Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez milyen lopás lenne?

Ez milyen lopás lenne?

Figyelt kérdés

Egy nem mindennapi lopásról szól kérdésem. Tegyük felvalakit beidéz a rendőrség kihallgatásra és a nyomozó, elkezdi a kihallgatást, majd a végén azt mondja, hogy megy és kinyomtatja. Ekkor kimegy az irodából és elmegy a folyosó végére, mert ott van a nyomtató. A nyomozó asztala mellett van egy polc és azon szoktak lenni kb. 20-25 mappa egymásra pakolva. Ekkor az ember gyorsan kihúz egy mappát és elteszi a táskájába. Amikor visszajön a nyomozó, nem azzal fog foglalkozni, hogy meszámolja, hogy oldalt a polcon nem 25, csak 24 mappa van. Nem arra figyel, szabad szemmel észre se vehető a hiány annyi mappából, hanem az az első, hogy leteszi és aláiratja az emberrel a jegyzőkönyvet, ha kér akkor fénymásol még neki 1-et és viszlát, lekíséri a kijárathoz az embert, mert azt úgy szokták. Majd amikor venné elő azt a bizonyos ügyet, nem találja, nincs meg. Szerintem le sem esik neki, h ellopták és a napi 5 tanúból vagy gyanúsítottból ki volt az, de lahet csak 5 nap múlva venné elő azt az ügyet és nem lehet már kideríteni, hogy ki volt. Esetleg, ha mégis kiderítenék és meglenne, hogy ki vette el, akkor az milyen lopás lenne? Lopás lenne, de milyen? Mivel értéke nem ismert, mert nyomozati iratok vannak benne, nem lehet pénzben megállapítani. De mégis milyen lopás lenne?

Szabálysértés kategória, vagy kisebb, esetleg nagyobb értékű lopás?



2023. febr. 26. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Levigyula, tavaly még csak egy papírt akartál a ** mappából sutyiban kihúzni, most meg már egy komplett mappát dugnál a pulcsid alá? Kis telhetetlen.


Kicsit sem lenne feltűnő, hogy "kockahasad" lett hirtelen:D

2023. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

BTK 265. § (1) Aki minősített adatot

a) jogosulatlanul megszerez vagy felhasznál, minősített adattal visszaélést követ el.


(2) A büntetés

a) vétség miatt elzárás, ha korlátozott terjesztésű,

b) egy évig terjedő szabadságvesztés, ha bizalmas,

c) bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha titkos,

d) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha szigorúan titkos

minősítésű adatra követik el a bűncselekményt.

2023. febr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Manapság nem vesznek el az ügyek aktái, mert mindet digitálisan is tárolják!
2023. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elektronikusan és papíron is megvan minden
2023. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen a papír alap, de te viszont kapsz egy 1-3ast a nyakadba és még én is elverlek.
2023. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló. Írtam, hogy táskába tenné, nem ruházatba.

"Az Ügyész" kommentelővel egyetértek és tudom is, hogy elektronikusan is megvan, úgyhogy az ügy megmarad, csak a papíralapú mappát vinnék el.


Viszont abból is ügyet csinálnának, mert ahogy #2 írja, megszerezné a bizalmas iratokat és azzal a #2 által írt cselekményt követné el.

2023. febr. 26. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés, ha tudsz mindent?
2023. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már nincs kérdés, mert a fenti kérdésre megkaptam a választ, a 2-től és arra reagáltam, hogy igen valóban így van.
2023. febr. 26. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ennyit is ér az otthon kinyomtatott Btk-d. :(
2023. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!