Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy gyanúsított olyat...

Ha egy gyanúsított olyat váll, hogy rendőrtől is lopott, akkor azt, hogy kezelik a nyomozók?

Figyelt kérdés

Olvastam itt ma is a médiát, bulvár lapokat, országszerte rengeteg vagyon elleni bűncselekmény történik, sok a lopás. Ma inkább kerékpártolvajok tettenéréséről olvastam, de van aki kimondottan csak készpénzt lopkod. Persze míg el nem kapják...


Tegyük fel valamikor elkapnak egy ilyen tolvajt és beviszik kihallgatásra. A nyomozó kéri, hogy mondja el őszíntén az összes balhéját, mert ha nem őrízetbevétel lesz, az meg elkezdi sorolni honnan lopott. Ekkor elmond egy olyan cselekményt, hogy másik városban ugyan, de ellopott egy fekete rendőrigazolványt is, abban mindenféle irattal, személyi, lakcímkártya, jogosítvány, rendőrautó vezetői engedély, ami kis kék papír kártya, egyéb iratok meg benne volt egy tízezres is. A tízezrest megtartotta, a rendőr igazolványt meg az összes irattal beledobta egy folyóba.


Ha egy ilyen dolgot elmond a rendőrségen, hogy reagálnának rá a rendőrök? Nem dícsérnék meg tudom, de arra értem, hogy emiatt, hogy úgymond "kollégától" is lopott és amit tett az iratokkal, biztos, hogy kapna egy két ütést, vagy csak egy erélyes letolással megúszná, és majd a bíró meghonorálja egy jó kis ítélettel?



2023. jún. 20. 19:46
 1/8 A kérdező kommentje:
*vall
2023. jún. 20. 19:48
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

A rendőrök tapasztalatom szerint ugyan úgy viselkednek veled, mint te velük. Persze nekik van gyakorlatuk a határozott fellépésben, tehát néha erőszakosabbnak tűnhetnek a kelleténél.

Lényeg a lényeg. Ha úgy mondod el nekik, hogy közben dulakodsz velük és szidalmazod őket, akkor kapsz pár megérdemelt fülest. Ha nyugodtan elmondod nekik ezt a történetet, tudomásul veszik és megteszik a törvényes lépéseket. (Általában semmit)

2023. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

"Nem dícsérnék meg tudom, de arra értem, hogy emiatt, hogy úgymond "kollégától" is lopott és amit tett az iratokkal, biztos, hogy kapna egy két ütést, vagy csak egy erélyes letolással megúszná, és majd a bíró meghonorálja egy jó kis ítélettel?"


Honnan szeded ezeket a hülyeségeket?

Nem D kategóriás akciófilmekből kell tanulni a kihallgatási technikát.


A rendőr kihallgatás során SEMMILYEN fizikai erőszakot nem alkalmazhat (kényszervallatás).

Nem "tolnák le", tájékoztatnák a tettének következményeiről, amit egyébként is megtennének.


"A tízezrest megtartotta, a rendőr igazolványt meg az összes irattal beledobta egy folyóba."


Az okirattal visszaélés bűncselekménye - amit csinálsz ilyenkor - attól nem fog súlyosabban minősülni, hogy rendőr igazolványra "követted el".

2023. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3. Mert valaki már írt olyat, hogy ha a rendőrök akiknél az illető ügye van,,már rendőrigazolványt is lopott, belevernék a fejét az asztalba a rendőrök. Ilyeneket írtak.
2023. jún. 21. 14:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint, ha megtudnák a rendőrök.
2023. jún. 21. 14:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Aki ezt írta, az egy idióta!

Ne foglakozz vele.


Neki már csak azért is bevernék fejét az asztalba a rendőrök, mert lélegzik.

És hogy érezze a törődést!

2023. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a rendőrtől is lopsz, minősített eset, hatósággal szemben követted el.
2023. jún. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Volt már olyan, hogy besurrat valaki egy sportklub öltözőjébe, ahol őrízetlenül hagyták a cuccokat, és kirámolták az ott sportedzésre járó személyek ruhájából, táskákból a pénzt. Összeszedte a pénzt a tettes és elment. Az egyik károsult, akinek a pénzét elvitte, pont rendőr volt.
2023. jún. 23. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!