Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Családjával sétáló rendőr...

Családjával sétáló rendőr nyomozó is megteheti ezt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nincs szolgálatban egy rendőr, hanem civilben az utcán egy hétvégi délután sétál a feleségével, meg a gyerekeivel.

Még aztán nem is járőr, hanem nyomozó, de mint már említettem nincs szolgálatban.


Ha lát egy számára ismert személyt, aki régebben jogsértéseket követett el, úgy hogy nincs szolgálatban meg ott a családja, ebben az esetben megteheti azt, hogy az embert felszólítja, hogy pakolja ki a táskáját, mutassa meg a pénztárcáját, hogy mennyi pénz van benne?



2023. júl. 22. 21:56
 1/10 DK-s ***** válasza:
94%
Ha nincs szolgálatban, akkor csak bűncselekmény esetén helyezheti magát szolgálatba. Pontosabban szolgálatba KELL helyeznie magát.
2023. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Fsms ***** válasza:
97%
Levike mit csináltál? Persze simán elkap.
2023. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Fu de unalmas már
2023. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felhívja a kollégáit. A családját továbbküldi, ő meg szemmel tartja a paprikás, köménymagos, sós túróval megnevezett személyt. 😁
2023. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Ilyet tudtommal még szolgálatban lévő rendőr sem csinálhat csak úgy...
2023. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor, ha Levigyula az a bizonyos személy.
2023. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Ilyet nem.


Látni az utcán sétálni egy ismert - bűnöző - személyt, aki ellen se elfogató, se körözés, az nem törvénytelen.


Így nem lehet intézkedés alá vonni.

De ezt nyomozó egyébként se tehetné.... ha lenne oka intézkedni.

2023. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyébként arra gondoltam, hogy ha gyanúsítottként lennék bent a rendőrségen és egy az ügyhöz nem tartozó lopásom is elmondanám a nyomozóknak, hogy 2017 májusba egy box klub öltözőből egy rendőrtől is loptam 55 ezer forintot, ugyanaz ruha másis zsebben egy eredeti rendőrigazolvány volt, és így tudom, hogy rendőr volt az illető. Azaz hogy rendőrtől is loptam. Felderítetlen maradt, már ha tett a rendőr feljelentést. De elévült és jogilag nem lehet felelőségre vonni.



Gondolom lenne azért megjegyzésük, mit mondanának?



Biztos nem azt, hogy "jaj de jól tetted, bravó, jár a taps...", hanem azt mondanák, hogy "szégyelld el magad, ellopod más pénzét, amit más megkeres? Szánalmas vagy!!!"



Utóbbit mondanák vajon?

2023. júl. 23. 19:43
 9/10 anonim ***** válasza:

És ennek mi köze az alapkérdésedhez?


Egy elévült ügyet békén hagynak, mindegy miért visznek be esetleg....azzal kapcsolatban nem mondanak semmit.

2023. júl. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Levike8-as!

Kukoricára térdepelnél, míg a világ. 😁

Ahogy olvasgatlak, mész te még az ő utcájukba.

2023. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!