Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan jelentsem fel az...

Hogyan jelentsem fel az éjszaka driftelőket?

Figyelt kérdés

Körforgalomban visszatérő vendégek az éjszaka (éjfél után) driftelgetők, kerékcsikorgatók, motorbrummogtatók. Annyira hangosak, hogy csukott ablakon is áthallatszanak. Több lakót is zavarnak az éjszakai pihenésben. Szeretném őket felvenni videóra és feljelentést tenni a Rendőrségen. Nagyjából 3-4 renitensről van szó, ugyanazok az autók és rendszámok.


Az lenne a kérdésem, hogy mire kell figyelni, ha ...

- csendháborításért teszek feljelentést?

- közúti veszélyeztetésért teszek feljelentést?


Gondolok itt ilyenekre, hogy mitől lesz bizonyító erejű egy általam felvett videó.



2022. jún. 22. 12:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

06-80-555-111


Elmondod mi van, mikor szokott történni és milyen részleteket tudsz.

Névtelen.

2022. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#1 Ezen már túl vagyunk. Egyszer kijöttek, pont elkapták az egyiket. Azóta már ki se jönnek.
2022. jún. 22. 12:21
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hívd a rendőrséget éjjel, amikor ott vannak, akkor kijön egy járőr, és elkapja őket.
2022. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan dolog, amit egyszer bejelentesz és onnantól örökre megszűnik a gond, ezek nem IQ-harcosok. Kapják a büntetést, anyu befizeti nekik és tolják tovább. Ezen csak a rendszeres tettenérés segíthet, amikor halmazati büntetésként már ugrik a jogsi is. Vagy még az sem, sok ilyennek van a víriben a vezetés jogsi nélkül is.
2022. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%
Felesleges macera, mikor 5 darab rajzszög megoldja.
2022. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
5: a rajzszög a rendes autóst is elkapja, nem?
2022. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom hallottál-e róla, országos rendőrhiány van.

A sima küldésekre is épphogy ki tudnak menni, vagy sokszor még oda is csak késve.

Majd biztos ott fognak egész éjjel állni a körforgalom mögötti bokorban, hogy Orsós Schuhmacher mikor teker éppen arra.


Viszont ha látsz egy járőrt az utcán, nyugodtan leintheted. Meg fog állni, megkérdezi mi baj, te pedig megmondhatod neki, hogy éjfél és éjjel 1 óra között driftelnek a gyerekek.

a rendőr vagy szól az éjszakásnak és továbbítja az üzeneted, vagy elfelejti ,mert van munkája bőven. Vagy az éjszakás felejti el. Vagy nem lesz rá ideje.


Amúgy csak sima helyszínbírságot adnak a driftelőknek általában.

KRESZ 3. § (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.


Vagy ugyanerre feljelenti. Ha elcsípi persze.

2022. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7 Hallottam róla. Ezért is gondolkodom azon, hogy én megyek be a bokor mögé és dokumentálom a szabálysértéseket, és teszem meg a feljelentést.
2022. jún. 22. 16:08
 9/22 anonim ***** válasza:
Tégy úgy. Csak vigyázz, el ne üssenek. És ne szaladgálj az úttesten
2022. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom kivitelezhető-e, de ha sokakat zavar és rendszeres én a önkormányzatnál próbálkoznék.


Mint ahogy fentebb írták, a rendőrség ha tetten is éri őket, bírság aztán köszönik szépen folytatják. Gyűjtenek petíciót az ott lakóktól, felvenném videóra és jelezném az önkormányzatnak.


Simán lehet olyan lapos fekvőrendőröket telepíteni, ami egy normálisan haladó járműnek fel sem tűnik, de az oldalasan csúszást megakadályozhatja. Nagyon más megoldást én nem látok.

2022. jún. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!