölés, kábítószer-kereskedelem, kábítószer birtoklása, emberrablás, emberkereskedelem és kényszermunka, szexuális erőszak, közveszély okozása, nemzetközi gazdasági tilalom megszegése vagy rablás súlyosabban minősülő esetei [160. § (2) bekezdés, 176. § (2)-(3) bekezdés, 177. § (1)-(2) bekezdés, 178. § (2) bekezdés, 179. § (2) bekezdés, 190. § (2)-(4) bekezdés, 192. § (1)-(6) bekezdés, 197. § (2)-(4) bekezdés, 322. § (2)-(3) bekezdés, 327. § (3) bekezdés, 365. § (3)-(4) bekezdés]

miatt szabták ki, vagy

..

[link]

2022. febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Hogy egy "sajnos" hasonlót megtapasztaló hozzászóló válaszát is halld:


Első fokú ítéletig mindig meg is fogják hosdzabbítani, elsőfokú ítéletig ottmarad!


Hasonló cipőben jártam mint a nővéred.


Üzletszerűen elkövetett lopás vétség miatt, ami 13 vétsèg, 2 bűntett tavaly májusba letartóztattak az első fokú ítéletig, de max. annyira amennyire a törvényi maximum engedi előszőr 1 hónapra, majd 3 hónappal.meghoszabbították, utána mindig csak 2 hónappal. 2021. Október 18-án nyomozást lezárták, vádirat november 11-én kelt, bíróságra november 15-én érkezett. Ún. előkészítő űlés 2022. jan 13-án volt, ahol a vádirattal egyezően beismertem és lemontam a tárgyaláshoz való jogról, a bíró már bólinott, láttam is, hogy ítéletre készűl, amit végzéssel elfogadott és mondta, hogy határozatozatal következik, egy 25 percre bontották a vonalat (távmeghallgatás), majd visszajöttek és 1 év 6 höra ítéltek, amiből 8 és fél hó leróttnak minősűl. Fellebbeztem, hogy ne legyen jogerős, ekkor a végén a letartóztatás ügyében dóntöttek. Előszőr az ügyészhez fordult a bíró, hogy van e indítványa és meglepődtem mimor az ÜGYÉSZ maga mondta, hogy a kényszerintézkedés hogy a csekèlyebb súlyú büntetés miatt tovább nem indokolt, a vádlott védekezhet a továbbiakban szabadlábon. Én és az ügyvéd is ugyanezt kérte, mire a bíró megszüntette a latartóztatásom és szabadlábra helyezett.


Jó az enyèm piszlicsáré ügy a nővéredéhez képest, mert az elején mindent beismertem, egyszerű volt az ügy. Volt akitől 5 ezret loptam, volt, skitől 20 ezret, volt akitől 30-at, egy sértett volt, skitől 300-at a kár 480 ezer forint volt összesen amely megtérült.


Első fokú ítéletig tehát ott marad a nővéred. Írtad, hogy beismert és együttműködött. Nem tudom meddig húzódik a nyomozás, lehet 2 hónapig, de lehet egy évig még. A nyomozás lezàrása után 30 napon belűl vádemelés,(ne kérje a 30 napos időközt), majd vádirat bíróságra érkezésétől számítva 3 hónapon belül előkészítő űlés lesz. Ha beismert a rendőröknek, akkor a vádirattal egyezően ismerje be a bírónak is, majd mondjon le a tárgyaláshoz való jogáról. Ekkor a bíró 99%, hogy vègzéssel elfogadja a nővéred nyilatkozatát és ítéletet hoz. Az ítéletet nehogy tudomásul vegye, mert ha azt tudomásul veszi a nővéred és az ügyész, vèdő is, akkor az jogerős és azonnal megkezdi a büntetése letöltését és majd sok év múlva mehet haza. Csak ennyit mondjon: "Fellebbezek enyhítésért." Ekkor nem jogerős és ekkor biztos, hogy szabadúl a nővéred előzetesből és hazamehet míg másodfok meglesz ami első fok után kb.6-8 hónap, azután meg kb 2 hónap mire küldik a behívót, majdnem egy évig is kint lehet nővéred.


Lehet nem szabadlábon, hanem bűnügyi felügyelet alatt, mondjuk nem hagyhatja el az adott várost vagy roszabb esetben a lakást, de utóbbi is sokkal jobb mint a letartóztatàs, de lehet azt mondja a bíró, hogy szabadlábra mehetsz.


Én ismétlem az én ügyem egy piszlicsáré ügy a nővéredéhez képest, ahol.1 év 6 hós büntetésnél amiből 8 és felet leűltem nem vacakoltak bűnügye.i felügyelettel, hanem.szabadláb és kész. De a nővéred ügye sokkal úlyosabb. Lehet nem szabadláb lesz, hanem bünügyi felügyelet, de lehet szabadláb.


Aztán a "méreggel" való üzletelést a jövőben ne csinálja!

2022. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!