Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy hogy az üzembentartót...

Hogy hogy az üzembentartót vették elő ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

Volt egy kocsim pár éve, amit ,,eladtam" egy ismerősnek... jogilag üzembentartóival volt nála.


Mikor már nem volt Neki gazdaságos az üzemeltetése, eladta... a vevő akinek eladta, kamu adatokat adott meg az adás-vételire. Én később aláírtam és az én példányomat leadtam az okmányirodában. A vevőt nem láttam, utólag hozták el a papírokat.


Pár héttel később a rendőrség nyomozást kezdett az ügyben, gondatlanságból elkövetett közokirat hamisítás miatt. Az üzembentartót gyanúsították, emgem mint tulajdonost csak tanúként idézték. Mi lehet ennek az oka, hogy nem rám szálltak a zsaruk?


2023. aug. 20. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanulópénz. Szerződésnél nem véletlenül kell személyit kérni, és a többit is rendezni.
2023. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Arra szálltak rá, aki elkövette a cselekményt, ez elég logikus.
2023. aug. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert az üzembentartóval szemben több (alaposabb) bizonyítékok voltak....


Neked, tulajdonosként nincs módodban ellenőrizni a vevő adatait, hogy az valós - e... Amit mond, azt elhiszed... legfeljebb nem szerződsz vele, ha valami GEBASZT gyanítasz.

De ha nincs okod kételkedni a vevői adatok hitelességében, akkor jóhiszeműen jársz el.... miért kéne akkor téged elővenni?

A gondatlanság ugyanis nem ezt jelenti....


Az üzembentartó viszont lehet, hogy a körülményekből pontosan tudta vagy tudhatta volna, hogy kamu adatok... ez azért más.

2023. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 12:22

A szerződésbe a személyes adatokat mindkét részről be kell írni, azt mindkét félnek ellenőriznie kellene kölcsönösen személyi, lakcímkártya stb. alapján.

2023. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként az, hogy MOST tanúként hallgatták ki, még nem jelenti azt, hogy később nem lehet szintén gyanúsított, akár vádlott mint társtettes.
2023. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már lezárták az ügyet, ez 2 éves sztori. Nem lett vádemelés belőle. Csak érdekelne, hogyan kerül az üzembentartó az ügy ,,1. embere"...
2023. aug. 22. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Ő is felelős azért, hogy az adatok a valóságnak megfeleljenek. Elvárható alaposság az, hogy ellenőrzi a vevő okmányait.
2023. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!