Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez most komoly a BV részéről?...

Ez most komoly a BV részéről? Bakker, ilyen nincs!!! Ja de.

Figyelt kérdés

6 év börtönt kaptam jogerősen, ebből 5 hónapot ültem előzetesben.

Idén január 9-én kellett volna bevonulni Szombathelyre, ennek nem tettem eleget, kimentem dolgozni Ausztriába, úgymond majd bemegyek később, lesz@rom a kedvezményt, de sok pénzzel megyek be. Így is történt, két hete hazajöttem. A párom mondta, hogy köröznek a rendőrök, mert nem mentem be, január végétől úgy két-három hetente jöttek, kerestek, ezt májusig csinálták. Legutoljára már be sem mentek csak az ajtónál megálltak, elhitték hogy nem tartózkodom otthon. Aztán megunták már nem járnak.


-----------------------------------------------------------------------


Hétfőn bevásároltam, tegnap be akartam vonulni. Elindultam itthonról taxival (Baranya), Szombathelyre. Hatalmas nagy terület, egy ajtóhoz értem, hogy becsengetek, biztos az a főbejárat, mert zászlók is voltak fölötte. Be sem kellett csengetni, már sípolt az ajtó, egy rácsos folyosón az udvaron keresztül mentem hosszan egy épületbe, ott is már nyitották az ajtót. Beértem egy előtérbe, de sötét ablakok voltak mindenfelé, senkit nem láttam, de ők láttak, mert egy férfi hang azt mondta, hogy te meg hova jöttél. Mondtam elítéltként jelentkezem, majd visszaküldött, hogy menjek ki, vissza a bástyafal mellett vissza 150 métert, ott a befogadó. Rendesen nyitották az ajtót, kimenetem, majd ugyanúgy odamentem, ahova irányítottak. Ott egy hatalmas vaskerítés már nyílott is, be sem kell csengetni, már mindent látnak kamerán, hogy jön valaki. Kinyilt a vaskapu, kijött egy fegyveres őr nő, mondtam elítéltként jöttem jelentkezni, mutattam, hogy behívóm van ide, de januárra, elkésetem pár hónappal, viszont akkor ide szólt a behívó, azért jöttem ide. Személyim is kérte, majd visszadott mindent, és mondta, hogy a betonkerítésen kívül maradjak, majd jönnek értem.

Délután 1 óra volt, háromnegyed háromig ott dekkoltam a börtön előtt az utcán, bv dolgozók jöttek ki, mentek boltba, majd vissza, azt sem kérdezték, hogy mire várok. Én meg meguntam a majd kétórás várakozást, elgyalogoltam a buszállomásra és hazamentem Pécsre. Az egész börtön előtti terület be van kamerázva, biztos látta a fegyveres őr nő, hogy megyek el, de annyit nem tett meg, hogy kijött volna, utánam szól, hogy hova megy, ne menjen sehova. Ennyire telibesz@rják az embert.


-----------------------------------------------------------------------


Aztán hazajöttem és kész. Én megegyszer nem megyek el magam. Fel is veszem a kapcsolatot a rendőrséggel, bv bíróval, hogy engem ne is körözzenek, töröljenek ki, mert saját magam be akartam vonulni a büntetésem letöltésére, bent voltam a bv területén, a fegyveres őrnél is jelentkeztem, de visszaküldött, telibesz@rják az egészet.



Ez most komoly a bv-től, hogy megyek jelentkezni, visszaküldenek a befogadókaputól is , nem érdekli őket az sem, hogy elmegy az elítélt, hadd maradjon szabadlábon?



2023. aug. 2. 22:16
1 2
 1/20 árokpart ***** válasza:
64%
Sajnos ez annak a jele lehet, hogy esik szét az állam. Szerintem egyrészt nincsen rá kapacitás, másrészt a munkakörülmények, a megbecsülés hiánya, az alacsony fizetések miatt nem motíváltak, egy sima átlagos nem kiemelten kőrözött elítélt vagy és ahogyan írod ezek szerint tesznek rá. Az is lehet, hogy felelősségelhárítás, hogy ne magadtól menjél be, mert akkor nekik kellemetlen, hanem majd úgy kísérnek be valószínűleg a rendőrök.
2023. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Vannak ott bent elegen, nem hiányzol még te is.
2023. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%
Megöltél egy embert, hogy 6 évet kaptál? Arra adnak ilyen keveset ebben a csodálatos országban. Vagy egy senki vagy és apróságokat loptál. Mert a nagykutyák 1 hónapot se kapnak.
2023. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%

Mint bennfentes mondom, hogy esik szét a rendőrség. Az is igaz, hogy egyszerűen túl kicsi a létszám, de a legnagyobb probléma, hogy a megmaradt erőforrásokat is hülyeségekre kell fordítani. Hatalmas, értelmetlen bürokrácia és olyan személyek "védelmére" kell fókuszálni akik fontosak a kormánynak.

A pesti rendőrök fele nem a 8.keres drogtanyákon meg tolvajfészkeknél van, hanem magánlakásoknál...

2023. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
3-ik. Dehogy öltem meg senkit. Gazdasági bűncselekmény de elég nagy. Sok millió a kár, nagyon sok.
2023. aug. 2. 23:42
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

“ Mint bennfentes mondom, hogy esik szét a rendőrség.”


Semmi köze a rendőrséghez. Ez Bv, nem tudom, hogy jön ehhez a rendőrség, te bennfentes.


“ Fel is veszem a kapcsolatot a rendőrséggel, bv bíróval, hogy engem ne is körözzenek, töröljenek ki”


Mindenkepp tedd meg. Biztos a bíróság azonnal visszafogja vonni a körözést, ítéletet. 😂

2023. aug. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem időben mentem, hanem később, az hogy a kedvezményt elvesztettem az az én bajom, de kedden saját magam odamentem a börtönbe, és kijött a fegyveres őr, behívott majd közölte velem várjak, menjek vissza ki, ahogy már említettem. Ha komolyan fogadni akartak volna, azt mondta volna, hogy maradjak a bástyafal belső oldalán az őrség épülete előtt bent az udvaron, ott várjam azt aki jön értem, nem kívül az utcán.

Kívül várakoztam, "ugye nem soká jönnek önért", aztán 1 óra 45 percig nem jöttek, felvettem a cuccom és jöttem, a kamerán látták, hogy megyek mégsem mondták, hogy "ne menjen ne szökjön". Ezt ha elmondom bárkinek, körberöhögi mindenki a Büntetés végrehajtási szervezetet.

2023. aug. 3. 03:21
 8/20 anonim válasza:
29%
Az egész ország rettenetesen esik szét, nem is tudom, van-e még egyáltalán bármi, ami működik itt.
2023. aug. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!


A büntetésed kitöltése NEM KÍVÁNSÁGMŰSOR!


Attól, hogy nem tárt karokkal várnak a BV - ben, Neked még KÖTELESSÉGED (LETT VOLNA) IDŐBEN JELENTKEZNED!


Ha kivonod magad a végrehajtás alól, akkor akkor a bv bíró kiadja az elfogatóparancsot ellened... ha így kerülsz majd be a bv- be Neked lesz rosszabb...

Nem tudom kaptál - e feltételes az ítéletedben.....

Ha igen, akkor most ez buktad. A teljes büntetésed le kell ülnöd most már, mind a 6 évet.


Nincs ilyen, hogy "ne körözzenek, ha ennyire "sz@rnak rád".


Attól, hogy ez a helyzet, még elítélt vagy.

2023. aug. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Most Pécsen vagy Baranyában laksz?

Amúgy a bv nem így működik, hogy kopogtatsz, hogy bemennél és mehetsz.

Ráadásul pont a szombathelyi bv-nél történt egyszer, hogy kopogtatott az ember, hogy mégiscsak bemenne ülni. A bv értesítette a rendőröket, rendőrök átvitték a főkapitányságra, megírták a papírokat, és azokkal együtt lehet szépen, hivatalosan bemenni a börtönbe.


A kérdés full kamu szagú. A fogalmazásod tárgyalás részében még a levike-stílus is befigyel, de ennyire tuti nem unatkozik a gyula_sem.

2023. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!