Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A sok lopás vagy egy gyilkossá...

A sok lopás vagy egy gyilkosság a súlyosabb bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Sokszor megfogalmazódott már bennem a kérdés.

Melyik a súlyosabb bűncselekmény? Ha valaki egyszer megöl egy másik embert, előtte és utána soha?

Vagy ha valaki 15 év alatt majdnem minden nap lop készpénzt, de csak pár ezer forintot, ez idő alatt elkövet kb. 2000 rendbeli lopást?


Az megint más, hogy ha szabálysértési értékre üzletszerűen elkövetett lopásban, ha 2000 rendbelit állapítanak meg, akkor sem több a büntetés 2 évnél, mert az a plafon, viszont ha valaki egyszer megöl valakit, azt 15 évre is büntethetik.



2023. júl. 27. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Levike! Maradj csak a lopásnál! Egy rablógyilkosság után még a műanyag lakat is rádrohad.
2023. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Egy filozófus szerint mindkét bűncselekmény lopás. Az utóbbi mások életét lopja el. Így, nem jogi értelemben melyiket érezzük súlyosabbnak?
2023. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Te ezt honnan vetted levike hogy 2 év a plafon? Jól hallottam hogy csak 8 általánosod van?
2023. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A kis értékű lopást is nagyon büntetik. Van mikor nem is idézik az embert, nincsenek türelemmel a rendőrök, hanem értemennek az elkövetőért.


Élő példa:

Tegnap egy kisebb értékű lopás miatt mentek a rendőrök egy elkövetőért, az meg kiugrott az emeletről és meghalt. Nem kellett volna.


Azt nem értem, hogy kisebb pénzlopásért is nagyon harapnak a hatóságok, és nem akarják büntetlenül hagyni. A fideszes rhadékok meg milliárdokat lophatnak büntetlenül???

2023. júl. 27. 21:16
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Ezek szerint te is fideszes vagy, mert mindenkitől lopsz, legyen az bárki. Takarítónő, kamaszgyerek, nők....

Echte fideszes, mert te sem szégyenled érte a pofád, hanem még ki is írod magadból. Le sem tagadhatod, melyik pártot képviseled.

2023. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#3 Igen csak 8 általanosom van, így félanalfabéta vagyok.


#5 Gyűlölöm a fideszt, ellenzéki párti vagyok, de higyj amit akarsz.

2023. júl. 28. 01:22
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Akkor miért csinálsz úgy, mint a fideszesek?
2023. júl. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem csinálok úgy. Nem kell ahhoz fideszesnek lenni, hogy lopjon az ember. Én csak arra célzok, hogy ha azok milliárdokat lopnak és büntetlenül megússzák, akkor aki pár forintot lop, miért kell meghúzgálni annyira?!
2023. júl. 28. 06:38
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag és erkölcsileg is a gyilkosság a súlyosabb.
2023. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Pár forintot, levike? Több százezreket, ha nem milliót zsebeltél már be magadnak.


Ugyanolyan narancsképű vagy, az meg hogy ilyeneket hazudsz is, az meg csak erősíti ezt az állítást.

2023. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!