Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A börtönbe a rab is kérheti...

A börtönbe a rab is kérheti az egy személyes zárkát?

Figyelt kérdés

A Hajdú-Bihar megyei büntetés-végrehajtasi intézetbe azaz a debreceni börtönbe voltam anno letartóztatásba. Amikor a rendőrök bevittek, onnantól már a bv-s nyilvántartó úr vett át, ő intézte az adatokat, fényképet. Megkérdeztem, hogy itt veszélyes ez a börtön, mennyire kell tartani, hogy megerőszakolnak és bántanak, azt mondta hogy nem szokott ilyesmi lenni, de ha félek mehetek egy fősbe is, a reintegrációs tiszttel kell megbeszélni. Azt is mondta, hogy valaki 6 személyesbe, valaki 3 személyesbe, valaki 1 személyes zárkába szeret lenni. A nyilvántartós úr teljesen nyugodtan beszélt. Ő mindenkivel olyan nyugodtan beszélt. Aztán befogadáskor féltem és orvos, pszichológus is megvizsgált, beszélgetett velem és látták hogy félek azért és nagyon félős arcot vágtam. Mivel pszichiátriai beteg is vagyok, ráadásul gyenge fizikumú, visszahúzódó, csendes meg magyar is, ezért pszichológiai vélemény alapján egy fős zárkába tett a reintegrációs tiszt. A pszichológus mondta, hogy ő nem kerülhet közösségbe, elmondta a dolgokat így egy fősbe kerültem.


Namost, ha egy kigyúrt cigány bekerül a börtönbe, ő is kérheti, hogy 1 fős zárkába kerülhessen? Ő nem fél semmitől, csak egyedül akár lenni? Így bármelyik rab kérheti?


Nálam más volt a helyzet.



2023. aug. 10. 18:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Azt vàgod levike hogy a rablásod miatt ha bemész nem lesz egy fős zárka ?!
2023. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

"Mivel pszichiátriai beteg is vagyok"

El sem hiszem!

2023. aug. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Az nem azon múlik. 1 fős zárkába kerülhet letartóztatott, elzárásos, szabálysértési elzárásos, büntetés vagy bírság be nem fizetése és közmunkán nem leáldozott, így élzárásra átváltoztatott érintett, elítélt, azonbelül akár kisebb lopás, akár emberölés miatt elítélt is kerülhet egy fősbe.
2023. aug. 10. 18:41
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

Kérni bármit lehet, kérdező!


Legfeljebb nem kapod meg.....


A cigó is kérheti.... de legfeljebb egy pofán b@szást kaphat... mondjuk mást nem is érdemel a tetves fajtája.....

2023. aug. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Az emberek, akiket megloptál, azokat megkérdezted mit szeretnének? Szeretné-e, ha azt a pénzt, amit rezsi befizetésre szánt volna, te ellopnád tőle?

Vagy a takarítónő talán utolsó 10 ezer forintját hó végéről... Őt megkérdezted, szeretne-e kaját venni a héten még magának, lesz-e miből neki?


Akkor te miért várod el, hogy veled úgy bánjanak, hogy megkérdezzék, mit szeretnél?

Remélem olyan zárkába mész, amiben már az utolsó férőhelyeket töltik fel.

Nemám egyedül, kényelmesen, színes tv-t bámulva, könyvet olvasva, stb.


Remélem valami kötekedő züllött ember mellé tesznek, rohadtul megérdemelnéd már. Hihetetlen pofátlan vagy egyébként.

Kár, hogy a bv-sek nem olvassák azokat a kérdéseket, amiket ide kiírsz. Gondolok arra, amikor büszkén írod, hogyan, kiktől és mennyit loptál, mégis "csak ezért, csak azért" vettek vettek elő, a többit megúsztad, de jó neked, milyen ügyes vagy...

Bent meg előadod a félős kisgyereket (nyakamat tenném rá, hogy még magad alá is hugyozol, hogy tutira elhiggyék), csak azért, hogy neked jó legyen a végén?

A jó édes anyádat, azt.

Ha a nálunk lévő bv-be kerülnél esetleg, gondoskodom róla, hogy nem hawaii meg dizsi lesz a kényszerszabadságod.

2023. aug. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csinálsz rosszat, bv-be se kell menj. Én ágy nélküli 0,5*0,5 m2-s cellába raknálat, ahova, még leülni sincs hely, fentről néha fél téglák esnének le :D Normális esetben ennek kellene a legenyhébbnek lennie :D
2023. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#5 Akiktől elloptam a pénzt, azok nyilván tudják, vagy tudhatják/tudhatnák, hogy onnantól az a pénz már az enyém volt.
2023. aug. 11. 14:35
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Levágnám a kezed, az is az enyém lenne utána.
2023. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mázlid hogy pestre nem mered betenni a lábad mert itt nemhogy egy fős zárkát kapnál, hanem még a fogdán megtudnád mi az adjonisten a nevemmel üdvözölve.
2023. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9 Az megvan, hogy Pestig nem járok?


Nem az, hogy nem merem betenni Pestre a lábam, hanem messze van.


Ahová szoktam utazni:

Karcag, Kisújszállás, Törökszentmiklós, Hajdúszoboszló, Püspökladány, Berettyóújfalu, Biharkeresztes, Cegléd, Szolnok, Kecskemét, Mezőtúr. Ritkán Nyíregyháza, még ritkábban Miskolc, Mátészalka.


Volt olyan 2017-ben, hogy egyik nap Nyíregyházán jártam, másnap meg Békéscsabán.


Aztán volt olyan, hogy egyik nap Miskolcon voltam, másnap pedig Kecskeméten. Ez úgy van, hogy amikor Miskolcra utaztam vonattal és vissza, akkor Tokajnál mentem át a Tiszán, másnap Kecskemétre utaztam meg vissza, akkor meg Szolnoknál mentem át vonattal a Tiszán.


Tokajnál 120-as lenne a pálya, de vmax 80-nal mehet a vonat át a Tiszán, mert lassújel van régóta.


Szolnoknál pedig 120-as a pálya és 120-szal megy át a vonat a Tiszán, de vissza a jobb vágányon van egy 100-as lassújel. Egyébként a felújítás óta 160-nal lehetne járni a pályát, de míg nincs kiépítve az ETCS, biztber, addig nem lehet csak 120-szal.

2023. aug. 11. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!