Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr megtilthatja, hogy...

Rendőr megtilthatja, hogy idegen nyelven beszéljek?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok, a barátnőm pedig román, egy szót sem ért magyarul. Jelenleg épp Magyarországon vagyunk, és tegnap közúti ellenőrzés során a következő történt:

Rendőr odajön hozzánk és elkéri az iratokat, erre román nyelven megkértem a barátnőm, hogy vegye ki a forgalmit a kesztyütartóból.

Rendőr: - Kérem magyarul beszéljen!

Én: - A barátnőmhöz beszéltem, csak megkértem, hogy adja ide a papírokat.

Rendőr: -Akkor is magyarul beszéljen!

Én: - Sajnos ő nem tud magyarul.

Rendőr: Akkor se beszéljenek románul!


Nem akartam problémázni, úgyhogy inkább nem reagáltam semmit, csak átadtam az iratokat, aztán öt perc múlva továbbmentünk. Korrekt eljárás az ilyen? Mire számít a rendőr, ha egy román rendszámú autót állít meg? Mi van akkor, ha egyikünk sem beszél magyarul?



2023. jan. 31. 17:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Nem tilthatják meg, de azért mondta mert nem ért románul és nem akarja hogy olyanokat beszélj a háta mögött amit nem ért, ez egy rendőrnek elég fontos ha belegondolunk és elég veszélyes is lehet hogyha idegen nyelven kijátszák.
2023. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Ha előre tudom, hogy ilyen gyökér lesz, akkor eljázszottam volna, hogy én sem beszélek magyarul. Úgy is ráértünk volna amíg tolmácsot szerez. De akkor mi az anyjának állít meg külföldi autót?
2023. jan. 31. 17:17
 3/32 anonim ***** válasza:
61%
Ha magyarul odasúgnal valamit ugyanúgy rádszólt volna. Ha add ide a papírokat helyett add ide a fegyvert mondasz neki, meg ki tudja milyen utasításokat? Gondolkozzál már... Te beszélsz magyarul, ha nem beszéltél volna akkor gondolom angolra vált, vagy kézzel lábbal mutogat.
2023. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Egy közúti csicska milyen gyakran láthat fegyvert a sajátján kívül? Ritkán járok magyaroszágon, nem tudtam, hogy itt mindenki stukival szaladgál mint az usában vagy kolumbiában.
2023. jan. 31. 17:28
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

4


A kés is fegyver..

2023. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem idegengyűlöletből fakadt, hanem taktikai szempontból lehet fontos.


Pl mivel a tesóm és én is beszélünk latinul és elég zűrös fiatal korunk volt, és a tesó el volt mélázva épp mikor belémálltak, akkor latinul mondtam neki, hogy ébresztő, készítsd a boxert.

És már ott is volt csapta le az embert oldalról.


Tehát ott és akkor te közelhettél volna támadasi vagy bűnjel elrejtési szándékot, amire a nyelvet nem ismerő másik nem tud felkészülni a taktikai hátránya miatt.

2023. jan. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%

" Mire számít a rendőr, ha egy román rendszámú autót állít meg? Mi van akkor, ha egyikünk sem beszél magyarul?"


Akkor nyilván angolul próbálkozna.

2023. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%
Tipikus román troll a kitalál történeteivel magyarozik.Uncsi, lapozzunk.
2023. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
#8 Minden bizonnyal vagyok annyira magyar, mint te. Hacsak nem cigány vagy, mert akkor méginkább.
2023. jan. 31. 18:50
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Még nem jártam így, de ilyenkor nem megoldás azt mondani, hogy "dokument"? Ezt a barátnőd, és a rendőr is érti.
2023. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!