Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az ilyen elkövető maximum...

Az ilyen elkövető maximum hány év börtönre számíthat?

Figyelt kérdés

Ha valaki elkövet 3 szabálysértési értékre dolog elleni erőszakkal elkövetett pénzlopást, de mindhármat más városban. Aztán sok szabálysértési értékre elkövetett pénzlopást követ el külön városokban, , van iratokkal együtt elvitt pénzlopása, aztán van 50k feletti pénzlopása is több is, az kisebb értékre elkövetett lopás. Ha tegyük fel a kelet magyarországi rendőrök összeállnak, és sok ilyennel meggyanúsítják az illetőt, hány év börtönre számíthat?

Illetve több minősítés is van.

Nézzük:

50 ezer ft alatt

szabálysértési értékre dolog elleni erőszakkal,

szabálysértési értékre üzletszerűen,

kisebb értékre helyiségbe engedély nélkül bemenve, megtévesztéssel,

kisebb értékre egy vagy több közokirat, magánokirattal együtt elvéve,

kisebb értékre üzletszerűen elkövetett lopások.

Tehát szabálysértési értékre is több minősítés van, ami ugye a minősítések miatt bűncselekmény és kisebb értékre is több minősített eset van. Ez, ha így összeadódik az összes és van vagy 5 város és 40 helyszín, akkor mennyi börtönnel büntetik max az ilyet?



2023. aug. 10. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban egy kis ejnye-bejnye után szabadon távozhat, hadd folytassa.
2023. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te? Az összesre.
2023. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Igen ez igaz, mert a zsaruk is bűnöznek eleget. Meg mindig a bűnözőt védi be a törvény és a sértettek szívnak.


Sőt a nyomozási iratok, teljes nyomozati anyag, minden másolat ingyenes a gyanúsítottnak, a sértett viszont már nem láthat bele a nyomozati iratokba, csak az őt érintő példányokba. Ha meg másolatot kér, akkor pedig neki fizetni kell, de van mikor adnak neki ingyen is.


Én is voltam már tanúkihallgatáson és volt, hogy mondtam, hogy elmegyek illeték bélyegért a postára, és visszajövök és hozok bélyegét és kérek egy példányt. Aztán erre sóhajtott, hogy aláirom a tanúkihallgatási jegyzőkönyvet és lefénymásolja, ad ingyen egy másolatot, csak ne jöjjek vissza, mert rém sok dolga van. Úgy is volt. Megköszöntem.


De volt aki csak illetékbélyeg ellenében adott. Újabban már illetékbélyeg volt nálam ha mentem tanúkihallgatásra.


Néhányszor sóhajtoztak a nyomozó, hogy csak egyszer végezzünk a kihallgatással és menjek már a búsba, mintha mondták volna, annyira nehézeset voltam nekik.

2023. aug. 11. 00:12
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Engem annyira idegesít már ez az ember hogy kocsiba ülök, lemegyek Debrecenbe és gondoskodok róla higy többé ide kérdést ne írhasson ki.
2023. aug. 11. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ki az, aki szakmányban jár tanúkihallgatásra?

Levike?

Te azért garázdálkodsz, mert szerelmes vagy a rendőrségbe?

2023. aug. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!