Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Amikor a rendőrök kiállnak...

Amikor a rendőrök kiállnak ellenőrizni, akkor azt balesetmegelőzés szempontjából teszik, vagy pénzbehajtás miatt?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 16:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

“ Akkor miért nem büntetik aki a követési távolságot nem tartja be?”


Büntetik. Ha bizonyítottan baleset történik és a hátulsó haladó nem tartotta be a követési távolságot, akkor azt elég szigorúan meg is büntetik. Honnan veszed, hogy nem büntetik?


Egyébként a követési távolság büntetése, nem büntetése hogyan függ össze az általam leírtakkal?

2023. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11.


Az hogy nekiment és a követési távolságot vedzik elő nem szolgálja a megelőzést!


Linkeld be,hogy hány embert bűntettek csak azért meg!

2023. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
@12 Kb. annyit, amennyi belement hátulról valakibe. Ez egy olyan szabály, hogy ha te 5 centire ráragadsz valakinek a fenekére, de meg tudsz állni ha ő fékez, akkor te be tudtad tartani a helyes követési távolságot. Ha viszont 200 méterre követsz valakit, és belecsúszol mert ő fékez, akkor meg nem tudtad betartani. Rém egyszerű. Ezeket hívják gumiszabályoknak. Ez a tesója az "útviszonyoknak nem megfelelően vezetett" szabálynak. Mindaddig az útviszonyoknak megfelelően vezetsz, amíg az úton tudod tartani az autót. Honnan lehet tudni, hogy nem az útviszonyoknak megfelelően vezettél? Hát onnan, hogy az árokban kötöttél ki. Nem bonyolult :)
2023. ápr. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#12 nálad hatalmas baj van a fejbe.


1. Újra leírom. Ötletem nincs miért jössz nekem a követési távolsággal, hiszen én az állami bevétel százalékáról beszéltem a büntetésekkel, szoba se hoztam többet, kevesebbet, jobban kéne büntetni. Tippem nincs miért okoskodsz NEKEM a követési távolság büntetéséről.


2” Az hogy nekiment és a követési távolságot vedzik elő nem szolgálja a megelőzést!”


A követési távolság egy relatív távolság. Nem lehet előre büntetni.

Egy vadi új fékasszisztenssel ellátott, profi gyakorlott sofőrnek a követési távolsága jóval kisebb lesz mint a 80 éves Pista bácsinak akinek 10 éve nem volt szervizbe a Lada.


Ha a jól képzett 5 méterre tart követési távolságot, hirtelen fékezés esetén meg tud állni akkor betartotta. Ha Józsi bácsi 20 métert tart de egy hulladék az autó, semmi reflexe és belecsattan akkor ő hiába a többszörösét tartotta be o nem megfelelő követési távolságot tartott. Ezért ez egy relativ szabálysértés csak az elkövetés után megállapítható.


A relativ gyorshajtás pontosan ugyan ez. Addig ameg nem történik baleset nem megállapítható, hiszen ha nem történt baleset akkor megfelelően választotta meg.


3.” Linkeld be,hogy hány embert bűntettek csak azért meg!”


Nem tudom kinek gondolod magad de jelenleg egy fogalmatlan buta embernek látszol. Ne utasítgass én mit csináljak, inkább gondolkodni próbálj.

2023. ápr. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Én mindig megállok a STOP táblánál még üres úton is, csak azért, hogy idegesítsem az utánam jövőt."



Üres úton akkor ki is megy utánad? :)

2023. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy a védett út üres, így értettem. Nem gondoltam, hogy majd magyarázni kell.
2023. ápr. 11. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!