Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi csomagátvizsgálás...

Rendőrségi csomagátvizsgálás milyen alapon, miért történhetett nálam?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az igazoltatás az még nem is meglepő, azonban azt hallottam, hogy csomagátvizsgálás csak indokolt esetben, ha fontos okból, pl. történt valami bűncselekmény és keresnek valakit, hátha nála van még pl. a "lopott cucc".


Tegnap késő este leszálltam a villamosról, vagyis már ma 0 óra 10 perckor. Mentem gyalogosan haza, átmentem egy gyalogátkelőhelyen, szétnéztem és pont egy rendőrautó jött az úton, de neki piros volt, nekem a gyalogátkelőnél zöld. Totál be is néztem a rendőrautóba és tisztán látták biztos az arcom, mert a kocsi lámpája ràmsütött. Amikor nekik zöld lett, én már a járdán mentem, és elindult és villogva az úttesten keresztbe átjött, feljött a járda mdllé és még meg sem állt teljesen, lehúzta az ablakot a rendőr és mondta, hogy "Jó estét kívánok!" Megálltam ekkor kiszállt mind2 rendőr és személyit kértek, de megkérdeztem, hogy miért, de odaadtam. Majd ezután mondták, hogy táskaátvizsgálás lesz és a táskámból ki kéne az autó motorháztetejére mindent pakolni. Ekkor én kérdéseket intéztem, hogy miért kell kipakolni, milyen célból, ha nem pakolok ki, akkor mi lesz. Utóbbira mondta, hogy akkor kenyszerítő eszközt kell hasznàlniuk. Ezután kipakoltam, mindrnt átnéztek, visszapakolhattam, még a másik rendőr arrébbment és beszélt telón, nyilván a szolgálatirányító tiszttel.


Kérdésem az lenne, hogy az igazoltatás az természetes egy állampolgárnál, de a táskakipakolásra kérés miért volt?


Mert a végén ugye nem is találtak nálam "olyan dolgot", visszapakoltam kész.


A fentebb írtakban kifejtett -miszerint csomagátvizsgálás indokolt esetben lehet-, itt mi volt az indok?


Mert csak random megláttak és igazoltattak, véletlen futottunk össze, nem kerestek, mert ugye, ha keresnek, akkor előállítottak volna, de utóbbi nem történt, mert nem jerestek.



2022. jún. 5. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
96%
Már messziről felismernek, Levike.
2022. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
96%
Levike,neked még testüreg vizsgálat is lesz!
2022. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!