Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségi kényszerítő...

A rendőrségi kényszerítő eszköz elsősorban a gumibotot jelenti?

Figyelt kérdés

A rendőrnél van gumibot (rendőrbot), ki hogy nevezi, maradjunk a gumibot szónál.


Egy ideig jogellenes cselekményeket követtem el, aztán megismertek a rendőrök is, a büntetésem letöltöttem.


Egyszer Debrecenbe volt egy olyan alkalom, hogy este sötétbe mentem át a gyalogátkelőhelyen, a forgalomnak piros volt és pont egy rendőrautó állt meg, várta a zöldet. Én ranéztem a rendőrautóra, hát egyből felismertek a rendőrök, mert a lampája is egyenesen az arcomba vágott, tisztán látták az arcom. Majd már a járdán mentem, ekkor a forgalomnak zöldre váltott és egyből bekapcsolta a rendőr a fényhidat és villogva feljött a járdára, és elémvágott, a lehúzott ablakon meg kiszólt az egyik rendőr, hogy jó estét kívánok, személyi iazolványt legyenszíves, mondom jó. Közbe má nyílt kifele a rendőrautó két első ajtaja és szállt ki a két rendőr. Igazoltattak és ruházat, csomagátvizsgálást is foganatosítottak. A végén azt mondta a rendőr, hogy a pénztárcámat nyissam ki, hadd nézze meg mennyi pénz van benne. Erre azt mondtam, hogy mert ha nem mutatom meg??? Ekkor azt mondta, hogy akkor kényszerítő eszközt alkalmaz.


Milyen kényszerítő eszközt alkalmazott volna, ha nem mutatom meg a tárcám, h mennyi pénz van benne?

Elővette volna a gumibotot és a lábszáramra ráütött volna vele, és akkor úgy gondolja, hogy annak hatására megmutatom a penztárcám belsejét, vagy milyen kényszert alkalmazott volna?



2023. júl. 28. 16:55
 1/5 A kérdező kommentje:
*már
2023. júl. 28. 16:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Testi kényszertől a lőfegyverhasználatig bármit.
2023. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a kettes írta. Testi kényszer és lőfegyveren kívül még magában foglalhat igen gumibotot, sprét, sokkolót, bilincset, viperát. (Ahol engedélyezett, nálunk pont nem)
2023. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
Levike,te vagy az?
2023. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 ki más lenne?!
2023. júl. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!